Jump to content

Απαράδεκτη συμπεριφορά μελών


george hmmy

Recommended Posts

Εδώ και αρκετό καιρό, όπως γνωρίζει η ομάδα του AZ, υπήρχε μέλος ή μέλη τα οποία "ψάρευαν" συγχομπύστες. Σηκώνει μεγάλη συζήτηση τι σημαίνει "ψαρεύω", αλλά δε νομίζω ότι μας ενδιαφέρει. Σημασία έχει ότι κάποιοι εκμεταλλεύονταν με το χείριστο τρόπο το παρόν φόρουμ για να αποκτήσουν νέα μέλη, πράττοντας αυτοβούλως(???). Παραθέτω το πμ το οποίο δεν υποκλάπηκε ούτε διαβάστηκε παράνομα.


καλησπερα *******, 15/05/2006, 20:03:13

δεν ξερω αν το γνωριζεις αλλα μπορεις να μπεις στο
οπου ασχολουντε αποκλειστικα με το θαλασσινο.ειμαι και εγω μελος εκει νεος.υπαρχουνε και εδω παιδια που ασχολουνται ,αλλα οι εξπερ νομιζω πως ειναι εκει.


Τα αστεράκια τα έβαλα εγώ προκειμένου να διατηρηθεί η ανωνυμία και να μη θεωρηθεί διαφήμιση.

Τα σχόλια δικά σας......

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σχολιάσω την ενέργεια, αυτή, γιατί θέλω να πιστεύω, ότι το προαναφερόμενο πμ, στάλθηκε από κάποιο απλό μέλος, με αυτόβουλη ενέργεια, και όχι από κάποιο στέλεχος ή ιδιοκτήτη forum.

Όλοι μας γνωρίζουμε, ότι το Aquazone δεν είναι το μοναδικό Ελληνικό forum, που ασχολείται με τη θάλασσα και όλοι μας γνωρίζουμε όλα τα υπόλοιπα "αδελφά" forum στο χώρο.

Δεν νομίζω, ότι χρειάζονται, κάποια επί πλέον διαφήμιση ή ψάρεμα, για να αυξήσουν, κάποιοι το δυναμικό τους,

Οι περισσότεροι, μάλιστα από εμάς, τυγχάνουμε μέλη τους.

Ο καθένας, μπορεί να χαρακτηρίσει οποιονδήποτε, σαν expert στην κατηγορία του θαλασσινού, να τον συμβουλευτεί και να τον εμπιστευτεί, για την εξέλιξή του στο χόμπι, ιδιαίτερα αν είναι αρχάριος.

Αυτό δεν είναι κακό και θεωρώ, ότι επιβάλλεται να γίνεται κάτι τέτοιο στην κατηγορία μας, που τα πάντα είναι "ρευστά", από όλους μας με την συνεχή επικοινωνία και ανταλλαγή απόψεων.

Αρκεί βέβαια να τύχουν οι σωστοί "experts", κάτι που δυστυχώς είναι αρκετά δύσκολο, αφού κυκλοφορούν πάρα πολλοί, του είδους στο χώρο μας.

Φιλικά

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τέτοιες ενέργειες είναι ανάξιες σχολιασμού και απλά είναι εκτός του κλίματος και λογικής του παρόντος Forum. Δεν θα ήθελα να σχολιάσω την ενέργεια αυτή γιατί έτσι νομίζω ότι θα υποβαθμίσω την πραγματικά υψηλή ποιότητα του ΑΖ!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πει κανεις για το... forum της αλληνης :):D

Το γνωριζαμε αλλα δεν περιμενα και τετοια ξεφτιλα...

Οσο για τα περι "Experts" οσοι γνωρίζουν...ξέρουν :D

Link to comment
Share on other sites


καλησπερα *******, 15/05/2006, 20:03:13

δεν ξερω αν το γνωριζεις αλλα μπορεις να μπεις στο
οπου ασχολουντε αποκλειστικα με το θαλασσινο.ειμαι και εγω μελος εκει νεος.υπαρχουνε και εδω παιδια που ασχολουνται ,αλλα οι εξπερ νομιζω πως ειναι εκει.

