Jump to content

Monster Rhombeus Set Up!!!!


Nick S3

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω και πολλά γι αυτούς τους κούκλους <3 αλλά ένα ενυδρείο με περισσότερη σκιά ίσως να τον βόλευε πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε σουπερ ο ψαρης!

οσο μεγαλωνει δειχνει περισσοτερο rhom...!

με τον καιρο θα τον δεις να χανει τελειως το πορτοκαλοκοκκινο χρωμα του και αρκετα αργοτερα να μαυριζει και λιγο!!

λιγο pistia σηκωνει να βαλεις, μου αρεσουν πολυ οπως πεφτουν οι ριζες αυτων των φυτων, σε ενυδρεια με χαμηλη ροη βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά..

Το νερό το έχω κάνει λίγο blackwater αλλά είναι ακόμα θολό και δεν έβγαλα φώτο....

Link to comment
Share on other sites

Βάλε όταν μπορείς!

Και εγώ το σκέφτομαι για rhom αλλά ξέρω ότι ο ρυθμός ανάπτυξης είναι αργός πολύ...

Τα 30 εκατοστά πόσα χρονιά κάνει να τα φτάσει περίπου?

Link to comment
Share on other sites

αρκετα χρονια. απο 5 +....

βεβαια αν εχεις μεγαλο ενυδρειο , καλο περιβαλλον και καλη διατροφη θα μεγαλωσει γρηγοροτερα, αλλα γενικα σε ενυδρειο εχει πολυ αργη αναπτυξη.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε εσένα και στο ψάρι σου....Μόλις τώρα διάβασα αυτό το πόστ και έχω να κάνω 2 παρατηρήσεις....

Γιατί νόμιζαν κάποιοι ότι είναι Sanchezi????

Το ψάρι ακόμα και από τις πρώτες φωτό σε καμία περίπτωση δέν είχε τα βασικά χαρακτηριστικά του Serrasalmus Sanchezi...τόσο τα περίβόητα "belly scutes" αλλά και ο χρωματισμός (οι βούλες του) δέν είχε καμία σχέση μιάς και αυτές εκτείνονταν σε όλη την πλευρά του ψαριού.....

Επίσης κάπου το διάβασα, τα πιράνια βεβαίως χάνουν και αλλάζουν τα δόντια τους αμέσως όπως και οι καρχαρίες αλλά στην περίπτωση των πιράνια ανάλογα με το είδος μπορεί να χάσουν και να αλλάξουν μία σειρά από δόντια....π.χ. 2-3 μαζί.....

Και πάλι μπράβο για το πανέμορφο ψάρι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ψάρι είναι απίστευτο φίλε μου!! ΝΑ το χαίρεσαι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...