Jump to content

Προσθεση Νεου Σκαλαριου Στο Ενυδριο


ΒΑΓΓΕΛΗΣ13

Recommended Posts

Γεια σας παιδια.εχω ενα 300αρι ενυδριο με 9 αγγελοψαρα.τα εχω 3 μηνες και δεν εχω προβλημμα μεχρι τωρα(δεν πεφτει πολυ κυνηγητο μεσα, σχεδον καθολου μπορω να σας πω).εχουν μεγεθος 5-8 cm.δεν ειναι ολα ιδιο μεγεθος.θελω να βαλω ενα ακομα αγγελοψαρο για να τα κανω 10αδα και το ειδα και το αγαπησα πολυ το ψαρακι.αλλα ειναι μικρο(3-4 cm).θα εχω προβλημμα αμα το βαλω στο ενυδριο?εννοω θα πανε να το δαγνωνουν τα αλλα τα αγγελοψαρα?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ισως ναι, ισως και οχι, αναλογα το στησιμο του ενυδρειου και το χαρακτηρα των υπολοιπων ψαριων.

Μαλλον ομως οχι, αφου υπαρχει αρκετος αριθμος ψαριων για να ασχοληθουν μεταξυ τους.

Θα κανεις καλη προσαρμογη και θα εχεις σβηστα τα φωτα (για κανα δυο μερες αν το φοβασαι) για να του δωσεις χρονο να συνηθισει το χωρο πριν ερθουν οι υπολοιπο περιεργοι της παρεας να τσεκαρουν.

Καλο ειναι να μεινεις απο κοντα για παρατηρηση, αρκετη ωρα.

Link to comment
Share on other sites

εγω σκεφτηκα να κανω το αλλο αλλα ηθελα να ρωτησω πρωτα καποιον πιο εμπειρο απο εμενα..παλια ειχα γκαπυ...ειχα αγορασει κατι γεννηστρες που μπαινουν μεσα στο ενυδριο.μικρες ειναι..σκεφτηκα λοιπον να το βαλω μεσα εκει για λιγες μερες.θα γινει τιποτα λες αμα το κανω αυτο η λεω-γραφω βλακειες και σε πρηζω κιολας..και παλι ευχαριστω για την ανταποκριση...

Link to comment
Share on other sites

Μην το βαλεις εκει.Θα στρεσσαριστει πολυ το ψαρακι.

Κανε οτι σου ειπε ο Σπυρος.Κατι ξερει.... ;):)

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια..χιλια ευχαριστω για τις απαντησεις και για την βοηθεια...καλο βραδυ..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...