Μαλιστα...Ειμαι καινουργιος...Αλλα οι εξπερτ ειναι εκει....Και το κανω απο την καλη μου την καρδια να σε βοηθησω...Μονος μου πηρα την προτοβουλια...Για το καλο σου... :thumbdown:

Δεν θα πω κατι παραπανω, απλα θα συμφωνησω με το Μανο. ;)
Link to comment
Share on other sites

αν ολοι θελουμε να παει μπροστα το χομπυ και να μεγαλωσει η παρεα οσων ασχολουνται με τα ενυδρεια

τοτε δεν βλεπω κατι μεμπτο στο συγκεκριμενο pm

(αν θελουμε κατι αλλο ισως να πρεπει να ξανασκεφτουμε καποια πραγματα)

μπορει να κανω και λαθος αλλα ειναι πολυ μεγαλο λαθος να φτιαξουμε "αντιπαλες κλικες"

το παρων φορουμ δεν νομιζω οτι εχει να φοβηθει τιποτα και απο κανενα και θεωρω αστειους οσους αισθανονται οτι τα μελη ενος φορουμ σαν περιφραγμενα προβατα, μην τυχον "φυγουν απο εμας και πανε στους αλλους" :excl:

Μαλιστα...Ειμαι καινουργιος...Αλλα οι εξπερτ ειναι εκει....Και το κανω απο την καλη μου την καρδια να σε βοηθησω...Μονος μου πηρα την προτοβουλια...Για το καλο σου... :thumbup:

Δεν θα πω κατι παραπανω, απλα θα συμφωνησω με το Μανο. :)

Link to comment
Share on other sites

αν ολοι θελουμε να παει μπροστα το χομπυ και να μεγαλωσει η παρεα οσων ασχολουνται με τα ενυδρεια

τοτε δεν βλεπω κατι μεμπτο στο συγκεκριμενο pm

(αν θελουμε κατι αλλο ισως να πρεπει να ξανασκεφτουμε καποια πραγματα)

μπορει να κανω και λαθος αλλα ειναι πολυ μεγαλο λαθος να φτιαξουμε "αντιπαλες κλικες"

το παρων φορουμ δεν νομιζω οτι εχει να φοβηθει τιποτα και απο κανενα και θεωρω αστειους οσους αισθανονται οτι τα μελη ενος φορουμ σαν περιφραγμενα προβατα, μην τυχον "φυγουν απο εμας και πανε στους αλλους" :)

Το μεμπτό είναι ότι αυτό γίνεται σε πμ και όχι δημόσια. Και μάλιστα κατηγορούμε αυτούς που μας φιλοξενούν ως ψιλοάσχετους γιατί οι "αλλοι"είναι οι experts.

Συμφωνώ βέβαια ότι αυτό το φορουμ δεν έχει να φοβηθεί τίποτα.

Όση "αγρα πελατών" και να γίνει, αν η παρέα δεν δένει, δεν τον κρατάς τον άλλο.

Προσωπικά πιστεύω ότι αυτό που προσφέρουν τα ελληνικά φόρουμ είναι κυρίως η παρέα και ενημέρωση για την ελληνική αγορά. Εγώ γι'αυτό συμμετέχω σε αυτά που είμαι μέλος.

Τις υπόλοιπες πληροφορίες μπορείς σχετικά ευκολα να τις βρεις στο internet το οποίο δεν έχει σύνορα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Orck τα πραγματα δεν ειναι οπως τα λες...

Κανεις μας δεν εχει προθεση να κρατησει κρυφα τα αλλα fora (αληθεια γινεται αυτο??) και ουτε βεβαια να εμποδισει τα μελη να πηγενουν οπου θελουν! Πολλοι απο εμας ειμαστε μελη με συμμετοχη και αλλου και αν δεις τις κατηγοριες του θαλασσινου (που γνωριζω) υπαρχουν Links σε θεματα των forum αυτων αλλα και links σε υπογραφες μελων!!! Το προβλημα ειναι οτι αυτο γινεται κρυφα, με απαξιωση προς το ΑΖ και απο ενα μελος που και καλα το κανει μονος του αλλα ενω ειναι νεος μπορει να κρινει το ποιος ειναι ο εξπερ!!!

