Jump to content

Ραγισμα...


Recommended Posts

Δεν φτάνουν οι τόσες ερωτήσεις που έκανα, όλο το ψάξιμο, τι να βάλω, πως να το βάλω κτλ, σήμερα που αποφάσισα να στήσω το ενυδρείο μου και να ξεκινήσω στρώσιμο, πάλι καλά που μου έπεσε μια βεντούζα μέσα στο φίλτρο και επειδή δεν χώραγε το χέρι μου για να τη βγάλω, πλάγιασα το ενυδρείο στο κρεβάτι (άδειο φυσικά) και... τσουπ!! Πάλι καλά που το είδα (το μόνο σημείο στο ενυδρείο που δεν κοίταξα) γιατί στο σημείο που ήταν δεν φαινόταν από πάνω και μόνο από κάτω μπορούσες να το δεις... Δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν είναι γρατζουνιά ή ράγισμα (πάντως για ράγισμα μοιάζει) και στην αφή είναι τελείως λείο. Θα πάρω αύριο το μαγαζί που το πήρα (τη προηγούμενη Πέμπτη αγοράστηκε) να δω τι θα μου πει... Εσείς πως το βλέπετε? Θα έχω πρόβλημα αν το κράταγα?

post-49235-0-34123500-1330989131_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα για ραγισμα μου κανει...εγω στην θεση σου θα επικοινωνουσα με το μαγαζι για να γινει αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα για ραγισμα μου κανει...εγω στην θεση σου θα επικοινωνουσα με το μαγαζι για να γινει αλλαγη

Θα το κάνω έτσι κιαλλιώς αύριο απλά ήθελα και μια δεύτερη γνώμη... (και να μοιραστώ το πόνο μου με κάποιον...)

Τσάμπα όλος ο ενθουσιασμός του στησίματος... Ξενέρωσα τη ζωή μου. Anyway τους παίρνω αύριο και ο θεός βοηθός. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μην απογοητεύεσαι , δυσκολίες υπάρχουν πάντα , το θέμα είναι να μην ξενερώσεις όπως λες και να συνεχίσεις με την ίδια όρεξη ξανά. Μπορεί να ακούγεται κοινότυπο αλλά έτσι είναι. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βγαλεις ακρη με το καταστημα σιγουρα...

αλλα φτιαχνει! μαθε πρωτα την απαντηση τους και εδω ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

ενα χαρακτιριστικο του χομπυ που διαλεξες ειναι η υπομονη που πρεπει να εχεις.αμα εχεις εγγυυση λογικα θα στο αλαξει το ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση? Τη πέμπτη το πήρα... Τώρα μου είπαν ότι θα με πάρουν τηλ. μεχρι το βράδυ... Να δούμε... Όσο για τη ξενέρα μου έχουν τύχει απλά πολλά μαζεμένα, κάποια σοβαρά, κάποια λιγότερο. Και όλα Μέσα σε 2 μέρες. (μέχρι και το gps μου έσπασε τη γκαντεμια μου μέσα). Ο ενθουσιασμός θα ξανάρθει όταν το δω στολισμένο και όμορφο και ας μην έχει ψαράκια ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Θα μου το αντικαταστήσουνε τελικά. Οπότε όλα οκ... Μπορεί ο ενθουσιασμός να επανέλθει! :bigemo_harabe_net-76:

Link to comment
Share on other sites

παλι καλα! αντε δεν πειραζει,να νιωθεις πιο συγουρια και αλλη φορα μην κανεις το ιδιο λαθος!

Link to comment
Share on other sites

Θα μου το αντικαταστήσουνε τελικά. Οπότε όλα οκ... Μπορεί ο ενθουσιασμός να επανέλθει! :bigemo_harabe_net-76:

Πάμε λοιπόν γερά, και καλογέμιστο. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι πιο προσεκτικός... Αν και δεν φταίω 100%, ο μόνος τρόπος να το δεις είναι να το τουμπάρεις... Ούτε από πάνω φαινόταν, ούτε από πίσω, ούτε από πουθενά... anyway νομίζω ότι μπορεί να κλείσει το θέμα! Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aπλα να ανεφερω οτι το petshop μου ειπε οτι ηταν σιλικονη και οχι ραγισμα. Η αλλαγη ενυδρειου εχει γινει απλα μου εκανε εντυπωση οτι μου ειπαν ''καλα εκανες, για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο...''. Με εντυπωσιασε η συγκεκριμενη συνπεριφορα, πιστευα οτι θα ηταν καπως ''στραβωμενοι'' αν και δεν μιλησα με το αφεντικο αλλα με υπαλληλο. Anyway ας κλειδωθει το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι αγγελίες κλειδώνουν. Όλα τα υπόλοιπα θέματα μένουν ανοιχτά για μελλοντική χρήση. Καλή συνέχεια.

:)

Link to comment
Share on other sites

sorry δεν το ηξερα.... Ε τοτε ευχομαι τουλαχιστον να μη το χρειαστει κανενας... :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...