Jump to content

Που Μπορώ Να Βρω,μπόλι Σε Όλη Την Ελλάδα


Recommended Posts

Ναι ακριβως.

Ολες οι αγγελιες ειναι παλιες και δεν εχει θεσσαλονικη! Εχω ανοιξει θεμα εαν μπορεις να με βοηθησεις καπως γιατι εισαι μελος καιρο εδω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Μια ερωτηση σχετικα με το μπολι, παιζει ρολο απο τι ειδος ενυδρειου ειναι το μπολι και σε τι ειδος πηγαινει? (PH, θερμοκρασια)

 

Παραδειγμα, μπολι απο χρυσοψαρα κανει για αμαζονιου?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικα με το μπολι, παιζει ρολο απο τι ειδος ενυδρειου ειναι το μπολι και σε τι ειδος πηγαινει? (PH, θερμοκρασια)

 

Παραδειγμα, μπολι απο χρυσοψαρα κανει για αμαζονιου?

Ειναι μεγαλη συζητηση...

Μεγαλες και αποτομες αξομοιωσεις στην θερμοκρασια συνηθως προς τα πανω μειωνουν την βιολογια γιατι αποδυναμωνουν κατα καποιο τροπο την αποικιση...

Οι μεταβολες προς τα κατω τα απλα τα αδρανοποιουν...

Ολα αυτα ομως για 24-48 ωρες περιπου (τοσο το εχω υπολογισει προσωπικα) μεχρι να ανακτησουν ξανα οι αποικιες..

Η θεωρια λεει απο 12-24...

Αυτο που θεωρητικα πραγματικα τσακιζει τις αποικιες ειναι η αποτομη πτωση του πεχα στο επιπεδο του 4-εκει υπαρχουν αποψεις που υποστηριζουν οτι η αποικιση καταστρεφεται ολοσχερως(προσωπικα οσο και να εψαξα δεν βρηκα τετοια μελετη)και θα ηθελα αν καποιος εχει καποιο κειμενο να μου το στειλει να το διαβασω!!

Και επαναλαμβανω για να μην γινω υπολογος οτι ολα αυτα ειναι θεωρητικα απο μικρες μελετες που διαβασα και συζητησεις γυρω απο το θεμα πριν αρκετο καιρο...

Γιατι προσωπικα εκτος απο κατι σελιδες με ανακατα αθρα του εξωτερικου μελετη βιολογικου χαρακτηρα που να ειναι στοχευμενη σε αυτο το θεμα δεν μπορεσα να βρω οποτε και καποια στιγμη παρατησα το ψαξιμο(και γιαυτο οποιος εχει θα παρακαλουσα θερμα να μου στειλει)...

Στο διαταυτα..

Ναι επηρεαζουν αλλα γινεται ανακτηση μεσα σε μια δυο μερες των αποικιων...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μια χαρη μονο.Επειδη εδω ειναι θεμα που μπορει ο καθενας να γραφει οτι προσφερει μπολι για να ψαξει καποιος που θελει,θα παρακαλουσα να ανοιξετε ενα νεο θεμα και να συζητηθουν οι αποριες εκει. Ας κρατησουμε το θεμα εδω καθαρο.

Ευχαριστω! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Αν κάποιος μπορεί απο την περιοχή του Πειραιά θα ήμουν ευγνόμων

Καλό θα ήταν να άνοιγες μια αγγελία και να ζητούσες μπόλι, γιατί εδώ είναι μόνο για αυτούς που προσφέρουν, και όπως καταλαβαίνεις δεν θα το δουν άμεσα και αρκετοί φίλοι για να σε βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να άνοιγες μια αγγελία και να ζητούσες μπόλι, γιατί εδώ είναι μόνο για αυτούς που προσφέρουν, και όπως καταλαβαίνεις δεν θα το δουν άμεσα και αρκετοί φίλοι για να σε βοηθήσουν.

 

Οκ συγνώμη ας σβηστεί τότε απο εδώ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μπορω να εξυπηρετήσω κυρίως Δάφνη, Ν. Κόσμο, Ν. Σμυρνη και Αγ.Δημητριο

Τελος κατοπιν συνεννοησης μπορω Πειραια και Δραπετσωνα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας παιδιά χρειάζομαι μπόλι επείγον γλυκό νερό Αθήνα (Χολαργός). 

Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος kerk14 έγραψε:

γεια σας παιδιά χρειάζομαι μπόλι επείγον γλυκό νερό Αθήνα (Χολαργός). 

Εάν σε βολεύει υπάρχει μπόλι στο Μενίδι.:D

Link to comment
Share on other sites

Και Χαϊδάρι ή Γλυφάδα το πρωί

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Θεσσαλονικη και γύρο περιοχες Οποιος θελει !! :):) 

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω Λαμία αλλά όχι άμεσα απλά αν γίνεται ναι

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Περιστέρι και Νότια προάστια έχω διαθέσιμο! 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Ζητείται άμεσα μπόλι, στη Θεσσαλονίκη, κατά προτίμηση ανατολικά για να έχουμε ευχέρεια χρόνου. Όσοι έχουν παρακαλώ ενημερώστε με. Θα με βόλευε Δευτέρα να το παραλάβω αν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος panos nts έγραψε:

Αν σε βολευει Ανω Τουμπα εχω να σου δωσω.. ;) 

 

Άνω Τούμπα είμαι και εγώ!! :p

Στείλε μου αν θέλεις το τηλέφωνό σου σε πμ και θα σε καλέσω με την 1η ευκαιρία να κανονίσουμε. ;)

 

Κωνσταντίνος

Έγινε επεξεργασία - ataktoulis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ζητείται μπόλι στην Θεσσαλονίκη!

Αν υπάρχει κάποιος συμφορουμίτης που να έχει να προσφέρει μπόλι από υγιές ενυδρείο για το καινούργιο μου 70lt θα του ήμουν ευγνώμων! Βεβαίως έρχομαι σε οποιοδηποτε σημείο συνάντησης θέλει ο δότης.
Ευχαριστώ πολύ!
 

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος achilleas8095 έγραψε:

Ζητείται μπόλι στην Θεσσαλονίκη!

Αν υπάρχει κάποιος συμφορουμίτης που να έχει να προσφέρει μπόλι από υγιές ενυδρείο για το καινούργιο μου 70lt θα του ήμουν ευγνώμων! Βεβαίως έρχομαι σε οποιοδηποτε σημείο συνάντησης θέλει ο δότης.
Ευχαριστώ πολύ!
 

Αν σε φερει ο δρομος σου για Ανω τουμπα στειλε μου μνμα.. εχω 3 ενυδρεια που τρεχουν.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος Θεσσαλονίκη με μπόλι αποτελούμενο από ώριμο βιολογικό υλικό; Θα δοθεί 1lt Sera Siporax στον δότη.

Το ενυδρείο μπήκε σήμερα σε λειτουργία και τα φίλτρα τρέχουν μόνο με σφουγγάρι προς το παρόν (κράτησα το Siporax όπως το παρέλαβα για να το πάρει ο δότης). Δεν έριξα ούτε τροφή ούτε τίποτα ακόμα εννοείται. ;)

Link to comment
Share on other sites

Που μενεις θεσσαλονικη;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...