Jump to content

Άλλο Πάλι Και Τούτο...


Recommended Posts

Το πρωί σε ενημερωτική εκπομπή είπαν ότι θα φορολογηθούν οι κάτοχοι σκύλων, γατιών και ενυδρείων σύμφωνα με την χωρητικότητα τους !!!

Τι άλλο θα ακούσουμε πια !!!

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Και οι αλλαγές νερού μέσα έ?Λές να φορολογήσουν και αλλαγές απο την θάλασσα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω δλδ που έχω ενυδρείο - σκύλο και παπαγαλάκια θα με φορολογήσουν μάλλον οτι έχω ζωλογικό κήπο..:bigemo_harabe_net-69:

Έγινε επεξεργασία - oddin
Link to comment
Share on other sites

Αυτα παιζουν εξω τα τελευταια χρονια και οτι βλεπεται εξω(κυριως τα στραβα) θα μας τα φερουν

http://www.tiervermittlung.de/hundesteuer.shtml

Ο στοχος πχ στο λινκ ειναι διπλος: φορολογικος κυριως,αλλα και ο περιορισμος των κατοικιδιων.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μας τις αναλυσει το πως ακριβως θα φορολογηθουν τα κατοικιδια?αν και δεν πιστευω πως θα γινει αυτο διοτι ειναι απαραδεκτο να μην εχει καποιος φιλοζωος κανενα κατοικιδιο.......

Link to comment
Share on other sites

Για σκύλους και γάτες δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία στα ενυδρεία όμως λέγανε σύμφωνα με τα λίτρα, των αριθμό των ψαριών και αν είναι θαλασσινά η φορολογία θα είναι πιο μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Για σκύλους και γάτες δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία στα ενυδρεία όμως λέγανε σύμφωνα με τα λίτρα, των αριθμό των ψαριών και αν είναι θαλασσινά η φορολογία θα είναι πιο μεγάλη.

και πως θα ξερουν ποσα ψαρια εχω??σιγα μην τους δωσω πληροφοριες,ας φορολογησουν τους πολιτικους για την εκμεταλλευση των πολιτων.....μεγαλη ΝΤΡΟΠΗ!

Link to comment
Share on other sites

τα 300 ζωα που εχουμε μαζεμενα, σε ποια κατηγορια θα μετριουνται?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ρε παιδια έχει ενυδρείο?? δε σας καταλαβαινω!!!

δεν υπαρχει καποιος που να μην εχει καποιο ενυδρειο...αλλα οι περισσοτεροι εχουν επισης κοτοπουλα,στρουθοκαμηλους,προβατα,γελαδια,φιδακια,αραχνες,κουνουπια,μυγες και οτι αλλο βρεις στην αυλη σου

Link to comment
Share on other sites

Από έγκυρες πηγές έχουμε πληροφορίες ότι ανάλογα την αλατότητα θα φορολογούμαστε και ανάλογα … προσωπικά την έριξα στο 450!!! Τα ψάρια μου αποφάσισαν να πάνε διακοπές στο Μεσολόγγι και όταν έρθουν θα φέρουν αλάτι από τις αλυκές.

Χάλια τα νέα μέτρα χάλια!!!! :P

Link to comment
Share on other sites

αμαν εγω την εκατσα δηλαδη.....με σκυλο,ενυδρεια.....για τους παπαγαλους και τις σαυρες λεει τιποτα,τα ποιανει ή την σκαπουλαρω????

Link to comment
Share on other sites

μας βλεπω να εχουμε κουβαδες αντι για ενυδρεια -_-

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο θα ακούσουμε???? :bigemo_harabe_net-87:

Μετράνε και οι κατσαρίδες για pet? :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι Ειρινη να σου φερω τις σαυρες μου να καλοπερασουν????

Link to comment
Share on other sites

Τις "κανόνισα" ήδη!!!! Σε ευχαριστώ πάντως για την προσφορά σου. Τώρα που καλοκαιριάζει αν έχω ζωντανή τροφή θα στη συλλέξω να φάνε τραγανιστό φαί τα ζωντανά σου.

Link to comment
Share on other sites

Πρωταπριλιά μου μυρίζει Βαγγέλη!!!

Link to comment
Share on other sites

καλά καλά... όταν θα σου έρθει το χαράτσι για το θαλασσινό θα δεις.....

Αν είδες τις βραδυνές ειδήσεις το είπανε και εκεί ... στα ψιλά-ψιλά

Ο ΣΚΑΙ θα κάνει στην αυριανή εκπομπή "παρά τρίχα" ολόκληρο αφιέρωμα για το θέμα.

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα κάποια ανέφεραν ότι θα γεμίσουν οι δρόμοι αδέσποτα, και οι λίμνες μας με τροπικά ψάρια και ότι το οικοσύστημα μας θα χάσει την ισορροπία του.

Link to comment
Share on other sites

Παναγια μου...θα καταστρεψουμε τον πλανητη μας αν εφαρμοστουν αυτα τα μετρα! :thumbdown: :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

εμ δεν θα είναι !! φαντάζεσαι την λίμνη Βόλβη τίγκα στο κερατύφυλλο παρέα με σκαλάρια και αφρικάνες κιχλίδες !!!

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

εμ δεν θα είναι !! φαντάζεσαι την λίμνη Βόλβη τίγκα στο κερατύφυλλο παρέα με σκαλάρια και αφρικάνες κιχλίδες !!!

μηπως εβαλες καμερα στο σπιτι μου για να βλεπεις τις ''αμαρτιες'' μου σχετικα με τα ψαρια? <_< <_<

Link to comment
Share on other sites

Πάντα θα υπάρχουν παραθυράκια για εμάς τους Έλληνες!Αύριο θα δηλώσω πολύτεκνος.12 στόματα τρέφω.... 4 εμείς και 8 ψάρια! :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι αύριο μπορεί να αλλάξουν τα πράγματα.. κανείς δεν ξέρει !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...