Jump to content

Χρυσοψαρα - Παρεξηγημενα.... Γιατι?


Vangelis21

Recommended Posts

Το ότι τα δελφίνια είναι θηλαστικά δεν αναιρεί την ανεπτυγμένη νοημοσύνη των χρυσοψαρων!

δεν εξεφρασα καμια αντιρρηση, ίσα ίσα που όντως είναι από τα πιο εύκολα εκπαιδευόμενα ψάρια γλυκού νερού μαζί με τα κόι...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Κι ομως, για αυτο μαθαινουμε οσο ζουμε!

Πηγα προχτες σε ενα εστιατοριο στο εξωτερικο οπου ειχαν κατι χρυσοψαρα σε ενα 400αρι ενυδρειο. Ηταν μεγαλα (20+ εκ το καθενα). ενα ηταν αυτο με τα τεραστια ματια, ενα αλλο το redcap και ειχε βγαλει και τον περιεργο ογκο στο κεφαλι, ενα αλλο απλο οραντα. Δεν μου φανηκαν αρρωστα αλλα ηταν κακασχημα τα καημενα.

Αν γινονται ετσι τα περισσοτερα χρυσοψαρα οταν μεγαλωνουν, μαλλον θα μου αλλαξει η γνωμη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

οσο αναφορα το ενυδρειο τοθ /τησ yannasovva εγω μπορω να μετρησω πανω απο 20 χρυσοψαρα με μονο μια ματια οπου τα λιτρα δεν ξεπερνανε τα 120 , κατηγορουμε εκεινουσ που περνουν ενα χρυσοψαρο και το ωαζουν στην γυαλα και αυτο το βλεπετε ωσ φυσιολογικο δεν μπορω να πω ο καθενασ οτι νομιζει αλλα οχι να κατηγορουμε το λιγο παραπανω που θελει να κανει καπιοσ και οχι την υπερβολη .... διορθοστε με αν κανω καπου λαθοσ και συγνωμη γιατι ειμαι και καινουργιοσ στο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

οσο αναφορα το ενυδρειο τοθ /τησ yannasovva εγω μπορω να μετρησω πανω απο 20 χρυσοψαρα με μονο μια ματια οπου τα λιτρα δεν ξεπερνανε τα 120 , κατηγορουμε εκεινουσ που περνουν ενα χρυσοψαρο και το ωαζουν στην γυαλα και αυτο το βλεπετε ωσ φυσιολογικο δεν μπορω να πω ο καθενασ οτι νομιζει αλλα οχι να κατηγορουμε το λιγο παραπανω που θελει να κανει καπιοσ και οχι την υπερβολη .... διορθοστε με αν κανω καπου λαθοσ και συγνωμη γιατι ειμαι και καινουργιοσ στο φορουμ

Το ενυδρείο του yannosavva είναι 700 λίτρα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...