Jump to content

Niknik Reef 550L


niknik

Recommended Posts

Τι να πω εγώ ρε φιλε σε ζηλεύω ειναι τελειο.Εύχομαι το νέο έτος να σε βρει ακόμα ποιο δυνατό για να συνεχισουμε να βλέπουμε αυτό το ωραίο θέαμα

Ευχαριστω Μακη ,ετσι θα γινει και το δικο σου συντομα,ευχομαι να ειμαι καλα απο ολες τις πλευρες,και ολοι εσεις φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα καταλαβει ρε :usd:

Θελω να την χρησιμοποιησω και εγω αυτη τη σειρα προιοντων,

Λεω να ξεκινησω με βακτηρια ultra guru και guru amino.

Και οταν το συστημα θα μοιαζει λιγο με αυτο του γκουρου θα περασω και στα πιο βαρια....δακρυα γκουρου,πορδη γκουρου,βλεμμα γκουρου,λεντομπαρα γκουρου,παστιτσιο γκουρου,μυξα γκουρου.

Εχει βγαλει και σφυρι γκουρου για να φραγκαρει τα θηρια του :death:

Θα τα παρω ολα :jig:

 

Το ενυδρειο σου εκτος απο το οτι ειναι στα καλυτερα του,ειναι πλεον σιγουρα μεσα στα καλυτερα και αυτο οφειλεται στην επιμονη σου και την αγαπη σου για το χομπυ.Συνεχισε ετσι νικ :thumbsu:   

Περιττο να σου πω οτι ετρωγα ενα τυροκουλουρο και το τι επαθα να μην σου πω,,,,χαχαχαχα,αληθεια τα αγαπαω,φαινετε ε?Συνεχιζω Μιχαλη....... :thumbsu:

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναιιιιι..........φραγκακια και στο τζαμιιι :bigemo_harabe_net-193:

Ευκολα φιλαρακι χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ ότι και να πω είναι λίγο!!!είναι κάτι το μαγικό το reef σου!!!

 

Να εισαι καλα φιλαρακι.

 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις πετύχει απίστευτα χρώματα Νίκο. keep going !!  :thumbsu:

Ευγενιε να εισαι καλα ,αν και καποια αντιστεκονται αλλα που θα παει....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νικο τι γινεται ρε φιλε με τα αυγα απο τα percula για δωσε πληροφοριες ακομα δεν σκασανε?

Link to comment
Share on other sites

Νικο τι γινεται ρε φιλε με τα αυγα απο τα percula για δωσε πληροφοριες ακομα δεν σκασανε?

Μακη στις 7+μερες βγηκαν τα αυγα κανονικα και εγιναν τροφη των κοραλιων και των ψαριων,δυστηχως στο κυριως ενυδρειο παντα αυτη ειναι η καταληξη.

Link to comment
Share on other sites

Μακη στις 7+μερες βγηκαν τα αυγα κανονικα και εγιναν τροφη των κοραλιων και των ψαριων,δυστηχως στο κυριως ενυδρειο παντα αυτη ειναι η καταληξη.

Δεν υπαρχει καποιος τροπος συλλογης τους και εγκαταστασης τους σε καποιο ενυδρειο μικροτρερο?

Κατα ποσο αυτο ειναι εφικτο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καποιος τροπος συλλογης τους και εγκαταστασης τους σε καποιο ενυδρειο μικροτρερο?

Κατα ποσο αυτο ειναι εφικτο?

Ειναι εφικτο ειδικα εαν ειναι σε μερος (βραχο) προσβασιμο.Στεινεις ενα μικρο ενυδρειο πχ 40 λιτρων με νερο απο το main μια αεραντλια ενα ελαχιστο φωτισμο και βαζεις τα αυγα την τελευταια μερα.Μολις βγουν τα μωρα θα πρεπει να τα ταιζεις καθε 3 ωρες ζωντανο rotifer.Με λιγα λογια εαν εχεις χρονο ορεξη να ασχοληθεις και με την βοηθεια τις τυχης θα επιτυχης το μεγαλυτερο πραγμα στο χομπι μετα την γεννα που ειναι το μεγαλωμα που θα σε αποζημιωση πληρος.
Link to comment
Share on other sites

Το 2015 τελειωνει και λεω να το αποχαιρετησω με μερικες φωτο,χρονια πολλα και καλα σε ολους,γεματα υγεια χαρα διμιουργια και πολλα χαμογελα με τουμπανο ενυδρεια.

Δημοσιευμένη  εικόνα

Μου το φυλαγε ο χιτωνας για το κλεισημο ,το ποιο ωραιο,τα αυγα του.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο!!!! Χρονια πολλα καλη χρονια με υγεια και τουμπανα ενυδρεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Φοβέρες εικόνες. :bow:

 

Να έχεις πάντα υγεία Νίκο να το φροντίζεις για να σε αποζημιώνει με αυτό τον τρόπο.

 

Καλή χρονιά !!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Νίκο καλή χρόνια να εχουμε με υγεία και ευτυχία !!! Ενυδρειαρα ολεεεεεεε!!!παντα τέτοια !!!

Link to comment
Share on other sites

Απίθανα χρώματα Νικόλα, αληθινός ύφαλος!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απίθανα χρώματα Νικόλα, αληθινός ύφαλος!

Λουκα να είσαι καλά φιλέ μου.

  

Χρόνια πολλά Νίκο καλή χρόνια να εχουμε με υγεία και ευτυχία !!! Ενυδρειαρα ολεεεεεεε!!!

Καλη χρόνια Τάσο με υγεια και χαρά μονο.

παντα τέτοια !!!

  

Φοβέρες εικόνες. :bow:

 

Να έχεις πάντα υγεία Νίκο να το φροντίζεις για να σε αποζημιώνει με αυτό τον τρόπο.

Σε ευχαριστώ πολύ ακόμα περιμένουμε νέα πως πάνε οι προσθήκες?

 

Καλή χρονιά !!!

Link to comment
Share on other sites

:jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: ΝΗΣΙΑ FIJI

Βασίλη εκεί κοντά είσαι.

  

Respect απλα :bow: :bow:

Ευχαριστώ πολυ Κατερινα μου ,το δικο σου ποτε θα το στησουμε?
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...