Jump to content

Πρόβλημα Με Γέννα


Nick S3

Recommended Posts

Έχω ένα ζευγάρι άγρια Peruensis Altum(Rio Nanay)σε ένα ενυδρείο κύβο 50x50x50(μόνο αυτά έχει μέσα).

Το πρόβλημα είναι ότι ενώ το θηλυκό γεννάει κανονικά τα αυγά ο αρσενικός αντί να γονιμοποιεί τα τρώει κατ ευθείαν.... αυτό έχει γίνει και στις τέσσερις γέννες που έχουν κάνει.

Τι λέτε να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι ειναι αρσενικος?

μηπως ειχαν ηδη ασπρισει τα αυγα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι Κώστα σίγουρα,γιατί είχαν πετυχημένη γέννα στον προηγούμενο ιδιοκτήτη.Εδώ δεν προλαβαίνει να τα βγάλει όχι να ασπρίσουν :wacko:

Link to comment
Share on other sites

νικο,η γενικη σου σκληροτητα,καλη?

ασχετως παντως απο μετρησεις εχει παρατηρηθει το φαινομενο,οταν νομιζουν πως κινδυνευουν η δεν αισθανονταιο ασφαλεια να αντιδρουνε τρωγωντας τα οι ιδιοι οι γονεις....

Link to comment
Share on other sites

νικο,η γενικη σου σκληροτητα,καλη?

ασχετως παντως απο μετρησεις εχει παρατηρηθει το φαινομενο,οταν νομιζουν πως κινδυνευουν η δεν αισθανονταιο ασφαλεια να αντιδρουνε τρωγωντας τα οι ιδιοι οι γονεις....

Λες ε?

Δεν έχω κάνει μέτρηση να σου πω την αλήθεια.....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πρόβλημα το είχα και εγω με μπλου άκαρα ποιο παλιά και τελικά το έκαναν αυτο γιατι δεν ένιωθαν ασφάλεια. Αυτο που έκανα ήταν να τους βάλω κάνα δύο φυτά και κρύψωνες και έφτιαξε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

αφου δειχνουν να εχουν και ορμες,δοκιμασε αυτο που ειπε ο μανος και μπορει να βγω σωστος στην προβλεψη...

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Ευχαριστώ παιδιά!!!

Θα ενημερώσω αν έχω καμιά εξέλιξη :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...