Jump to content

Θερμοστατης Και Λιτρα Ενυδρειου


Recommended Posts

παιδια εχω αυτον τον θερμοστατη

http://www.eheim.de/eheim/inhalte/index.jsp?key=liniendetail_24552_ehen

ο οποιος απο οτι διαβαζω ειναι για πολλα λιτρα. Θα ηθελα να ρωτησω, τι θα γινει ομως αν τον βαλω σε ενυδρειο με λιγοτερα λιιτρα. θα υπαρχξει προβλημα? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες έχω αυτόν ποιον ακριβώς ; τον 150 τον 200 τον 300 ; :)

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα.ισα ισα που αν δεν σε πειραζει το μεγεθος του θα ζεσταινει πιο γρηγορα το νερο και θα δουλευει λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα για πιο πολλά παρά για πιο λίγα.Συνήθως επιλέγω για 50-100 λίτρα παραπάνω.Πάντως να ξέρεις η συγκεκριμένη εταιρία είναι κορυφή στους θερμοστάτες.Έχω 2 απο αυτούς και στα 2 ενυδρεία μου τουλάχιστον για 5-6 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

ωχ σορρυ ναι! αυτον εχω τον μεγαλυτερο ουσιαστικα 3609

σκεφτομαι ομως να τον βαλω σε 120 λιτρα. δεν πειραζει? απο πετ σοπ μου ειπαν οτι κι ας δειχνει 22 ας πουμε ο θερμοστατης θα μου το "βρασει" το νερο σε λιγα λιτρα...

Link to comment
Share on other sites

Βάλτον στους 17-18 και θα είναι οκ (εχω βάλει 200άρι σε 30λιτρο)αλλά είναι πολύ μεγάλος και θα είναι σαν τσουμπλέκι στο 120άρι.

Έγινε επεξεργασία - Alexpsycho
Link to comment
Share on other sites

παντως στο υψος δυσκολαθα χωρεσει και λογικα ξαπλωτο δεν θα μπορω να τον βαλω γιατι θα μπει και το καλωδιο και δεν κανει ε? μονο αν τον αφησω να προεξεχει απο πανω...

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη μέσα σε μια βδομάδα έχεις 120 πόστ και απο το τεράστιο ενυδρείο που ήθελες να γεμίσεις με χρυσόψαρα πάς σε άλλα χωράφια μήπως πρέπει να το κοιτάξεις λίγο?Αγγελόψαρα σε 120 λίτρα δεν θα έβαζα γιατί γίνοται μεγάλα.για πανγκάσιους κοίτα εδώ.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=29494

πολύ υλικό και πλήρες άρθρο.Οσο για τον άλλο "καρχαρία" μόνο στο σχήμα μοιάζουν αυτά με κάρχα.Αν είναι μικρά μπορείς να τα φιλοξενήσεις για λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ να προσέχουμε πως εκφραζόμαστε, να διατηρήσουμε την ψυχραιμία μας και να παραμείνουμε στο θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...