Jump to content

Γιγάντιο Σαλιγκάρι Στην Κεφαλονια!


Recommended Posts

Έλα παναγία μου! Έχουμε τέτοια πράγματα εμείς εδώ? Και να φανταστείς ότι σε εκείνη την παραλία κάνω μπάνιο, για σκέψου να κολλαγε επάνω μου αυτό το πράγμα!

Link to comment
Share on other sites

Χαχα!!! Το έχω δει live... πριν το κάνουμε μεζεδάκι.. :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικό είναι ότι το επέστρεψαν στο φυσικό του περιβάλλον.

Τέτοιοι οργανισμοί είναι κρίμα να θανατώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικό είναι ότι το επέστρεψαν στο φυσικό του περιβάλλον.

Τέτοιοι οργανισμοί είναι κρίμα να θανατώνονται.

Θέλω να πιστεύω ότι το έκαναν!!!

Link to comment
Share on other sites

..και εγώ θέλω να το πιστευω ότι το επέστρεψαν κανονικά και.... όχι μέσω του αποχετευτικού :bigemo_harabe_net-112::bigemo_harabe_net-119:

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, να είναι τόσο κάφροι???

Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφη πορφύρα....πριν κάποια χρόνια που βουτούσαμε εδώ στο νησί με έναν θείο μου,μικρός εγώ τότε και δεν κατέβαινα πολύ βαθιά,βρήκα μία που μου την έβγαλε και του την χάρισα (ήταν νεκρή αυτή,πιο μικρή,την έχει μέχρι σήμερα και την έχει τρυπήσει από πίσω και κάνει φοβερό ήχο) .....

Νίκο να σου δείξω και την συλλογή της μητέρας μου από κάποιες παρόμοιες (κρουνούς) που έχουμε βρεί με τον πατέρα μου????

IMG_3914.jpg

η πρώτη (αριστερά) η έκτη και η έβδομη είναι από δικιά μου "ψαριά"

Οι περισσότερες βρέθηκαν νεκρές (άδειες)...η έκτη είχε μέσα πράμα (την έφαγαν κάτι συγγενής μου,εγώ αηδίασα),και μάλιστα όταν την έβγαλα από το νερό "ξέρασε" και ένα ολοθούριο που το έτρωγε....

Η έβδομη (μεγάλη)

IMG_3915.jpg

είχε μέσα κάτι που το έφαγα εγώ....ένα χταπόδι πάνω από 1,5Kg (το είχε κάμει θαλάμη του)...

Είμαι λίγο κάφρος,το ξέρω....αλλά όπως έχω πει και σε κάτι φίλους,κάποια πράματα αν τα κάνεις με κουρκούτι (ή και χωρίς) στο τηγάνι είναι πεντανόστημα... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μην στην βαρέσει καμιά μέρα να κάνεις τον μαμαλακη και αναρτήσεις καμία ιθακήσια συνταγή με tomato clown, ψιλοκομμένα frags και carpet anemones!

Χαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το παιδι δεν εχει αφησει τιποτα αφαγωτο... Η κουνελα μου πως την εχει γλυτωσει δεν ξερω!

Link to comment
Share on other sites

Για πόσο ακόμα Φώτη?????Κάπου δεν θα την πετύχω όταν θα λείπει η σύζυγος....Μετά θα τα ρίξω και πάλι στην γάτα....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το παιδι δεν εχει αφησει τιποτα αφαγωτο... Η κουνελα μου πως την εχει γλυτωσει δεν ξερω!

Φυλαγε τα νότα σου! Μέτρα ασφαλείας σε αυτές της περιπτώσεις απαραίτητα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είδα κάτι πιρούνια δίπλα στις φωτό. Παίζει να το κάνανε κρασάτο το σαλιγκάρι.

Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφη πορφύρα....πριν κάποια χρόνια που βουτούσαμε εδώ στο νησί με έναν θείο μου,μικρός εγώ τότε και δεν κατέβαινα πολύ βαθιά,βρήκα μία που μου την έβγαλε και του την χάρισα (ήταν νεκρή αυτή,πιο μικρή,την έχει μέχρι σήμερα και την έχει τρυπήσει από πίσω και κάνει φοβερό ήχο) .....

Νίκο να σου δείξω και την συλλογή της μητέρας μου από κάποιες παρόμοιες (κρουνούς) που έχουμε βρεί με τον πατέρα μου????

IMG_3914.jpg

η πρώτη (αριστερά) η έκτη και η έβδομη είναι από δικιά μου "ψαριά"

Οι περισσότερες βρέθηκαν νεκρές (άδειες)...η έκτη είχε μέσα πράμα (την έφαγαν κάτι συγγενής μου,εγώ αηδίασα),και μάλιστα όταν την έβγαλα από το νερό "ξέρασε" και ένα ολοθούριο που το έτρωγε....

Η έβδομη (μεγάλη)

IMG_3915.jpg

είχε μέσα κάτι που το έφαγα εγώ....ένα χταπόδι πάνω από 1,5Kg (το είχε κάμει θαλάμη του)...

Είμαι λίγο κάφρος,το ξέρω....αλλά όπως έχω πει και σε κάτι φίλους,κάποια πράματα αν τα κάνεις με κουρκούτι (ή και χωρίς) στο τηγάνι είναι πεντανόστημα... :ph34r:

Οχι σαν τωρα που εχει γινει Umberto Pelizzari :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το παιδι δεν εχει αφησει τιποτα αφαγωτο... Η κουνελα μου πως την εχει γλυτωσει δεν ξερω!

:hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Δε φταιω εγω................. :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Που να με δεις Στράτο.....Φέτες έχω γίνει.....

Πάνω αριστερά έχω φέτες ζαμπόν τυρί,στην δεξιά φέτες ψωμί με λαδορίγανη, και στο κέντρο φέεεεεετα.... :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Κανονίστε να μου τον ματιάσετε και μου έχει τάξει σουσι!!! Γιωργη μην μασάς ρε!!!

Link to comment
Share on other sites

απο την θαλασσα τρωγεται 99%των οργανισμων που περιεχει....ελα να παρω αδεια να παω να βγαλω πινες και αχινους...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!

Γιώργο φύγε από Ιθάκη! Έχεις ρημάξει το οικοσύστημα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...