Jump to content

Niknik Reef 550L


niknik

Recommended Posts

Προσωπικά θα το πουλούσα... Δεν νοείται στην παγκοσμια αγορά του 2013 να πωλείται ενα φωτιστικο στα 1000+ ευρώ και να ειναι ΠΙΤΑ στα bugs και στις αστοχίες και τόσοι χομπίστες να κλαίνε τα κοραλλια τους. Πρώτα το έλεγχεις και μετά το λανσαρεις. Μιλάω μόνο για το συγκεκριμένο φωτιστικο χωρίς να έχω προσωπική πείρα και διαβάζοντας τις 50 σελίδες θέμα εδώ και 5μηνες...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας αναλυσεις τους λογους που το σκεφτηκες;Γιατι για να μιλησουμε και λιγο σοβαρα,αναλογα τους λογους υπαρχει και η απαντηση ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας αναλυσεις τους λογους που το σκεφτηκες;Γιατι για να μιλησουμε και λιγο σοβαρα,αναλογα τους λογους υπαρχει και η απαντηση ;)

Η ερωτηση παει σε μενα η στο Νικο? Γιατι εγω δεν εχω να αναλυσω κατι, η αυτο που ειχα να πω δεν σηκωνει αναλυση... ;)

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα ΑΤΙ δαγκωτό.....δεν λέω,πολύ καλό φωτιστικό ο υπερίωνας,αλλά από ότι έχω διαβάσει,δεν είναι και πολύ αξιόπιστο....το θέμα είναι να σε καλύπτει αυτό που κρέμεται πάνω από το ενυδρείο σου,όχι να σε παιδεύει!Αυτά πάντως τα λέω χωρίς να έχω οποιαδήποτε σχέση με τα led.Είμαι 100% υπέρ των Τ5!

Link to comment
Share on other sites

το φωτιστικο ειναι εξαιρετικο και οπως εχω πει τα χρωματα και η αποδοση του ειναι εξαιρετικη απλα ειπα να δοκιμασω το συνδυασμο τ5 και λεντ [εχοντας ακουσει πολυ καλα λογια] ,εγω δεν εχω προβλημα με τον υπεριωνα, με καλυπτει ανετα.ισως ο συνδυασμος τ5 και λεντ να φερνει καλυτερο αποτελεσμα,ειμαι οπαδος των λεντ και το ατι συδνυαζει και τα δυο ειδαλως δεν θα το συζηταγα για σκετες λαμπες.

Link to comment
Share on other sites

Νικο ο Κωστας ειμαι,πηγα ενα solarmax 4x39w στο μαγαζι και μου το εφτιαξε κρατωντας τις 2 τ5 blue plus τις πλαινες και προσθεσε 3w led 8.000k white + green στο κέντρο,και μολις το αναψαμε ειδα το Αιγαίο!!!!

ΥΓ το κατσίκι σε περιμενει!!!

Link to comment
Share on other sites

Νικο ο Κωστας ειμαι,πηγα ενα solarmax 4x39w στο μαγαζι και μου το εφτιαξε κρατωντας τις 2 τ5 blue plus τις πλαινες και προσθεσε 3w led 8.000k white + green στο κέντρο,και μολις το αναψαμε ειδα το Αιγαίο!!!!

ΥΓ το κατσίκι σε περιμενει!!!

Αμ....εδω ειναι η πλακα.Ο Νικος θελει να δει το Μπαλι και τη Χαβαη.Ειναι εξωτικος τυπος :D

Link to comment
Share on other sites

Αμ....εδω ειναι η πλακα.Ο Νικος θελει να δει το Μπαλι και τη Χαβαη.Ειναι εξωτικος τυπος :D

Καλα,καλα,ειδα τα φραγκακια σου,θα ερθω με ψαλιδι που κουρευουν τα προβατα σπιτι σου!

Link to comment
Share on other sites

Κωστα μου οταν μεγαλωσουν τοσο ωστε να μπορω να κοψω, με ολη μου την καρδια,αλλα φερε και το προβατο μαζι γιατι δεν εχω :D:bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

αλητη εγω θα σε ταισω :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Τρικολόρ είναι?

Πολύ ωραίο πάντως!

Ειναι δυο ακρο πολυ κοντινες........

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυο ακρο πολυ κοντινες........

Στράτο στην πρώτη φωτό αναφέρομαι. Νομίζω είναι 1 κοράλι αν δεν απατώμαι. Ροζ-πρασινο-καφέ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω τον φιλο submarine1981 για τις υπεροχες φωτο :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο αποτέλεσμα!

Πως βλέπεις την συμβίωση απο τα ρασάκια μεταξύ τους?

προς το παρων ειναι αψογη ο ποιο τσαμπουκας ειναι ο πρασινος και αυτο το κανει στους νεμο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...