Jump to content

moonstones με υπολειμματα απο βρυα και λειχηνες


a.kotrokoi

Recommended Posts

Χαιρετε, χαιρετε!

Καλη χρονια σε ολους!

Εχω μια πολυ σοβαρη ερωτηση να κανω: εχοντας ξύσει και καθαρίσει όσο γίνεται καλυτερα, και φυσικα βράσει φεγγαρόπετρες οι οποίες εξακολουθούν να έχουν καποια υπολειμματα απο βρυα, λειχήνες και διαφορες αλλες αρκουδες που 'φύονταν' πανω τους, μπορει να ειναι επιβλαβες για τις κιχλιδούλες μου??? :D

Τι λές κι εσυ GRAND MASTER MALAWI? :)

Φιλικά,

Αννυ

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε, χαιρετε!

Καλη χρονια σε ολους!

Εχω μια πολυ σοβαρη ερωτηση να κανω: εχοντας ξύσει και καθαρίσει όσο γίνεται καλυτερα, και φυσικα βράσει φεγγαρόπετρες οι οποίες εξακολουθούν να έχουν καποια υπολειμματα απο βρυα, λειχήνες και διαφορες αλλες αρκουδες που 'φύονταν' πανω τους, μπορει να ειναι επιβλαβες για τις κιχλιδούλες μου??? :P

Τι λές κι εσυ GRAND MASTER MALAWI? :D

Φιλικά,

Αννυ

Καλησπερα και χρονια πολλα!! :D

αυτο ειναι το μονο κακο με αυτες τις πετρες! επειδη συμφωνα με εναν "νταμαρα" ειναι (τουρκικα) πετρωματα τα οποια κοβονται απο βουνο εχουν και πρασιναδες και πολλες φορες οχι μονο...(εχω βρει και ζωακια :) )

μετα απο βρασιμο, ξυσιμο κτλ υπαρχουν και σημεια που δεν μπορεις να ελεγξεις απολυτα οπως ας πουμε μεσα στις τρυπες αλλα και στην επιφανεια.

εχεις κανει τα παντα ανθρωπινως εφικτα. Προσωπικα θα ηθελα και οι δικες μου να ηταν "γυαλι" οταν τις εβαλα στο ενυδρειο αλλα δεν ηταν εφικτο. Παντως ασχετως απο την ανασφαλεια που δημιουργειται απο τα υπολλειμματα που αναγκαστικα θα παραμεινουν οι κιχλιδουλες σου ΔΕΝ θα επιρεαστουν καθολου!!

μετα απο λιγο καιρο μαλιστα μεσα στο νερο οι πρασιναδες αυτες δε θα φαινονται πανω σε καμια πετρα..

ισως τα τρομερα αυτα ψαρια ώντας φυτοφαγες τις "κανονιζουν" κιολας!!!!

Οποτε ξεκινα το χτισιμο αφοβα και περιμενουμε και φωτο!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...