Jump to content

Ευχαριστώ Δημόσια Το Petcumulus


Recommended Posts

Θελω να ευχαριστησω και δημόσια το petcumulus αφού έκανε κατι το οποιο στα περισσοτερα ενυδριακα μαγαζια μονο ως φιλολογικη συζητηση μπορει να αναχθει!!!

Και ξερετε τι ειναι???

Η αποστολή μεσα σε μερικες ωρες απο Θεσσσαλονικη αν θυμαμαι καλα με courier Αθήνα.

Πως εγινε??? Απλα ολη την προηγουμενη εβδομαδα ειχα μεμονωμενα περιστατικα θερμοπληξιας σε ψαρια αφου το φυτεμενο ενυδρειο μου στο πασο της κουζινας δεν μπορει να αεριστει επαρκως αφου το μισο σχεδον ειναι μεσα στο πασο και δεν εχει καν καπακι αλλα μια βιτρινα απο πανω οποτε δεν παιρνει αερα....

Απο το μισο που απομενει δεν επαρκουσε για να αποβαλει τη θερμοτητα απο 5 λαμπες 1,20 φθοριου και 6 μικρες συνολικης εντασης 210 watt. Eτσι ηταν μοιραιο η θερμοκρασια να ανεβαινει σχεδον καθε μερα πανω απο τους 31 βαθμους και να κατσει ο δεικτης Πεμπτη και Παρασκευη στους 32,4 βαθμους....

Ετσι την Πεμπτη το βραδυ ειδα 2-3 ψαρια ταυτοχρονα το ενα να κανει τουμπες και τα αλλα δυο σαν ζαλισμενα κολυμπουσαν περιεργα...

Ταυτοχρονα ολα ηταν οσο γινεται προς τον πατο του ενυδρειου να βρουν δροσια....

Αν και εκανα τα παντα τι παγους τι αλλαγη νερου την επομενη ημερα ειχα 2 ψοφια και ενα ετοιμο.....καιτη θερμοκρασια πρωι στους 31,8 βαθμους....

Να σας πω οτι το μεσημερι της Πεμπτης ειδα τη μεγιστη θερμοκρασια ημερας ποπυ ειχε καταγραψει το θερμομετρο και ηταν 32,3!!!

Ετσι πηρα την αποφαση να αγορασω ενα σετακι 5 ανεμιστηρων απο το petcumulus

Oxι μόνο με εξυπηρετησανε αλλα οταν τους ειπα για τους θανατους των ψαριων μου ειπαν να μην πληρωσω με καρτα και καθυστερησει αλλα αντικαταβολη ωστε να προλαβω αλλους θανατους ...

Αυτή η συζητηση με το petcumulus εγινε μεσημέρι – το προιόν ηρθε 09.00 το πρωί στην Αθηνα!!!

Και σας ρωτω πιο κατάστημα στην Αθηνα θα ενδιαφερονταν ετσι για τα ψαρακια και θα κινουνταν τοσο αμεσα για την εξυπηρετηση ενος πελατη τους!!!

Στην καλυτερη θα σου ελεγαν Δευτερα και αν!!!

Ουτε στον κοπο να τα στειλουν Σαββατο μπορει να μην εμπαιναν...

Κι αυτο ξερετε γιατι???

Γιατι οι περισσοτεροι πετσοπαδες και αλλα eshop βλεπουν πρωτα πορτοφολι και μετα ψυχη....

Ενω αυτοι του petcumulus μετρανε και τη ζωη των ψαριων μας εκτος τα λεφτα μας και βαζουν σε πρωτη θεση μαζι με αυτο και την ενασχοληση μας και τον κοπο που εχουμε κανει για να στησουμε το ενυδρειο μας ενω οι αλλοι το μονο ου βλεπουν ειναι το επαγγελμα....\

Και ρωταω ποιος ειναι ο πιο επαγγελματίας ??

Γιαυτο ευχαριστώ δημόσια το petcumulus και ευχομαι το καλυτερο γιαυτα τα παιδια....

Παντα να μεινουν ανθρωποι κυριως και οχι απλοι επαγγελματιες....

Ανθρωποι που σεβονται το χομπυ μας το οποιο παρεπιμπτοντως εχει και την παραμετρο της ζωής.....

Γιατι τα ψαρια εκτος απο διακοσμηση και χομπυ εχουν και ζωη!!!