ο Zorba με καλυψε πληρως...

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω κατι μεμπτο στο συγκεκριμενο pm

Σέβομαι την άποψή σου, αλλά θα ήθελα να μάθω τα ονόματα των "experts", ώστε να εκμεταλευτούμε και εμείς την παρουσία τους στο χώρο.

μπορει να κανω και λαθος αλλα ειναι πολυ μεγαλο λαθος να φτιαξουμε "αντιπαλες κλικες"

Κάτι τέτοιο δεν υφίσταται, από εδώ τουλάχιστον και αυτό αποδεικνύεται, τόσο με τη συμμετοχή των περισσοτέρων μελών της ομάδας μας, σε όλα ανεξαρτήτως, τα Ελληνικά ενυδρειακά fora, όσο και με τις φιλικές σχέσεις επί προσωπικού επιπέδου, που διατηρούμε με όλους. Αν δεν γνωρίζεις, μπορείς εύκολα να ενημερωθείς για αυτά, που σου αναφέρω.

το παρων φορουμ δεν νομιζω οτι εχει να φοβηθει τιποτα και απο κανενα

Αυτό είναι γεγονός.

θεωρω αστειους οσους αισθανονται οτι τα μελη ενος φορουμ σαν περιφραγμενα προβατα, μην τυχον "φυγουν απο εμας και πανε στους αλλους" Αν έχεις διαπιστώσει κάτι τέτοιο εδώ, παρακαλώ να το τεκμηριώσεις, εκτός αν αναφέρεσαι για συμπεριφορές άλλων εκτός Aquazone.

Η απάντηση του Φίλου μας Manogr είναι σαφής, για να μην τα επαναλαμβάνω

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι συνχομπιστες το ολο θεμα δεν με ενδιαφερει καθολου,οπως και ολα τα υπολοιπα θεματα

που αφορουν αντιπαλοτητες μεταξυ των forum.Εκεινο που μου κανει να νοιωθω ασχημα να μην πω

ηλιθιος ειναι η χρηση των λεξεων ψαρεμα-ψαρευω λες και ειμαστε ιδιοκτησια του αλφα 'η βητα

forum.Θα σας παρακαλεσω να μη ξαναχρησιμοποιηθουν οι συγκεκριμενες λεξεις και συμπεριφορες,

αλλοιως μην με υπολογιζεται μελος του forum σας.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι συνχομπιστες το ολο θεμα δεν με ενδιαφερει καθολου,οπως και ολα τα υπολοιπα θεματα

που αφορουν αντιπαλοτητες μεταξυ των forum.Εκεινο που μου κανει να νοιωθω ασχημα να μην πω

ηλιθιος ειναι η χρηση των λεξεων ψαρεμα-ψαρευω λες και ειμαστε ιδιοκτησια του αλφα 'η βητα

forum.Θα σας παρακαλεσω να μη ξαναχρησιμοποιηθουν οι συγκεκριμενες λεξεις και συμπεριφορες,

αλλοιως μην με υπολογιζεται μελος του forum σας.

Βασικά Stav για μας το θέμα είναι χαλαρά αδιάφορο με την έννοια ότι

δεν είμαστε μούλοι να μας υποδείξει κάποιος τι και πως θα κάνουμε!

Εάν δεισ το πμ είναι από πέρισυ τον Απρίλιο.

Εγώ προσωπικά πριν γράψω στο aquazone πέρασαν 3-4 εβδομάδες και είχα βρεί έυκολα

και τα τοτε 4 forum με έλληνικη χροια ... τώρα ας πουμε είναι 6. Τι να λέει?

Το περίεργο για μένα είναι να βλέπεις άτομο να ποστάρει ίδιο πόστ με ίδιες

ερωτήσεις σε 2-3-4-10 forum. Αυτό είναι γαιδουριά ...

Σκεφτείτε εγώ να είχα πρόβλημα με τις aptaisies και να έγραφα σε 5 φόρουμ τα

ίδια πράγματα :excl: μάλλον για σχιζοφρενή θα με πέρναγα!

stav ο george hmmy ήταν μοντερέιτορ και όταν το μαθε απλά ενημέρωσε το γεγονός

δημόσια, απλά πράγματα.

