Jump to content

Καλώς Σας Βρήκα!!!


cathy93

Recommended Posts

Χαιρετώ την όμορφη παρέα σας!!!!

Με λένε Κατερίνα είμαι 19 χρονών και είμαι εντελώς άσχετη με το χόμπι! :rolleyes:

Αποφάσισα να μπω και εγώ σιγά σιγά στον κόσμο του ενυδρείου και φυσικά ξεκινώντας από τα σχετικά εύκολα..τον μονομάχο δηλαδή!! ^_^

Έχω ενημερωθεί σχετικά με το "στρώσιμο" του ενυδρείου!Έχω μπερδευτεί τελείως αλλά νομίζω θα τα καταφέρω!!

Τώρα θα ήθελα την εμπειρία σας και τις συμβουλές σας!!!

Ξεκινώ τις ερωτήσεις!!!

1.Θα πάρω για αρχή ένα μικρό ενυδρείο γύρω στα 15 λίτρα!Είναι καλό για τον μονομάχο?

2.Θα βάλω μέσα φυσικό χαλίκι (αν μπορέσω να το ξεχωρίσω και δεν με πιάσουν κότσο.. :P ) και μια ανούμπια.Καλά δεν είναι?Μη το κάνω και τίγκα..

σκέφτομαι μήπως βάλω και καμιά γαριδούλα για να καθαρίζει και το ενυδρείο..!Τι λέτε?

3.Είχα δει κάτι ενυδρειάκια στο τζάμπο που έλεγε ιδανικό για μονομάχο κλπ..Έχω την εντύπωση πως είναι πλαστικό..Επίσης έχει φωτάκι και νομίζω και φίλτρο!Είναι καλό νομίζετε?

Αν όχι ένα μικρό 15αλιτρο γυάλινο στο πετ σοπ πόσο κοστίζει?έχει μέσα φωτάκι,φίλτρο κλπ ή τα αγοράζω εξτρά?επίσης κάπου διάβασα για θερμαντήρα...Αυτό είναι απαραίτητο για τον μονομάχο?Που κυμαίνονται οι τιμές?

Αυτά προς το παρόν!!Αν μου έρθουν κι άλλες απορίες θα σας πω!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες Κατερίνα!welcome.gif

Άνοιξε ένα νέο θέμα στα «γενικά περί γλυκού νερού» και εδώ είμαστε όλοι για να σε βοηθήσουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...