Jump to content

Χριστουγεννιατικο δωρο... Χρυσοψαρο με ich.


Recommended Posts

Χθες ειχα αποφασισει οτι πρεπει να δωσω τα ψαρακια μου γιατι ειναι πολλα για το ενυδρειο μου. Βρισκομαι σε αντιστοιχο καταστημα και ενημερωνομαι σχετικα... Τι υπαρχει, τι μπορω να βαλω, ποσα ψαρακια κτλ κτλ. Την ιδια στιγμη η μητερα μου δεχεται ενα "δωρο"... Μας φερνουν ακομα ενα common καποιοι φιλοι μας. Με ρωταει για να το βαλει μαζι με τα αλλα. Ε βαλ'το λεω αφου αυριο θα τα δωσω ολα... Και που να ηξερα, και που να ηξεραν...

Σημερα στο καταστημα διαγνώστηκε ich. Προφανως δεν μπορουσε ο ανθρωπος να τα κρατησει οποτε τωρα κανω τη σχετικη θεραπεια και στη συνεχεια τα δινω.

Σχετικα με τη θεραπεια τωρα, πηρα την sera costapur F και ανεβασα τη θερμοκρασια στους 29 κελσιου. Μπορω να κανω κατι αλλο? Σχετικα με το ταϊσμα, τα ταϊζω κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Κανε τη θεραπεια με το φαρμακο που πηρες και δινε λιγοτερη τροφη και μια φορα την ημερα και βιταμινες με την τροφη.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, αυτο κανω σημερα τους εριξα και τη δευτερη δοση απο το φαρμακο. Πηγαινουν καλα, στο χρυσοψαρο που ειχε, εχουν μειωθει στο μεγαλυτερο βαθμο και τα αλλα δεν εχουν εμφανισει τα στιγματα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...