Ααα με το ψαρεμα-ψαρευω δεν νομίζω ότι θέλει να προσβάλει κανείς κάποιον

και φυσικά ότι θέλουμε κάνουμε δεν είμαστε ιδιοκτησία κανενός φόρουμ.

Επειδή είμαι σε διάφορα φόρουμς εδώ και χρόνια ...

τα χειρότερα πράγματα που έχω συναντήσει είναι:

1) σε συναντήσεις όπου ακους όλα τα κακά των άλλων φόρουμς

2) να διαβάζουν pm's !!!!!!!!!!!!!!!

Καμία σχέση με το τωρινό θρέντ! Απλα τα αναφέρω από προσωπική

εμπειρία σε φόρουμ παλαιότερης εποχής και άλλης απασχόλησης :)

george hmmy (και) εσύ βαλτός είσαι? ομολόγα σκουλίκι :thumbup::wub::wub:

(με πλήρη χαλαρή και χιουμουριστική διάθεση)

Έγινε επεξεργασία - stefanos
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό για το τίποτα.

Με έχει καλύψει πλήρως ο Νίκος Ψάλτης.

Υπάρχει δημοκρατία και ελευθερία

Μία μεμονωμένη περίπτωση δεν αξίζει να τυγχάνει τόσης βαρύτητας.

Μακάρι όλα τα forum να μπορούσαν να συνεργαστούν για το καλό του χώρου.

:)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό για το τίποτα.

Με έχει καλύψει πλήρως ο Νίκος Ψάλτης.

Υπάρχει δημοκρατία και ελευθερία

Μία μεμονωμένη περίπτωση δεν αξίζει να τυγχάνει τόσης βαρύτητας.

Μακάρι όλα τα forum να μπορούσαν να συνεργαστούν για το καλό του χώρου.

:excl:

Για μένα μακααααααααααααααααααααααααρι :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό για το τίποτα.

Με έχει καλύψει πλήρως ο Νίκος Ψάλτης.

Υπάρχει δημοκρατία και ελευθερία

Μία μεμονωμένη περίπτωση δεν αξίζει να τυγχάνει τόσης βαρύτητας.

Μακάρι όλα τα forum να μπορούσαν να συνεργαστούν για το καλό του χώρου.

:)

:excl::thumbup:

Τίποτα άλλο

Φιλικά

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω και εγω με τον φιλο arisedu. :)

Το θεμα ειναι η σωστη και δημοκρατικη διαχειριση και ανταλλαγη αποψεων ωστε να κανουμε το καλυτερο δυνατο με τα ενυδρεια μας και ιδιαιτερα αυτοι που ξεκινανε και ειναι παντα μεσα στο αγχος!!!

Φιλικα φωτης

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο για μένα είναι να βλέπεις άτομο να ποστάρει ίδιο πόστ με ίδιες

ερωτήσεις σε 2-3-4-10 forum. Αυτό είναι γαιδουριά ...

Σκεφτείτε εγώ να είχα πρόβλημα με τις aptaisies και να έγραφα σε 5 φόρουμ τα

ίδια πράγματα :excl: μάλλον για σχιζοφρενή θα με πέρναγα!

:)

..και καλα αμα θες να πουλησεις κατι, κατι "παει κι ερχεται"..

αλλα τις ιδιες ερωτησεις σε διαφορα forum για να πετυχεις την

"καλυτερη" απαντηση προς δημιουργια εντυπωσεων, δε το θεωρω μονο γαιδουρια

αλλα χαζομαρα..

ειναι κατι σαν τα υγρα τεστ..υπαρχουν πολλα αλλα πολυ λιγα τα αξιοπιστα!!

απο κει και περα, οπου βρει ο καθενας την παρεα του..προβατο δεν ειναι κανενας :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτά που λέτε καλά είναι και υπάρχουν σε όλους σωστές απόψεις αναλόγως τη γωνία που το βλέπεις. Οπωσδήποτε είναι ανήθικο (και ίσως βλακώδες) εάν γίνεται σε ομάδικό στυλ και ίσως μη κομψό εαν γίνεται σε ανταλλαγή μυνημάτων μεταξύ 2 μελών που υπάρχει ήδη μεταξύ τους επικοινωνία.

