Jump to content

Ομαδική Παραγγελία RO από ro-man


Recommended Posts

Angel 1984

50 Gallon Per Day 4 Stage RO SYSTEM WITH DI UNIT 74,48 EUR

http://www.ro-man.com/shop/product_info.php/products_id/90

4 stage RO system filter set 22,09 EUR

http://www.ro-man.com/shop/product_info.ph...products_id/193

Λοιπόν ευχαριστούμε Στάθη όπως είπαμε και τηλεφωνικά εγώ είμαι Οκ.

Εδώ νομίζω έχεις κάνει λάθος η τιμή 74,48 είναι σε λίρες και όχι ευρώ κανονικά είναι 110,03 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

H παραγγελία μπήκε σήμερα.

Χρόνος παράδωσης μία εβδομάδα από σήμερα.

Αν είμαστε και τυχεροί ίσως γρηγορότερα.

Θα σας ειδοποιήσω μόλις φτάσουν.'Eχω όλα τα τηλέφωνα.

Λίγη υπομονή λοιπόν...

Be stand-by..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα ήρθε email οτι τα έστειλαν .

Αναμένονται μέσα στις επόμενες μέρες-ώρες.

Θα σας ειδοποιήσω τηλεφωνικά.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με περίμεναν σπίτι δύο τεράστια και πολύ βαριά κουτιά από RO-MAN.

Θα γίνει καταμέτρηση , διαχωρισμός και αύριο τα λέμε τηλεφωνικά για να τα παραλάβετε.

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να παραλαβουμε οτι εχει παραγγειλει ο καθενας?stathis200 αν μπορεις επικοινωνησε μαζι μου γιατι την δευτερα θα φυγω για μια βδομαδα (σου εχω στειλει pm και σε επαιρνα και στο κιν σημερα).

Ευχαριστω Χρηστος

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τελείωσαν όλες οι παραλαβές και όλα πήγαν καλά... ;)

Η συνεργασία με όλα τα παιδιά ήταν άψογη..

Σε λίγο καιρό θα μπεί σε Aquaristic ...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τελείωσαν όλες οι παραλαβές και όλα πήγαν καλά... ;)

Η συνεργασία με όλα τα παιδιά ήταν άψογη..

Σε λίγο καιρό θα μπεί σε Aquaristic ...

Μπραβο Σταθη! Η οργανωτικοτητα σου ειναι υποδειγματικη :D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τελείωσαν όλες οι παραλαβές και όλα πήγαν καλά... ;)

Η συνεργασία με όλα τα παιδιά ήταν άψογη..

Σε ευχαριστούμε Στάθη και εσύ είσουν άψογος σε όλα :D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε και εμεις το Σταθη ηταν αψογος σε ολα πραγματικα .Και πιστευω οτι τετοιες κινησεις θα πρεπει να γινονται ολο και πιο συχνα γιατι κερδιζουμε ολοι και ειναι και μια καλη ευκαιρια να γνωριζομαστε και να βλεπουμε και τα ενυδρεια των συνχομπιστων μας ;):D

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω και εγώ από το μέρος μου τον Στάθη για τις αξιεπαινες προσπάθειές του για την όργανωση της παραγγελίας και τη συνεργασία του ;)

Link to comment
Share on other sites

;)
Link to comment
Share on other sites

Μία απορία η οποία είναι και του Στάθη, στο DI unit μέσα στο εσωτερικό κουτί είχε και ένα κυκλικό αφρολέξ το οποίο έμπαινε κάτω από το καπάκι. Το χρησιμοποιούμε αυτό ή το έχουν βάλει διακοσμητικά και βάζουμε μόνο το resin μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Μία απορία η οποία είναι και του Στάθη, στο DI unit μέσα στο εσωτερικό κουτί είχε και ένα κυκλικό αφρολέξ το οποίο έμπαινε κάτω από το καπάκι. Το χρησιμοποιούμε αυτό ή το έχουν βάλει διακοσμητικά και βάζουμε μόνο το resin μέσα.

Εισαι σιγουρος οτι ειναι αφρολεξ? μηπως λες για ενα κυκλικο σαν καπακι με πλαστικο και κατι σαν υαλοβαμβακα? Εαν λες αυτο τοτε το χρησιμοποιεις (υπαρχει και στις 2 πλευρες του DI unit) για να μην φευγει το resin μαζι με το νερο...

