Jump to content

Παιδια καλη χρονια λιγη βοηθεια


Recommended Posts

Λοιπον εδω και 3 ημερες η συγκεκριμενη ψαρινα δεν ειναι καλα ,και ενω ολα τα αλλα ψαρακια χαιρουν ακρας υγειας ,αυτη εχει εμφανισει εκδορες στο πανω σημειο του σωματος τησ καθως και στα πτεριγια. Η ψαρινα ειναι απο την γνωστη οικογενεια των Juwel. Για πεστε μου αν γνωριζετε αν ειναι κατι σοβαρο? και φυσικα αν μπορει να επιρεασει τους αλλους κατοικουσ του ενυδρειου?

post-530-1167951389_thumb.jpg

post-530-1167951427_thumb.jpg

post-530-1167951452_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εδω και 3 ημερες η συγκεκριμενη ψαρινα δεν ειναι καλα ,και ενω ολα τα αλλα ψαρακια χαιρουν ακρας υγειας ,αυτη εχει εμφανισει εκδορες στο πανω σημειο του σωματος τησ καθως και στα πτεριγια. Η ψαρινα ειναι απο την γνωστη οικογενεια των Juwel. Για πεστε μου αν γνωριζετε αν ειναι κατι σοβαρο? και φυσικα αν μπορει να επιρεασει τους αλλους κατοικουσ του ενυδρειου?

Καλημερα. νομιζω πως χρειαζονται καποιες πληροφοριες για να βγει καποιο συμπερασμα.

τι ψαρακια αποτελουν τη συνθεση του ενυδρειου σου?

παραμετροι νερου?

παρατηρησες μηπως καποια επιθετικη συμπεριφορα προς το συγκεκριμενο ψαρι?

το ψαρι αυτο τρωει κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

ΤΑα θπολοιπα ψαρακια ειναι αφρικανες ολο το ενυδρειο εχει αφρικανες. Ναι τρωει αλλα τωρα τελευταια ειναι συνεχως στον πατο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας είπες αν παρατήρησες επιθετική συμπεριφορά .

Έχω την εντύπωση ότι είναι από επιθέσεις που έχει δεχτεί το ψαράκι .

Η βλενη του έχει καταστραφεί και φυσικά είναι εστία μόλυνσης .

Γνώμη μου είναι κάπου να απομονωθεί για να ησυχάσει από τα άλλα ψάρια και να βάλεις παραπάνω δόση αντιχλωριο με ΕΚΤΟΖΟΝ η δε χρήση βιταμινών επιβάλλεται.

Συγνώμη που δεν απάντησα νωρίτερα αλλά δεν είχα πρόσβαση .

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...