Οι περισσότεροι είμαστε μέλη σχεδόν σε όλα τα ελληνικά forum και συνήθως με το ίδιο nick αλλά φαίνεται πιο μας ταιριάζει περισσότερο από των αριθμό των post που έχουμε στο καθένα. Προσωπικά πιστεύω σε όλα τα forum θα βρεις και τον expert και τον άσχετο και τον ξερόλα και τον αντιπαθητικό είτε mod είτε απλό μέλος. Οπως στα περισσότερα πράγματα στη ζωή είναι θέμα χημείας, ασθητικής αλλά και φυσικά γραμμής από τους Admins του κάθε forum. Προσωπικά επειδή τυγχάνει και ασχολούμε με forums και Internet γενικότερα σχεδόν 12 χρόνια απεχθάνομαι forums του στυλ αποφασίζω και διατάσω, κλειδώνω- ξεκλειδώνω-διαγράφω με παρατρεχάμενους που γλύφουν τους mods ( μου θυμίζουν παλιές εποχές IRC :) ) Από την άλλη φυσικά το να μην υπάρχει καθόλου έλεγχος και να ξεφεύγει η κατάσταση κουράζει τα περισσότερα μέλη και τελικά είναι εξίσου σημαντικό λάθος.

Εγώ δεν κατάλαβα όμως που ξεθάφτηκε αυτό το pm μετά από 8 μήνες και τι νόημα έχει τώρα? Εαν συνεχίζεται αυτό ακόμα γιατί παρατέθει το παλιό μύνημα των 8 μηνών και όχι το καινούργιο?

Link to comment
Share on other sites

Απαντώ επειδή αναφέρεται σε μένα η ερώτηση το "γιατί τώρα". Η απάντηση είναι πολύ απλή , γιατί τώρα ήρθε στα χέρια μου. Δεν είμαι ο James Bond που κάνει έρευνες μυστικά για να βρει το "δράστη", σε συζήτηση που είχα με ένα φίλο μου μου είπε ότι έλαβε το πμ ο ίδιος, μου το προώθησε και το πόσταρα την ίδια ακριβώς μέρα.

Σα θέμα πάντως είχε απασχολήσει το παρόν φόρουμ εδώ και καιρό και γνώριζαν όλοι της ομάδας σχετικά. Μάλιστα, με ότι συνεπάγεται αυτό, από το φόρουμ των "expert" είχε γίνει το ίδιο κατά το παρελθόν όπου "ψαρεύονταν" τότε μέλη από άλλο φόρουμ και είχε αποκαλυφθεί και τότε. Η αντίθεσή μου έγκειται στο ότι είναι εντελώς αθέμιτο να στέλνεις πμ για να τραβήξεις κόσμο και να ανεβάσεις τα στατιστικά σου - έχω 1000 μέλη! Αν έχει λάβει κάποιος άλλος ανάλογο μήνυμα ας το ποστάρει, δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αν αυτή η ξεδιάντροπη συμπεριφορά συνεχίζεται.

Επειδή υπήρξε και κάποια γκρίνια για το "ψαρεύω" να ξεκαθαρίσω ότι και εγώ είμαι της άποψης ότι δεν ανήκει κανείς και πουθενά, γίνομαι μέλος όπου μου αρέσει και είμαι ενεργό μέλος στο χώρο που με εκφράζει. Όμως, σε ορισμένους επικρατεί η αντίληψη ότι τα νούμερα, 300 μέλη και 40000 δημοσιεύσεις, "λένε" τίποτα παραέξω και προκειμένου να τα αυξήσουν καταφεύγουν σε ανάλογες συμπεριφορές. Όποιος και αν ήταν στη θέση των αντμίν δε θα ήθελε με τίποτα να χρησιμοποιούν το δικό του φόρουμ για να στέλνουν πμ σε μέλη ενημερώνοντας τα για το δικό τους φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

αλλα τις ιδιες ερωτησεις σε διαφορα forum για να πετυχεις την

"καλυτερη" απαντηση προς δημιουργια εντυπωσεων, δε το θεωρω μονο γαιδουρια

αλλα χαζομαρα..