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι ειναι αφρολεξ? μηπως λες για ενα κυκλικο σαν καπακι με πλαστικο και κατι σαν υαλοβαμβακα? Εαν λες αυτο τοτε το χρησιμοποιεις (υπαρχει και στις 2 πλευρες του DI unit) για να μην φευγει το resin μαζι με το νερο...

Είμαι σίγουρος ότι είχε την αίσθηση πιο πολύ του αφρολεξ και όχι υαλοβάμβακα. Θα κοιτάξω να ανεβάσω photo το βράδυ για να σιγουρευτούμε. Ημουν σχεδόν σίγουρος ότι δε χρειαζόταν γιατί το καπάκι έχει μία ψιλή μεμβράνη που εμποδίζει το resin να φύγει. Από την άλλη σε προβληματίζει και το γεγονός γιατί να είναι μέσα αν δεν χρησιμοποιείται πουθενά. Πάντως από την άλλη μεριά του δοχείου δεν έχει κάτι αντίστοιχο υλικού.

Link to comment
Share on other sites

Μία απορία η οποία είναι και του Στάθη, στο DI unit μέσα στο εσωτερικό κουτί είχε και ένα κυκλικό αφρολέξ το οποίο έμπαινε κάτω από το καπάκι. Το χρησιμοποιούμε αυτό ή το έχουν βάλει διακοσμητικά και βάζουμε μόνο το resin μέσα.

Προσωπικα το εχω βγαλει, γιατι ενω δεν ειχε οδηγιες εαν χρειαζετε ή οχι, με αυτο δεν δουλευτε σωστα. Δεν περναγε το νερο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια. ;)

Αν δεν βγάλουμε άκρη με το κυκλικό αφρολέξ, θα τους πάρω τηλέφωνο αύριο που γυρνάω Ελλάδα.Για κάποιο λόγο πρέπει να το έχουν βάλει..

Link to comment
Share on other sites

Oupss απάντησα με to user της συζύγου...

Δεν άλλαξα ακόμα φύλο... ;):D

Link to comment
Share on other sites

Το υλικό του απιονιστή για να δουλέψει σωστά πρέπει να είναι συμπιεσμένο, όσο γίνεται καλύτερα. Αυτό αναφέρει στις οδηγίες της δικής μου συσκευής, που δε θυμάμαι αν είχε μέσα τέτοιο πράγμα.

Υποθέτω λοιπόν ότι ο ρόλος του είναι για να συμπιέσει το υλικό και μετά να αφαιρεθεί, εφόσον είναι αδιαπέραστο από το νερό.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι είχε την αίσθηση πιο πολύ του αφρολεξ και όχι υαλοβάμβακα. Θα κοιτάξω να ανεβάσω photo το βράδυ για να σιγουρευτούμε. Ημουν σχεδόν σίγουρος ότι δε χρειαζόταν γιατί το καπάκι έχει μία ψιλή μεμβράνη που εμποδίζει το resin να φύγει. Από την άλλη σε προβληματίζει και το γεγονός γιατί να είναι μέσα αν δεν χρησιμοποιείται πουθενά. Πάντως από την άλλη μεριά του δοχείου δεν έχει κάτι αντίστοιχο υλικού.

Ανδρεα αυτη τη μεμβρανη εννοουσα οτι μοιαζει καπως με υαλοβαμβακα...οποτε μαλλον δεν χρειαζεται... εμενα αν ειχε κατι τετοιο το πεταξα ;) δεν το θυμαμαι αλλα δεν το εχω....εχω αυτες τις μεμβρανες που λες, μια σε καθε πλευρα...

Link to comment
Share on other sites

Το υλικό του απιονιστή για να δουλέψει σωστά πρέπει να είναι συμπιεσμένο, όσο γίνεται καλύτερα. Αυτό αναφέρει στις οδηγίες της δικής μου συσκευής, που δε θυμάμαι αν είχε μέσα τέτοιο πράγμα.

Υποθέτω λοιπόν ότι ο ρόλος του είναι για να συμπιέσει το υλικό και μετά να αφαιρεθεί, εφόσον είναι αδιαπέραστο από το νερό.

H αληθεια ειναι οτι πριν το πεταξω, καπως ετσι το χρησιμοποιησα... ;)

Αλλα και με το χερι να βαλεις την ρητινη δεν εχεις προβλημα, ουτε και φευγει απο την "σιτα" που εχει η μοναδα DI μπροστα. Προσοχη στις οδηγιες, ενα μερος του πρωτου νερου της DI το πετατε. Να το εχετε υποψην. :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...