Jump to content

FRONTOSA 5-6 CM.


zambia

Recommended Posts

Θα ήθελα κάποιος να μου απαντήσει με σχετική εμπειρία σε αυτά τα ψάρια αν μπορώ να βάλω 4 μικρά 5-6εκ.σε ενυδρείο μεγάλο 400 λιτ.στο οποίο όμως υπάρχουν κάποια μεγάλα φροντόζα από 12-25 εκ. και κάποια μαλάουι cyrtocara moorii κ.λ.π..Ο φόβος μου είναι μην τα σκοτώσουν κυνηγήσουν κ.λ.π.Εχω βάλει πρόσφατα 2-3 αυλονάκαρες 6-9εκ.και δεν τις πείραξαν .Κατα καιρούς όμως έχουν διαλύσει κάποια μικρότερα και πιο αδύναμα οι φροντόζες μου.Το θέμα είναι ότι πρέπει να τα βγάλω από το 100αρι για να βάλω κάποιες γέννες που έχω απο τα Cyrtocara moorii.και ότι θέλω να τα κρατήσω.

Ευχαριστώ Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κάποιος να μου απαντήσει με σχετική εμπειρία σε αυτά τα ψάρια αν μπορώ να βάλω 4 μικρά 5-6εκ.σε ενυδρείο μεγάλο 400 λιτ.στο οποίο όμως υπάρχουν κάποια μεγάλα φροντόζα από 12-25 εκ. και κάποια μαλάουι cyrtocara moorii κ.λ.π..Ο φόβος μου είναι μην τα σκοτώσουν κυνηγήσουν κ.λ.π.Εχω βάλει πρόσφατα 2-3 αυλονάκαρες 6-9εκ.και δεν τις πείραξαν .Κατα καιρούς όμως έχουν διαλύσει κάποια μικρότερα και πιο αδύναμα οι φροντόζες μου.Το θέμα είναι ότι πρέπει να τα βγάλω από το 100αρι για να βάλω κάποιες γέννες που έχω απο τα Cyrtocara moorii.και ότι θέλω να τα κρατήσω.

Ευχαριστώ Γιώργος

Νομιζω πως εδω το βασικοτερο προβλημα ειναι το προβλημα χωρου. τα λιτρα σου ειναι ηδη πολυ πιεσμενα εχοντας μεγαλες φροντοζες (αληθεια ποσες?) και moorii σε 400 λιτρα. Νομιζω πως ειναι αναποφευκτο να υπαρχουν φονοι λογω ελλειψης χωρου. οι φροντοζες ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΠΟΛΥ χωρο!!!!!! αρα κατα τη γνωμη μου ειναι παρακινδυνευμενο για τα μικρα χωρις να θελω να σε απογοητευσω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...