Jump to content

Παρουσίαση Της Μεθόδου Balling --Θεσσαλονίκη--


Aiolos

Recommended Posts

Για live streaming μπορείτε να δημιουργήσετε ενα κανάλι www.livestream.com στο οποιο εκτος οτι live γίνεται broadcast ολα τα video αμέσως μετά την παρουσίαση αποθηκεύονται και είναι διαθέσιμα για αναπαραγωγή ανα πάσα στιγμή.

Ευχαριστούμε για την πληροφορία...όταν θα έρθει η ώρα για κάποια αναμετάδοση θα το "ερευνήσουμε" το θέμα και θα υπάρξουν οι ανάλογες ανακοινώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 98
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συγχαρητήρια! :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παιδιά, πολλά συγχαρητήρια. Αυτή είναι όλη η ουσία, χόμπυ, χαρά, καλή παρέα και μικρά βήματα προς τα μπρός. Και πάλι μπράβο σε όλους.

:)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπόρεσα νε έρθω μιας και έλειπα πάλι ταξίδι για δουλειά αλλά θα είμαι την επόμενη.

Συγχαρητήρια για την πολύ καλή προσπάθεια.

Κ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμείς που δεν μπορέσαμε λόγω απόστασης να παρευρεθούμε στην παρουσίαση, θα το δούμε ποτέ εκείνο το video;

Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνεις το να μονταριστεί ένα βίντεο 2 ωρών δεν είναι και το μόνο εύκολο... χρειάζεται κάποιος χρόνος. Υπομονή και μέσα στην εβδομάδα θα αναρτηθεί.

Link to comment
Share on other sites

ok το καταλαβαίνω απόλυτα. Απλώς ανυπομονούμε να μάθουμε:)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

....και εγώ !!! δεν μπόρεσα να αφομοιώσω τίποτα γιατί είχα αλλού την προσοχή μου!!!

:bigemo_harabe_net-98:\

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

το ζουμι και το πιο βασικο απο ολα σε οσους την εφαρμοζουν αυτην την παααρα πολυ καλη αλλα και φθηνη μεθοδο,ειναι εβδομαδιαιες αλλαγες νερου στο 10% τουλαχιστον.το γιατι,θα το καταλαβετε οταν δειτε το βιντεο.

η ΄΄λυση΄΄ του να κανουμε μηνιαια αλλαγη νερου και οχι απαραιτητα εβδομαδιαια,μα την δινει η χρηση του καλκ παραλληλα με την συγκεκριμενη μεθοδο.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην κοπεί κάτι από το βίντεο γιατί είναι σημαντικά όλα,

δεν είναι έτσι Κώστα για το Kalk ακριβώς, αν θυμάσαι είπα ότι ρόλο παίζουν από τι υλικά και σε τι στάδιο βρίσκεται το ενυδρείο μέχρι και απαιτήσεις/ανάγκες, είναι πολλοί οι παράγοντες που καθορίζουν τις αλλαγές, μην το τυποποιούμε και δίνουμε λάθος πληροφόρηση/εντύπωση.

Ας δούνε το βίντεο και ας βγάλουν τα συμπεράσματα τους, ξέρω ότι πολλοί θα βγάλουν και εσφαλμένα γιατί περιμένουν κάτι πολύ απλό που δυστυχώς δεν είναι στην περίπτωση της μεθόδου όπως και κάθε μέθοδος που προσθέτεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα γιωργο δεν γινεται να ειπωθει σε μια προταση οτι μας ειπες μεσα σε 2+ ωρες.

απλως οντως χρειαζεται προσοχη καθως μιλαμε για χημικες ενωσεις και δεν ειναι μονο πως ριχνουμε 3 σκονες και ολα θα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Από το βίντεο φυσικά και δεν θα κοπεί τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Από το βίντεο φυσικά και δεν θα κοπεί τίποτα.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω ότι απορίες έχετε και ότι απαντήσεις πρέπει να δοθούν που αφορούν τον τρόπο της μεθόδου, να τις αναρτάτε στο θέμα που θα ανοιχτεί για τον σκοπό αυτό μόλις ετοιμαστεί το βίντεο.