Γιατί να είναι για δημιουργία εντυπώσεων.

Απαγορεύεται να είσαι μέλος σε διαφορα forum;

Μαφία είναι τα forums και πρέπει να είσαι μέλος μόνο σε 1;

Χαλαρώστε λίγο.

Προσωπικά είμαι μέλος σε αρκετά τεχνολογικά forum.Θα πρέπει να νοιώθω

ένοχος για κάτι;

Ο καθείς έχει δικαίωμα να βοηθηθεί και να βοηθήσει με τις γνώσεις του όσα fora θέλει.

Νισάφι...

Τα αστεράκια τα έβαλα εγώ προκειμένου να διατηρηθεί η ανωνυμία και να μη θεωρηθεί διαφήμιση.

Γιατί διαφήμιση; Διευκρίνηση ίσως;

Τα μαγάζια που προβάλλονται στο AZ δεν είναι διαφήμιση;

Ενώ η αναφορά άλλων b]ελληνικών[/b] sites για ενυδρεία είναι;

Πολύ ΕΣΡ την έχουμε δει ή μου φαίνεται λόγω ώρας;

Link to comment
Share on other sites

Απαγορεύεται να είσαι μέλος σε διαφορα forum;

Φυσικα και δεν απαγορευεται.Αλλα το να μπαινεις στα μουλοχτα μεσω Π.Μ και να καλεις μελη του ενος φορουμ στο αλλο δεν ειναι οτι καλυτερο.Κατι βρωμαει και μαλιστα πολυ!!!!!!

Νισάφι...

Αυτα πες τα σε αυτους που το κανουνε και πιστευουνε οτι οσο περισσοτεροι τοσο καλυτερα!!!

Γιατί διαφήμιση; Διευκρίνηση ίσως;

Τα μαγάζια που προβάλλονται στο AZ δεν είναι διαφήμιση;

Ενώ η αναφορά άλλων b]ελληνικών[/b] sites για ενυδρεία είναι;

Αυτο το ερωτημα ας το απευθυνεις εκει που για αρκετο καιρο η λεξη AQUAZONE ηταν απαγορευμενη!!!!!αλλωστε σε πολλα ποστ εδω μεσα θα δεις ελευθερη αναφορα αλλων λινκ ειτε σε απαντησεις, ειτε σε υπογραφες! :)

Link to comment
Share on other sites

Έγραφα και εγώ απάντηση αλλά ο προλαλήσας με κάλυψε πλήρως. Νομίζω ότι δεν έχει νοήμα να συνεχίσουμε έναν τσακωμό χωρίς λόγο. Ό,τι κι αν ειπωθεί δε θα με κάνει να αλλάξω γνώμη ότι είναι "βρώμικο παιχνίδι" να στέλνω πμ μέσω του ΑΖ γνωστοποιώντας την ύπαρξη του δικού μου φόρουμ. Υπάρχει και μπάνερ, το οποίο παραθέτω, όπου στους άτυπος κανόνες καλής συμπεριφοράς των φόρουμ αναφέρει να μην ποστάρεις λινκ που παραπέμπουν σε άλλα. Ποτέ, όμως, δεν έχει απαγορευθεί εδώ κάτι τέτοιο ούτε έχει γίνει ban το όνομα κανενός άλλου φόρουμ. :)

Έγινε επεξεργασία - george hmmy
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να είναι για δημιουργία εντυπώσεων.

Απαγορεύεται να είσαι μέλος σε διαφορα forum;

Μαφία είναι τα forums και πρέπει να είσαι μέλος μόνο σε 1;

Χαλαρώστε λίγο.

Προσωπικά είμαι μέλος σε αρκετά τεχνολογικά forum.Θα πρέπει να νοιώθω

ένοχος για κάτι;

Ο καθείς έχει δικαίωμα να βοηθηθεί και να βοηθήσει με τις γνώσεις του όσα fora θέλει.

