Jump to content

Αγκελοψαρα Τρωνε Φυτα ;;;;


bill1997crack

Recommended Posts

καλησπερα στο ενυδρειο μου παρατιρισα οτι τα αγγελοχαρα μου τρωνε ενα σηγκεκριμενο φυτο με πλατια φυλα και πολη λεπτο ;;;; ειναι κατι σιμαντικο ?? μιποσ τους λιπη κατη ?? (οταν λεω τρονε ενοω οτι κατα διαστιματα πηγενουν τραβανε το φυλο το κοβουνε και το καταπινουν !!!!! δεν το φτηνουν

Link to comment
Share on other sites

επισης πως μπορω να τα ταισω αποφλιομενο αρακα δηλαβη τον βραζω ??? βγαζω και την φλιδα απο τα μπιλακια???

Ακριβώς έτσι. Και αν είναι μεγάλος μπορείς να τον κόψεις στα 2. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο ενυδρειο μου παρατιρισα οτι τα αγγελοχαρα μου τρωνε ενα σηγκεκριμενο φυτο με πλατια φυλα και πολη λεπτο ;;;; ειναι κατι σιμαντικο ?? μιποσ τους λιπη κατη ?? (οταν λεω τρονε ενοω οτι κατα διαστιματα πηγενουν τραβανε το φυλο το κοβουνε και το καταπινουν !!!!! δεν το φτηνουν

Το τρωνε(δηλ βλεπεις δαγκωματιες στο φυλλο) ή απλα το καθαριζουν;Στην 2η περιπτωση ετοιμασου για αυγα.

:)

Link to comment
Share on other sites

δεν το καθαριζουν κοβουν κοματια ολοκληρα τον αρακα ποσο τον βραζω? προτα τον βραζω και μετα βγαζω τη φλιδα του ? καπου διαβασα οτι τρωνε και αγγουρι ισχιη? απλα το κοβο και το δινω ?

Link to comment
Share on other sites

δεν τρωνε ριχες τρονε φυλα τα τριφερα μηπωσ ξερι καπιοσ για τον αρακα ποση ωρα τον βραζουμε

Link to comment
Share on other sites

δεν τρωνε ριχες τρονε φυλα τα τριφερα μηπωσ ξερι καπιοσ για τον αρακα ποση ωρα τον βραζουμε

Και ομως,τα εχω δει εκτος τρυφερα φυλλα να τσιμπολογουν ριζες απο πιστιες..!Εκτος απο αρακα,μια στο τοσο ριξτους τους και λιγο σπιρουλινα.

:)

Link to comment
Share on other sites

δεν τρωνε ριχες τρονε φυλα τα τριφερα μηπωσ ξερι καπιοσ για τον αρακα ποση ωρα τον βραζουμε

Με 5 λεπτά είσαι οκ!

Θα τον δεις ότι λιώνει στο χέρι σου!

Βγάζεις την φλούδα του ζουλίζοντας τον και τον ρίχνεις!

Όχι πολύ μεγάλη ποσότητα, ένα σπυρί για κάθε ψάρι!

Link to comment
Share on other sites

εριξα αρακα αλλα ουτε που τον ακουμπισαν

Πολλες φορες τα ψαρια δεν τρωνε απο την 1η φορα καποια νεα τροφη.Καλο θα ειναι,να απομακρυνεις τα υπολλειματα του αρακα απο το ενυδρειο.

:)

Link to comment
Share on other sites

ναι τα απομακρινα να κανω και αλλη μια ερωτηση τα cea τη τα ταιζουμε

Εννοεις sae;ή cae;

Link to comment
Share on other sites

Τα sae μικρα τρωνε συνεχεια την αλγη,μεγαλωνοντας γινονται τεμπεληδες και αρκουνται στην τροφη που ριχνεις,οποτε καλυπτεσε αυτοματα.

Τα cae εχουν παρομοιες διατροφικες συνηθιες μικρα,μεγαλωνοντας ωστοσο προτιμουν τοσο τις ετοιμες τροφες,αλλα ακομη και μικρα ψαρια,βαση καποιων αναφορων,και γινονται πολυ επιθετικα προς το ιδιο ή παρομοιο ειδος.Αποψη μου να το βγαλεις.

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...