Jump to content

Μεταφορά Ψαριών Με Αεροπλάνο


Recommended Posts

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς αν θα εχω προβλημα να μεταφέρω ψαρια με το αεροπλάνο. Θα ειναι μεσα σε 2-3 σακουλες και σκόπευα να τα πάρω μαζί μου στη θέση που θα καθίσω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντιπωση οτι μετα τα νεα μετρα που ακολουθουν τα αεροδρομια και απαγορευουν υγρα μεσα στις αποσκευες θα εχεις προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στη βαλιτσα σου μονο.Οχι σε χειραποσκευη που θα εχεις μαζι σου.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να σε αφήσουν φίλε.Πρώτον έχεις υγρό και δεύτερον θες να μεταφέρεις ζωντανό οργανισμό (σε άλλη χώρα?) οπότε λίγο δύσκολο.Μόνο στις αποσκευές δε θα είχες θέμα θεωρητικά αλλά είναι τεχνικά λίγο πακέτο να αντέξει το ψάρι εκεί μέσα και να μη σου φύγουν τα νερά και γίνουν όλα χάλια.

Εδώ δεν άφησαν μερικά γιαουρτάκια και έκατσα και τα έφαγα πριν να μπω.Και ήταν και activia.. :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

η διαδρομη θα ειναι αθηνα-ιωαννινα. το πολυ πολυ μηπως καμια ωρα πριν επιβιβαστω βαλω τις σακουλες σε ενα μικρο κουτι μαζι με χαρτια για να μην πηγαινουν περα δωθε και το βαλω μεσα σε μια μικρη βαλιτσα με λιγα ρουχα που θα εχω μαζι μου.

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξυ σκεφτηκα και το αλλο:

επειδη τα ψαρια που θα μεταφερω θα ειναι καμια 20αρια και ολα θα ειναι πλατυ και γκαπι μεχρι 3 μηνων μηπως να τα εβαζα σε 3 μπουκαλια νερου του 1,5 λιτρου (απο οτι ειδα χωρανε ανετα απο το στομιο) και αυτα τα μπουκαλια σε ενα μικρο κουτι μεσα στη βαλιτσα; λεω αυτη τη λυση για να μην εχω προβλημα με απωλεια νερου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...