Το παρόν θέμα αφορά μόνο την οργάνωση.

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Από το βίντεο φυσικά και δεν θα κοπεί τίποτα.

χμμμμ το πολύ πολύ να το βάλουμε στο γρήγορο για να μην κρατάει τόσο πολύ !!!

:bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

χμμμμ το πολύ πολύ να το βάλουμε στο γρήγορο για να μην κρατάει τόσο πολύ !!!

:bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

:bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν εχω κοψει τιποτα απο το βιντεο...ουτε δευτερολεπτο....απλα θελει ενα χρονο αλφα το δικαμερο...

και μην ξεχνατε οτι ολο το βιντεο ειναι FULL HD 1080p (προσοχη ειναι p)... τα εχει παιξει ο mac με ολων αυτων τον ογκο!!!!

κανω οτι μπορω παντος να το ξερετε!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το μονταζ τελείωσε αλλά έχω ενα θεμα μεγαλο....πολυ μεγαλο....

η επεξεργασία εγινε σε εναν imac (i3) με το final cut pro x....

το προβλημα μου ειναι οτι το ολο project εχει μεγεθος 180GB...ναι-ναι καλα διαβαζετε...

και κατα την εξοδο του μου ζηταει ελευθερω χωρο 220 GB που πλεων δεν υπαρχει (εχουν γωνατηση τα παντα, εσωτ. σκληρος, εξωτ.σκληρος)

για να μην ξανα κανω το μονταζ ολο το βιντεο σε μικροτερα κομματια μηπως γνωριζει κανενας φιλος πως μπορω να το κανω export με χαληλοτερο bit reat???

η επιλογες μου ειναι :

current settingr (που μου ζηταει 220GB)

H.264 (που δεν ξερω τι θα μου ζητηση)

και καποιες επιλογες της apple του θελει κατι terra...

αν γνωριζει καποιος φιλος ας βοηθησει ...

δεν αντεχω παλι μια βδομαδα μονταζ!!!!! :bigemo_harabe_net-87: :bigemo_harabe_net-87: :ranting2: :ranting2: :headonwall: :headonwall: :bigemo_harabe_net-73: :bigemo_harabe_net-73: :helpsmilie: :helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

τελικα ολα οκ.... πριν 10 λεπτα ξεκινησε το upload των βιντεο....

επειδη ουτε o δικος μου λογαριασμος στο youtube ουτε του aquazone δεν μπορει να κανει upload μεγαλητερα βιντεο απο 15 λεπτα. το κυριο βιντεο (2 ωρες και 54 δευτ) κοπηκε σε 15λεπτα και ανεβενει...

η αναλησει του πρωτο ειναι 720p και τα υπολοιπα θα εχουν χαμηλοτερη..... οποιος θελει ολο τα βιντεο σε μορφη 1080/25p (video code: H.264) συνολικου μεγεθους 12GB μπορει να επικοινονησει μαζι μου και να κανονισουμε να του το γραψω σε καποιο φλασακι η και σε εξωτερικο σκληρο...

ετσι για την ιστορια να πω οτι το μονταζ (δικαμερο παρακαλω πολυ) με πηρε να το τελιωσω συνολικα 22 ωρες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άξιος άξιος... περιμένουμε να τελειώσει το upload !!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο σου αδελφε.τι να λεμε τωρα...

Link to comment
Share on other sites

ετσι για την ιστορια να πω οτι το μονταζ (δικαμερο παρακαλω πολυ) με πηρε να το τελιωσω συνολικα 22 ωρες!!!!!

22 ώρες προσωπικής ενασχόλησης... για βάλε και τις ώρες του rendering !!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανοιχτεί ένα νέο θέμα που αφορά τη μέθοδο όπου εκεί μπορείτε να παρακολουθήστε τα βίντεο της παρουσίασης και να αναρτήσετε τις όποιες ερωτήσεις έχετε.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=75226&st=0#entry661343

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες προσωπικής ενασχόλησης... για βάλε και τις ώρες του rendering !!!

ασε αμα βαλω και αυτες τις ωρες το χασαμε το παιχνιδι.... παντος ο mac εχει να κλεισει απο την προιγουμενη κυριακη!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...