Jump to content

Β Ο Η Θ Ε Ι Α Α Α Α


Recommended Posts

Σε ενυδρειο μπορει να φτασει τα 15 με 20 εκατοστα max και κατεμε πρεπει να ειναι σε ενυδρειο τουλαχιστον 150 λιτρων .

Link to comment
Share on other sites

ε, και εγώ παντως που εχω εναν μια χαρά τα παει... τον εχω 2 εβδομαδες ηδη και συμπεριφερεται οκ... τρωει κανονικά, δεν κρυβεται ολη μερα...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έναν έχω εδώ και σχεδόν ένα χρόνο και είναι απίθανος και σε χρώματα και σε συμπεριφορά.

Φαντάζομαι όμως ότι αν είχα περισσότερους θα ήταν ΠΟΛΥ καλύτερος...

Link to comment
Share on other sites

Οι δυο Clown σ' ενα ενυδρειο για μενα ειναι οτι πρεπει.Οι δικοι μου κανουν κατι ακροβατικα

που με τρελαινουν,καθομαι και τουςπαρακολουθω με τις ωρες.Το μονο κακο που εχουν μου

ξεσχιζουν τα φυτα.Αναγκαστικα να τους δινω καθε μερα σπανακι 'η μαρουλι για να μην τρωνε

τα φυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον! εγώ δεν είχα ποτέ κλόουν, αλά εάν δώσουμε βάση στην βιβλιογραφία ότι πρέπει να είναι 5-6 για να ζήσουν φυσιολογική ζωή, τότε τα δύο είναι λίγα. Έχω ακούσει άλλους που έχουν μεγάλο αριθμό κλόουν ότι τα ψάρια τους ζουν εδώ και 10-14 χρόνια.

Εύχομαι εσείς που έχετε 1-2 κλόουν να σας ζήσουν εξίσου τα ίδια χρόνια και να αποδείξετε ότι δεν είναι αναγκαίο τα κλόουν να υπάρχουν σε κοπάδι.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον! εγώ δεν είχα ποτέ κλόουν, αλά εάν δώσουμε βάση στην βιβλιογραφία ότι πρέπει να είναι 5-6 για να ζήσουν φυσιολογική ζωή, τότε τα δύο είναι λίγα. Έχω ακούσει άλλους που έχουν μεγάλο αριθμό κλόουν ότι τα ψάρια τους ζουν εδώ και 10-14 χρόνια.

Εύχομαι εσείς που έχετε 1-2 κλόουν να σας ζήσουν εξίσου τα ίδια χρόνια και να αποδείξετε ότι δεν είναι αναγκαίο τα κλόουν να υπάρχουν σε κοπάδι.

Επειδη τους εχω πεντε χρονια και παρακολουθω την συμπεριφορα τους πιστευω οτι καλα ειναι δυο μαζι εκτος

και εαν εχεις μεγαλο ενυδρειο και μπορεις να βαλεις περισσοτερους.Οσον αφορα την βιβλιογραφια δεν ειναι

και Ευαγγελιο για να εχει παντα δικιο(πουθενα δεν αναφερει η βιβλιογραφια οτι τρωνε φυτα και ομως οι δικοι

μου τα ξεσκιζουν).

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την βιβλιογραφια δεν ειναι

και Ευαγγελιο για να εχει παντα δικιο..

:) Ακριβός

Η παρατήρηση που έκανα δεν έχει ειρωνικό χαρακτήρα, αλλά το λέω σοβαρά καιρός είναι κάποιοι να πειραματιστούνε για να αποδείξουν ενδεχομένως ότι τα πράγματα δεν είναι πάντα έτσι όπως μας τα λένε μερική η τα γράφουν μερική. Και εγώ έχω βρει ένα σορό ανακρίβειες στα διάφορα βιβλία και θεωρίες που δεν γνωρίζω που έχουν την βάση τους.

Link to comment
Share on other sites

εμενα κολυμπουν αναποδα και κοιμουνται μεσα σε εναν αμφορεα που τους εχω...αλλα δεν κοιμουνταο οπως ολα τα ψαρια με την κοιλια στα χαλικια..κοιμουνται πλαγιαστα ο ενας πανω στον αλλον..αν μπορεσω και τραβηξω φωτο εκεινη τη στιγμη θα την ανεβασω!!!!!!!εχει πλακα!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

:) Ακριβός

Η παρατήρηση που έκανα δεν έχει ειρωνικό χαρακτήρα, αλλά το λέω σοβαρά καιρός είναι κάποιοι να πειραματιστούνε για να αποδείξουν ενδεχομένως ότι τα πράγματα δεν είναι πάντα έτσι όπως μας τα λένε μερική η τα γράφουν μερική. Και εγώ έχω βρει ένα σορό ανακρίβειες στα διάφορα βιβλία και θεωρίες που δεν γνωρίζω που έχουν την βάση τους.

Δεν το πηρα σαν ειρωνια.Συμφωνω με τα γραφομενα σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
δεν με πειραζει που ζουν στο ενυδρειο,σιγουρα θα βοηθουν αρκετα απο θεμα βιολογιας,απλα δεν ξερω ποσο γρηγορα πολλαπλασιαζονται και φοβαμαι μηπως γεμισει το ενυδρειο και δεν προλαβαινω μετα...clown εχω 2..

πολλαπλασιαζωνται πολυ γρηγορα ειδικα αυτα με το ψηλο κελιφος.εγω δηλαδη πριν 2 εβδομαδες εβαλα 3 απ'το μεγαλο ενυδρειο στο μικρο και τωρα εχω 13 σαλιγκαρακια.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα βρει κι αλλα στο ενυδρειο και τα αφησα,αλλα τωρα πια δεν βλεπω κανενα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...