Jump to content

Γεια Σας


ΝΑΤΑΛΙΑ92

Recommended Posts

γεια σας καλως σας βρηκα ειμαι καινουρια στο site !!! ειπα να κανω εγραφη γτ θελω να κανω καποιες ερωτησης να μ πειτε την γνωμη σας !λεγομαι ναταλια!

θελω να παρω δυο ψαρακια για την ακριβια τα ψαρακια κλοουν που λενε!!! αλλα δεν ξερω σ τι νερο ζουνε και τι χρειαζονται !!! δν εχω χρηματα και θελω να ειναι κατι πολυ απλο χωρισ φιτρα καθαρισμο νερου θα το κανω μονη μου αυτο!!! εχω ενα κουτι κανονικον διαστασεων που ειναι πλασττικο και εχει καπακι μ τριπουλες πανω ξερω οτι εκει μεσα βαζουν χελονακια θα μπορουσαν να ζουνε δυο ψαρακια εκει μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Ναταλία

Όχι φίλη μας δεν μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο. Τα ψαράκια αυτά θέλουν μεγαλύτερα ενυδρεία με θαλασσινό νερό και τον ανάλογο εξοπλισμό που κοστίζει.

Αν σου αρέσουν τα ψαράκια και γενικά τα ενυδρεία θα αρκεστείς σε ένα ψαράκι μονομάχο που είναι γλυκού νερού.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω δν ξερω απο ψαρια ξερω απο παπαγαλους :) και δν μ αρεσει να ειναι μονα τους κανενα θελω να εχουν και τον συντροφο τους ακομα και στα ψαρακια εχεις καποια ψαρακια υποψην σ να μ προτεινεις !!!!για να τα δω!! και να μν χρειαζονται πολλα απλα να μπορεις να τ καθαριζεις εσυ και οχι χρησοψαρα δν μ αρεσουν!

Link to comment
Share on other sites

Το ψαράκι κλόουν το ξεχνάς τελείως για το ενυδρειάκι που έχεις...

Ο μονομάχος είναι αυτός

betta.jpg

....και είναι από τα ψάρια που δεν θέλουν συντροφιά από την φύση τους.. είναι μοναχικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλος ηρθες!

Κανενα ψαρι δεν μπορει να ζησει χωρις εξοπλησμο στο ενυδρειο του και ειδηκοτερα χωρις φιλτρο.

Link to comment
Share on other sites

Αγορά μεγαλύτερου ενυδρείου και εξοπλισμού...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θέλεις να δείς έναν νεκρό κλόουν λίγες μέρες αφού τον αγοράσεις τον ξεχνάς τουλάχιστον σε αυτό το ενυδρείο.

Ενα μικρό μονομάχο όμως μπορείς να έχεις όπως σου λένε και τα παιδιά πιο πάνω.

Αλήθεια τι παπαγάλο έχεις?

Τα αγγελόψαρα θέλουν ύψος γιατί να κινούνται αρμονικά όμορφα.

Έγινε επεξεργασία - Alexpsycho
Link to comment
Share on other sites

Όχι και πάλι Ναταλία... σ αυτό που έχεις μόνο μονομάχο μπορείς να βάλεις... κανένα άλλο είδος ψαριού.

Link to comment
Share on other sites

κριμα δεν εχω χρηματα για να αγορασω ενιδρειο επεισης ουτε χωρο λογο οτι εχω πολλους παπαγαλους κλουβα εχω 1 ζευγαρι cockatiel 1 κοκατιλ και ενα ζευγαρι εγγλεζια !! θελω να εχω δυο ψαρακια να ειναι ζευγαρακι δν μαρεσουν τ μοναχουλια ποτε

Link to comment
Share on other sites

Δυστοιχος χωρις ενυδρειο και εξοπλησμο δεν μπορεις να εχεις ψαρια.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανοίξεις μια αγγελία και να ζητήσεις ενυδρείο από τα μέλη... κάποια μπορεί να έχουν να σου χαρίσουν ή να στο δώσουν σε πολύ καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανοίξεις μια αγγελία και να ζητήσεις ενυδρείο από τα μέλη... κάποια μπορεί να έχουν να σου χαρίσουν ή να στο δώσουν σε πολύ καλή τιμή.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Βρε Ναταλία πως αλλιώς πρέπει να στο πούμε?

Link to comment
Share on other sites

Δυσχερέστερον ἐπιτυγχανόμενον τὸ πρῶτον τοῦ δευτέρου;;;

Προσέχτε σας παρακαλώ τα ἑλληνικὰ σας

Ἐκτὸς αὐτοῦ εἶναι καὶ ὀλίγον θλιβερὸν θέαμα...

Δὲν ἔχετε καθόλου χρήματα καὶ προγραμματίζετε να εἰσχωρήσετε σὲ ἀβαθῆ πελάγη...

Παρακολουθῶμεν ἐνεοὶ τὰς συγκλονιστικὰς ἐξελίξεις!

:thaman:

Link to comment
Share on other sites

Δυσχερέστερον ἐπιτυγχανόμενον τὸ πρῶτον τοῦ δευτέρου;;;

Προσέχτε σας παρακαλώ τα ἑλληνικὰ σας

Ἐκτὸς αὐτοῦ εἶναι καὶ ὀλίγον θλιβερὸν θέαμα...

Δὲν ἔχετε καθόλου χρήματα καὶ προγραμματίζετε να εἰσχωρήσετε σὲ ἀβαθῆ πελάγη...

Παρακολουθῶμεν ἐνεοὶ τὰς συγκλονιστικὰς ἐξελίξεις!

Τα σχολια σας αγαπητε Δημοσθενη θα μεινουν στην ιστορια του Α.Ζ :D

Αγαπητη μας φιλη,καλως ηρθες στην ομορφη παρεα μας :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...