Jump to content

Διακοσμηση Ενυδρειου Με Κιχλιδες Μαλαουι


spiros13

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 372
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Οχι ρε....Η αμμος με το που πλυθει και καθαριστει,μολις μπει στο ενυδρειο και κατσει μετα δεν εχεις θεμα :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ άμμο ΜΠΕΖ λέω να βάλω πειράζει ;;;;;;;; Και κάτι άλλο η πέτρες που αφρισανε με το τεστ που έκανα το ph minus είναι καλές και με λιγο βρασιμο και καλο πλύσιμο ακόμα καλύτερες πιστεύω θα γίνουν έεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Είδα την άμμο καλή μου φαίνεται η ΜΠΕΖ η χαλαζιακη μήπως ξέρεις πόσο κάνουν τα 25 κιλά ;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πάρε καμια 40αρια κιλά σίγουρα...

Αν πας Ερμή να μου πεις γιατί θέλω και εγώ άμμο...θα την αλλάξω σε μπεζ..

Thanks για το ενυδρείο...του έχω βάλει και background..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Σπύρο για το ενυδρείο σου 50 κιλά άμμο είναι μια χαρά, μην πελαγώνεις!

Για το πώς ανεβάζεις φωτογραφίες δες εδώ!

Link to comment
Share on other sites

empty.gifΘέμα: Το στήσιμο βήμα-βήμα ενός ενυδρείου για mbuna της λίμνης Malawi.. empty.gifΣαβ Jun 14, 2008 4:22 pm

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΑ....

Picture468copy.jpg

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο είναι πιο ωραίο φίλος,κάνε ότι σου αρέσει,παίξε με στησίματα βγάλτα φώτο και όποιο σου αρέσει

κάνε το.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμένα το πρώτο ενυδρειο μου αρέσει μάλλον αυτό στο περίπου θα φτιάξω με περισσότερες κρύψονες αλλά και πάλι θα παίξω με διάφορους συνδυασμούς και πιστεύω θα σας αρέσει και εμένα θα αρέσει όσο για την άμμο θα συμφωνήσω μαζί σου

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ψάχνεσαι τόσο πολύ για αγορές από pet shop;;άμμο,πέτρες,ψάρια...

Ψάξε στις αγγελίες του φόρουμ...δίνονται κάτι Red Moliro νομίζω και κάτι Chaitika (Blue Rainbow) από συγχομπίστες!Οι τιμές των pet shops να ξέρεις οτι είναι τουλάχιστον οι 2πλάσιες απτις τιμές που παίζουν στις αγγελίες μας..σε οτιδήποτε,όχι μόνο στα ζωντανά...

Επίσης τα tropheus δεν τα βάζουμε σε χαρέμι...αλλά σε ομάδα-φυλή των 10+ ατόμων!Τέλος να σου αναφέρω οτι θεωρούνται δύσκολα ψάρια για κάποιον αρχάριο....

Έγινε επεξεργασία - \/ag
Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα τροφέους είναι ταγκανίκα.Αν πας σε αυτά τα ψάρια ξεχνάς στο περίπου το στήσιμο που σκέφτεσαι

Link to comment
Share on other sites

ΨαχνοΜαι σε πέτ σοπ επειδη έχει ενάς φίλος που μου έχει υποχρέωση και μου είπε πως θα μου δώσει αυτός ότι ψάρια θέλω δωρεάν και ρωτάω τις τιμές γιατί δεν θέλω να τον καταξωδεψω επίσης άμμο μαζεύω άπο μια παραλία εδώ στην Πάρο που είμαι διακοπές πέτρες έχω μαζέψει απο ένα ποτάμι και τα ψάρια απο τον φίλο μου θα τα πάρω τα τροφεους τα ξεχνάω και κοιτάζω σε χαρεμια labido και άλλων ειδών προτείνετε μου αλλα είδη απο ψάρια μαλαουι ;;;;;;;;;!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ όλα τα είδη που υπάρχουν...δεν σημαίνει οτι μπορείς να τα βρεις όλα βέβαια...

http://www.cichlid-forum.com/profiles/category.php?cat=2

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα τροφέους είναι ταγκανίκα.Αν πας σε αυτά τα ψάρια ξεχνάς στο περίπου το στήσιμο που σκέφτεσαι

Γιατι;

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο , τον Σεπτέμβριο 8 του μήνα θα γίνει η συνάντηση του φόρουμ http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=71466

κάνε τον κόπο και έλα να κουβεντιάσεις με τους Αφρικάνους από κοντά για να βγάλουμε άκρη.

Λυπάμαι αλλά βιάζεσαι,σέβομαι τον ενθουσιασμό σου,όλοι τον περάσαμε,αλλά κάποτε είναι καταστροφικός , έλα λοιπόν θα σε περιμένουμε.

:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι;

Εννοούσα να μην ξεφύγει στο νταμάρι αλλά να παίξει με 2 στοίβες πετρες,θα μου πεις βέβαια αυτό μπορεί να το

κάνει και στα μαλάουι.Απλά ο φίλος σκέφτεται να παίξει με νταμάρι "μαντρότοιχο" όπως στην παραπάνω φώτο στο

post 140

Για αυτό έγραψα και "στο περίπου"

Έγινε επεξεργασία - gregog7
Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο το Πρώτο σας άρεσε παιδιά γιατι μάλλον αυτο θα φτιάξω μου φαίνεται και λειτουργικό και όμορφο συμφωνείται ;;;;;;;;;;;;;

Ακούω γνώμες !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο το Πρώτο σας άρεσε παιδιά γιατι μάλλον αυτο θα φτιάξω μου φαίνεται και λειτουργικό και όμορφο συμφωνείται ;;;;;;;;;;;;;

Ακούω γνώμες !!!!!!

Το ενυδρείο το φτιάχνεις για δυο λόγους!

Κατά σειρά, ο πρωτος είναι για να αρέσει στα ψάρια σου ο δεύτερος για να αρέσει σε εσένα!

Το τι λέμε εμείς περισσεύει!!!

Αποφάσισε τι ψάρια θα βάλεις και τι ανάγκες έχουν και πράξε αναλόγως!

Έγινε επεξεργασία - ebenos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...