Jump to content

Μειωση Ph Με Kent Low Range Controller??


Recommended Posts

εδω και λιγο καιρο μαζι με τα ζωοτοκα μου εχω στο ενυδρειο μερικα corydoras aeneus και ενα ancistrus sp3.ετσι θελω να κανω το ph ουδετερο για να υπαρχουν καταλληλες συνθηκες για ολα τα ψαρακια μου.Ενα φιλαρακι μου εδωσε το παραπανω controller που υποσχεται πτωση και σταθεροτητα του ph.Το εχει δοκιμασει κανεις?Το προιον ειναι αυτο http://aquatic-store...pical/view/2525

Έγινε επεξεργασία - sailor247
Link to comment
Share on other sites

Precautions:

Contains phosphate buffers.

Link to comment
Share on other sites

Precautions:

Contains phosphate buffers.

θα χτυπησω φωσφορικα μετα ε?καταλαβα!αποτι μου ειπε και ο klaz ετοιμαζομουν να κανω χαζομαρα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και η καλυτερη λυση, θα εχεις προβληματα με σκαμπανεβαζματα του ΡΗ, θολουρες, αλγες, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ακομη και σε περιπτωσεις που χρειαζεται να αυξησουμε η να χαμηλωσουμε το πεχα,οι λυσεις των μπαφερς-σκονων δεν ειναι και η καλυτερη δυνατη λυση καθως μπορουν να στρεσαρουν τα ψαρια μας με αποτομες μεταβολες του πεχα.υπαρχουν πιο φυσικοι και ηπιοι τροποι πχ χαμηλωσης του πεχα οπως πχ ειναι η τυρφη.φθηνα και φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

ακομη και σε περιπτωσεις που χρειαζεται να αυξησουμε η να χαμηλωσουμε το πεχα,οι λυσεις των μπαφερς-σκονων δεν ειναι και η καλυτερη δυνατη λυση καθως μπορουν να στρεσαρουν τα ψαρια μας με αποτομες μεταβολες του πεχα.υπαρχουν πιο φυσικοι και ηπιοι τροποι πχ χαμηλωσης του πεχα οπως πχ ειναι η τυρφη.φθηνα και φυσικα.

οκ!ευχαριστω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...