Jump to content

Enidrio 2.20X70X60


Recommended Posts

αυτο με τις εμπειριες............Κανονικα μονο 10 ατομα θα πρεπε να δηλωνουν εμπειροι.Ακομα και ο φιλος που ανοιξε το θεμα σηλωνει σχετικα καλα.Οντως ολα ειναι σχετικα.

Εγω θα δηλωνω παντα αρχαριος γιατι σε αυτο το χομπι παντα κατι μαθαινεις.

Και για να μη σπαμαρουμε αλλο

φιλε parikamon εχεις ενα ενυδρειο που θα θελαν παρα πολλοι και εχεις ακομα πιο πολλες επιλογες να κανεις.Εγω θα σου προτεινα να διαβασεις τα link που δωσαν τα παιδια και ολα τα υπολοιπα που θα δωσουν και με πολυ υπομονη και διαβασμα θα καταληξεις.

Εγω ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ παντα θα το κανα γλυκο λογω κοστους με 2 μεγαλα εξωτερικα φιλτρα για να μη μπλεκω με τη πολυπλοκη κατασκευη sump (που ειναι καλυτερη σα λυση) και αφρικανικο και 3 μεγαλους θερμοστατες για αρχη.

Ειμαι 100% του φυτεμενου αλλα για να γεμισεις αυτο το θηριο θες πολλα λεφτα σε φυτα,"διακοσμηση", σε φωτα και μετα σε λιπανσεις κτλ.

Ενω αν το κανεις ενα ωραιο νταμαρι νομιζω οτι θα το χαρεις πιο πολυ.

Παντα εκφραζω προσωπικη γνωμη.

bowdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα λίτρα που είναι το ενυδρείο καλύτερα να βάλεις sump!

Με δυο φίλτρα που θα χρειαστείς,μελέτησε το κόστος.

Link to comment
Share on other sites

διαβασε με την υσηχεια σου τα λινκ που σου εστηλαν τα παιδια και μετα μπορεις να αποφασισεις τι θες εσυ ο ιδιος... πρωσοπικα ενα ενυδρειο πολυ χαμηλων απετησεων ειναι το αφρικανικο... ουτε σπουδεος φωτισμος ,ουτε πολλα πολλα... αν θες και σου αρεσουν τα φυτεμενα πας σε φυτεμενο αλλα εκει ανεβενει το κοστος λογο καταναλωσης σε φωτισμο - λιπασματα - περισσοτερες γνωσεις... με αυτο το σκεπτικο ξεκινισα και γω στην αφρικη και δεν το μετανιωσα μεχρι στιγμης... απο φιλτρο το πιο οικονομικο ειναι να βαλεις ενα σαμπ αλλα αν δεν πιανουν τα χερια σου με υδραυλικα και τζαμια για να μην εχεις διαροες,παρε 2 μεγαλα εξωτερικα φιλτρα να εχεις το κεφαλι σου υσηχο.αν πιανεσαι λιγο πηγενε για σαμπ δαγκωτο...μπορεις να βαλεις κολητο σαμπ διπλα στο ενυδρειο ή πισω στην πλατη για να μην εχεις διαροες.. (ιδανικο) καλη συνεχεια και καλο διαβασμα

Link to comment
Share on other sites

Στο 2ο post τι γράφω;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πάντως αν δεν βρείς άκρη με τα φίλτρα μπορώ να δεχτώ το ενυδρείο σου σαν δώρο... :bigemo_harabe_net-64: (πλακα κάνω εννοείται) :bigemo_harabe_net-74:

καλή αρχή και όμορφα μπλεξίματα..!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...