Jump to content

Recommended Posts

καλημερα παιδια

πριν 2 βδομαδεs αντιμετοπισα προβλημα με ich ο εναs ο δισκοs ειχε εμφανη σημαδια στα πτεριγια απο ich

τουs εκανα θεραπεια (aquarium farmakeftical) για μιαμιση βδομαδα τα στιγματα καθαρησαν αλλα ενω το προβλημα το ειχε ο εναs δισκοs τωρα μετα απο την θεραπεια βλεπω οτι (χωριs να εχουν στιγματα)ολοι οι δισκοι ξηνονται συνεχεια

τι πρεπει να κανω να ξανακανω την θεραπεια απο την αρχη

μηπωs το σηγκεκρημενο φαρμακο δεν ειναι αποτελεσματηκο

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε τη θερμοκρασία στους 30-31 βαθμούς και παρατήρησε την συμπεριφορά τους. Αν δεν φύγει το ick μετά από 2-3 μέρες, τότε κάνε κάποια θεραπεία με φάρμακο...

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε τη θερμοκρασία στους 30-31 βαθμούς και παρατήρησε την συμπεριφορά τους. Αν δεν φύγει το ick μετά από 2-3 μέρες, τότε κάνε κάποια θεραπεία με φάρμακο...

Γιαννη επειδη εχω το ιδο προβλημα με ανα δισκο πιο φαρμακο προτείνεις να παρω?

Εχεις καποιο στο site σου?

Έγινε επεξεργασία - sotos
Link to comment
Share on other sites

Για ick δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ φάρμακο. Και αν θυμάμαι ick πέρασα μια φορά πριν 3 χρόνια και το αντιμετώπισα απλά με αύξηση της θερμοκρασίας. Αν όμως δεν το δεις σχετικά νωρίς ή είναι odinium τότε θες φαρμακευτική αγωγή αλλά δεν ξέρω δοκιμασμένα να προτείνω κάποια...

Link to comment
Share on other sites

Το Super Ick Cure της Aquarium Pharmaceuticals ειναι οτι πιο δοκιμασμενο και αποτελεσματικο.Απο εκει και περα πολυ δυνατο ειναι και το νεο φαρμακο της Sera,το Protazol αλλα το μονο κακο που εχει ειναι η υποχρεωτικη αλλαγη του 80% του νερου μετα απο 24ωρες.Ναι μεν μπελαλιδικο αλλα προσωπικα το χρησιμοποιησα σε πολυ ακραιες περιπτωσεις και με εβγαλε ασπροπροσωπο!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...