Jump to content

Recommended Posts

μολις τωρα παρατηρησα οτι ο γλυφτης κανει σαν να προσπαθει να κολησει στο τζαμι αλλα δεν μπορει τι λετε να ειναι;

Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα παρατηρησα οτι ο γλυφτης κανει σαν να προσπαθει να κολησει στο τζαμι αλλα δεν μπορει τι λετε να ειναι;

Χωρις να ειμαι και ο πλεον ειδικος ....το ψαρακι σου δεν ειναι ''γλυφτης'' πιθανοτατα να ειναι καποιο pleco ..κανε αναζητηση στο foroum η και στο google να δεις τι ακριβως ψαρακι εχεις επισης ...σε τι συνθηκες το εχεις? πχ θερμοκρασια ph κλπ ..το ενυδρειο σου ειναι στρωμενο¨? ..σιγουρα θα υπαρχουν και αλλοι ποιο καταλληλοι απο εμενα να που δυο πραγματα στον φιλο η την φιλοι ..επισης ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου ?

Έγινε επεξεργασία - krisos
Link to comment
Share on other sites

το ενυδριο μου ειναι 120λιτρα .pleko ειχα και μαλιστα μου ετωγε να guby(τα μικρα ψαρακια με τισ ωραιες ουρες) αν το γραφω σωστα. αυτο που εχω κολαει πανω στο τζαμι και ειναι μικροτερο απο pleko, πως λεγεται δεν ξερω.....

Link to comment
Share on other sites

το ενυδριο μου ειναι 120λιτρα .pleko ειχα και μαλιστα μου ετωγε να guby(τα μικρα ψαρακια με τισ ωραιες ουρες) αν το γραφω σωστα. αυτο που εχω κολαει πανω στο τζαμι και ειναι μικροτερο απο pleko, πως λεγεται δεν ξερω.....

Και εγω δεν εχω εξειδικευμενες γνωσεις ..οστοσω αν μαθαινες ποιο ακριβως ειδος ειναι θα εβρισκες ευκολοτερα τις συνθηκες που ζει πχ ph τελικο μεγεθος ...επισης με τι αλλα ψαρακια ''ταιριαζει'' ..γενικοτερα θα μπορουσες να κανεις ενα βιοτοπικο με ψαρια και φυτα ...επισης δεν ειμαι σιγουρος κατα ποσο του αραισει να ειναι μονο του ..πχ νομιζω προτιμα να ειναι σε ομαδες ..και τα λιτρα σου δεν ξερω αν ειναι καταληλα

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις καποιον πλεκο απο το ειδος ancistrus? ειναι μικροτεροι απο τους common pleco και ειναι καταλληλοι για μικροτερα ενυδρεια οπως το δικο σου... Αν εχεις τον common pleco χρειαζεσαι τουλαχιστον 300 λιτρα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...