Νισάφι...

Τα τελευταία σχεδον 20 χρονια εχω υπάρξει μέλος σε δεκάδες ή και 100αδες fora ελληνικά ή ξένα.

Πάντα υπήρχαν κόντρες και εχθρες μεταξύ ομόσταυλων fora.

Ειναι η πρωτη φορα που συναντάω τέτοια κατάσταση, οπως με τα fora σχετικα με ενυδρεια, και μάλιστα οχι μονο απο mods, admins και σχετικους "αξιωματούχους" αλλα και απο πορωμενα μελη.

Δηλώνω λοιπόν οτι θα συμμετέχω σε οσα fora θέλω, και θα ποστάρω το ίδιο post σε οσα fora θέλω.

Δεν επιτρέπω σε κανέναν να μου πει οτι ειναι βλακεια, χαζομαρα, ανηθικο και λοιπες *******.

Εμένα στο απλό μέλος, και ιδιαιτερα καχύποπτο, τέτοιες κινήσεις μόνο μία ενδειξη μου δίνουν....

"Δεν τα βρήκαν στην μοιρασιά!"... αλήθεια όμως ποια μοιρασιά? εχω περάσει και απο mod και admin ακομα και sysop αν θέλουν κάποιοι, και ξέρω καλά ότι κατα βάση ειναι κόστος να συντηρείς ένα τέτοιο forum.

Οπότε ας σοβαρευτούμε λιγάκι , ας κοιτάξουμε τα ενυδρεία μας, και να σταματήσουμε να ασχολούμαστε με τέτοιες μικροπρέπειες.

Ελπίζω στο άμεσο μέλλον, να δώ ενα forum με ενοποιημένα τα posts και απο τα δυο fora.

Και μην ξεχνάτε! Τα fora δεν ειναι κανενος προεδρου, αντιπροέδρου, γραμματέα, admins, mods και λοιπα.

Ειναι δικά μου όσο είναι και δικά τους!

Έγινε επεξεργασία - andreasp
Link to comment
Share on other sites

...Και μην ξεχνάτε! Τα fora δεν ειναι κανενος προεδρου, αντιπροέδρου, γραμματέα, admins, mods και λοιπα.

Ειναι δικά μου όσο είναι και δικά τους!

Ετσι θάπρεπε νάναι, αλλά αυτό μάλλον δεν ισχύει στην Ελλάδα, καθ' ότι είμαστε... Ελληνες.

...Ελπίζω στο άμεσο μέλλον, να δώ ενα forum με ενοποιημένα τα posts και απο τα δυο fora...

Κι εγώ θα τόθελα, αλλά... :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι σύνηθες κάποιοι να εθελοτυφλούν μπροστά στην αλήθεια ή όντως να μην είναι σε θέση να αντιληφθούν την πραγματική κατάσταση. Δεν προτίθεμαι να ασχοληθώ άλλο με το θέμα, καθένας νομίζει και πράττει όπως θεωρεί καλύτερα αλλά ουδείς δικαιούται να μιλάει για πώρωση χωρίς να γνωρίζει όλο το παρασκήνιο του παρελθόντος. Όλα τα άλλα, για ενωμένα φόρουμ κλπ ιστορίες, κινούνται στη σφαίρα της φαντασίας ανθρώπων που δε ζουν (σ)την ελληνική πραγματικότητα γιατί απλά κάποιοι θεωρούν ότι υπάρχει ανταγωνισμός, όπως αποδεικνύει η συμπεριφορά τους. Αν δεν μπορείτε να το δείτε/καταλάβετε/αντιληφθείτε δικό σας πρόβλημα.

Καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλους. :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ερωτημα ας το απευθυνεις εκει που για αρκετο καιρο η λεξη AQUAZONE ηταν απαγορευμενη!!!!!αλλωστε σε πολλα ποστ εδω μεσα θα δεις ελευθερη αναφορα αλλων λινκ ειτε σε απαντησεις, ειτε σε υπογραφες.

Αυτό που λες για τις απαγορεύσεις είναι τουλάχιστον κατακριτέο,για να μην πω

κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...