Συγχαρητηρια

Αν το μυνημα αυτο εμπιπτει σε κανονες του φορουμ περι διαφημησεως παρακαλω ας σβηστει απο τους διαχειριστες.

Link to comment
Share on other sites

Τα καλα να λεγοναται,απο τους καλυτερους επαγγελματιες :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαί ο ότι και σε μένα που μένω Κω η αποστολή έγινε άμεσα και η παράδοση της παραγγελίας μου έγινε σε λιγότερο από 24 ώρες!

Και μάλιστα χωρίς καν να αναφέρω κάτι!

Συγχαρητήρια στα παιδιά για τον επαγγελματισμό τους! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Και από εμένα συγχαρητήρια! Όσες φορές έχω πάρει κάτι από εσάς, έχω εξυπηρετηθεί ΆΜΕΣΑ, και μένω σχετικά μακριά! (Εύβοια) , χωρίς κάποια διευκρίνηση! Την επομένη τα είχα στα χέρια μου! Και πάλι συγχαρητήρια! :)

:bigemo_harabe_net-146: :bigemo_harabe_net-146: :bigemo_harabe_net-146: :bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως πρέπει πάντα να αναφέρουμε τους καλούς επαγγελματίες, τόσο για να λαμβάνουν μια ηθική επιβράβευση όσο και για να ενημερώνονται και οι υπόλοιποι απο εμάς.Μια και πολλές φορές υπάρχει ο ενδοιασμός του να "καταγγείλει" κανείς μια αρνητική συμπεριφορά, ας προωθούμε τουλάχιστον τα θετικά σχόλια για όσους τα αξίζουν.

Κ

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά εκεί εκτός απο άριστοι επαγγελματίες και χομπίστες είναι περίπτωση.Η αποθήκη τους είναι φούλ με αναλώσιμα και τιμές που ανταγωνίζονται τα ενυδρειακά e-shop του εξωτερικού.Το σκέφτομαι σοβαρά να πηγαίνω Μυγδονία και ας μένω στην άλλη άκρη της πόλης.

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ πέρνα από δω να πάμε παρέα, θα πάω σύντομα μια βόλτα, όντως είναι πολύ καλοί επαγγελματίες και με πολύ καλές τιμές στα αναλώσιμα.

Link to comment
Share on other sites

+1000!!! :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά εκεί εκτός απο άριστοι επαγγελματίες και χομπίστες είναι περίπτωση.Η αποθήκη τους είναι φούλ με αναλώσιμα και τιμές που ανταγωνίζονται τα ενυδρειακά e-shop του εξωτερικού.Το σκέφτομαι σοβαρά να πηγαίνω Μυγδονία και ας μένω στην άλλη άκρη της πόλης.

ποσο τυχερος πρεπει να αισθανομαι μαλλον ε...?η λητη ειναι διπλα μου.
Link to comment
Share on other sites

Ενας λογος ακομα που ειμαι αποκλειστηκος πελατης τους... Μονο ενυδρειακο βαμβακι αγοραζω πια απο τον Βολο καθε 3 μηνες κ αν... Τα παιδια εχουν σεβαστει τα χρηματα μου στο επακρο....

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεσημέρι με παίρνουν τηλέφωνο να με ρωτήσουν για ένα προϊόν που είχα παραγγείλει και δεν το είχαν.

Μου είπαν αν θέλω ένα άλλο ίδιο προϊόν άλλης εταιρείας.Συμφώνησα!

Το τηλέφωνο έγινε στις 2 με 2 και 15.Την άλλη μέρα το πρωί τα πράγματα τα είχα παραλάβει!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα μπράβο τα έχουμε πει πολλές φορές....δεν βλάπτει ακόμη μία.....

Πάντα τέτοια παιδιά.....

Link to comment
Share on other sites

Αν και είχαμε συνηθίσει σε κακές κριτικές προς τους επαγγελματίες του χώρου αυτό είναι ένα πολύ ευχάριστο γεγονός και καλά κάνεις και το αναφέρεις!

Το εν λόγο κατάστημα έχει αποδείξει περίτρανα των επαγγελματισμό του και αυτό φαίνετε!

Θεωρώ πως και το βήμα που έχει μέσα από το aquazone και η ανταπόκριση των μελών θα πρέπει να είναι ένα συνεχές κίνητρο ώστε να διατηρήσει το όνομα του αλώβητο!

Συγχαρητήρια στα παιδία και από έμενα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...