Jump to content

Από Που Πηγάζει Το Nick Μας ?


Recommended Posts

Εμενα το δικο μου απο το σκυλο μου....Γιατι καλα ειναι τα δισκακια μου αλλα ο σκυλος μου ειναι το αλλο μου μισο.....Ειναι λαμπραντορ και τον λενε angelo....

Οποτε lamb-angelo......

Να τος ο "αδερφος" μου

post-20302-0-80279500-1350505143_thumb.jpg

Να σου ζήσει ο κούκλος!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παιδια το nickname εμεινε απο την εποχη που επαιζα με τα φιλαρακια μου στα internet cafe counter strike και επειδη η φυση του παιχνιδιου ηταν πολεμικη και το ονομα μου Σωτηρης δημιουργηθηκε το commandersotos...

Link to comment
Share on other sites

Το κανονικό μου όνομα ειναι Κωνσταντίνος.

Το nick ειναι από μια ισπανόφωνη ταινια το ''celda 211'' της οποιας ο πρωταγωνιστής λέγεται malamadre όπου στα ισπανικά σημαινει κακιά μάνα (mala-madre).Μου άρεσε τόσο πολύ η ταινία και ο ρόλος του πρωταγωνιστή σε αυτή που το οικιοποιήθηκα και από τότε το χρησιμοποιώ στα περισσότερα φορουμ.

Kάποιος σε άλλο φόρουμ το ελληνοποιησε κάπως και με φώναζε Μαλαμάνδρη....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το κανονικό μου όνομα ειναι Κωνσταντίνος.

Το nick ειναι από μια ισπανόφωνη ταινια το ''celda 211'' της οποιας ο πρωταγωνιστής λέγεται malamadre όπου στα ισπανικά σημαινει κακιά μάνα (mala-madre).Μου άρεσε τόσο πολύ η ταινία και ο ρόλος του πρωταγωνιστή σε αυτή που το οικιοποιήθηκα και από τότε το χρησιμοποιώ στα περισσότερα φορουμ.

Kάποιος σε άλλο φόρουμ το ελληνοποιησε κάπως και με φώναζε Μαλαμάνδρη....

Οντως η ταινια τα ''σπαει'' αλλα και αυτος ο δυσμοιρος στο στομα του λυκου μπηκε :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το δικό μου βγαίνει από το γενέθλιο όνομα και έτος

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου nick εμεινε απο τοτε που ειχαμε με τους κολλητους hip hop συγκρότημα! κατι σημαινει αλλα δεν θυμαμαι τι ουτε σε ποια γλωσσα!! :D

αν και δεν το χρησιμοποιω πλεον, εχει μεινει σε ολες σελιδες που ειμαι μελος αφου το θυμαμαι ευκολα!!!

Link to comment
Share on other sites

x-nos βγαίνει από το επίθετο μου αν αφαιρέσεις μερικά γράμματα (Χ....νός)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κόλλησαν το maik,στην δουλειά και 78 η χρονολογία γέννησης.

Το όνομα μου είναι Μάκης,από το Σεραφείμ.

Απλά πράγματα. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Λόγω κάποιων πράξεών μου στο λύκειο μου βγάλανε το "ιποτικό" παρατσούκλι και βάλανε το όνομά μου στη θέση του γνωστού Δον Κι-Χώτη. Λοιπόν, μου άρεσε και μου το κόλλησα! :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απο τους γιους μου, μικρο ( giorgo ), μεγαλο ( mario ).

Link to comment
Share on other sites

Το κυρίως ψευδώνυμό μου (NOS) μου το βγάλανε το 2003 στην κατασκήνωση που πέρναγα τα παιδικά και εφηβικά μου καλοκαίρια (κατασκηνωτής στην αρχή λόγω ηλικίας και μετέπειτα ομαδάρχης), λόγω του ότι ως ψυχαγωγός/dj που ήμουν εκείνη τη χρονιά, έπαιζα συνέχεια το κομμάτι Formula 1 του DJ Visage (

). Μιας και ήταν τότε στα πάνω της η σειρά ταινιών Fast & Furious, με φωνάζανε "NOS", από το Nitrous Oxide System και την ομώνυμη εταιρεία που κατασκευάζει αυτά τα συστήματα...

5 χρόνια αργότερα, τον Μάρτιο του '08 που είχα γραφτεί στο Facebook, όπως όλοι γνωρίζετε, ζήταγε να βάλεις πραγματικό όνομα και επώνυμο και μη θέλοντας να το αναγράφω και αντ' αυτού να φαινόμουν με το nickname, σκαρφίστηκα το "Nos Panos" το οποίο αν και στην αρχή δε μου άρεσε καθόλου μα καθόλου, μετά όχι μόνο το συνήθισα αλλά πλέον το 90% των ατόμων που με γνωρίζουν με ξέρουν έτσι :D

Έγινε επεξεργασία - nospanos
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα!!!!!το δικο μου μου το κολλησε στο γραφειο ο μηχανογραφος και απο οτι φαινεται μου κολλησε για τα καλα!!!!!

το προφανες δηλαδη....το ονομα και ενα μερος απο το το επιθετο μου

Link to comment
Share on other sites

B. B. 'Bear'

B. = Black (Από το 1ο μαύρο μου Evo 9 που απέκτησα το 2006...... και το άφησα 'μαμά' για 9 μήνες σχεδόν)

Β. = Beast (Από τη σωματοδομή ....λόγω 14 ετών ενασχόλησης με την Ελληνο-Ρωμαική)

Bear = Αρκούδα (Από το σημερινό Mitsubishi Evo που έχω στην κατοχή μου. Είναι 17 εκατοστά πιο φαρδύ από ένα κανονικό Evo 9 λόγω του Do Luck Body Kit και 21 εκατοστά πιο μακρύ λόγω της αεροτομής και του μπροστινού προφυλακτήρα από τη Voltex Japan τα οποία περίμενε για 6 μήνες από τους σχιστομάτηδες.....κυκλοφορεί με λάστιχα 285/30/18 και είναι στημένο μόνο για Μέγαρα και Σέρρες.....όπου είναι κι ο τόπος της. Όλος ο κόσμος των αυτοκινητο-forums ...και ειδικότερα της πίστας ξέρει τόσο το αυτοκίνητο ...όσο κι εμένα σαν 'Αρκούδα')...... :bigemo_harabe_net-64:

https://www.facebook.com/blackbeast.bear1

Έγινε επεξεργασία - B.B.'Bear'
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εδώ.Και το δικό μου είναι από το όνομα -επίθετο (μιλάμε για μεγάλη φαντασία).

Link to comment
Share on other sites

Ε ωραια αφου βγαινουν ολα στη φορα, το παρατσουκλι ειναι το ονομα ενος ηρωα απο τα role playing games που παιζω ( Sturm Brightblade, d&d Dragonlance για οσους γνωριζουν, αν γνωριζει καποιος! ) .

Το nick αυτο και ο συγκεκριμενος ηρωας με ακολουθουν απο μικρη ηλικια και πανω κατω εχουν διαμορφωσει και τον χαρακτηρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου....

Ετσι λεγεται το γυμναστηριο που παω εδω και αρκετα χρονια και επειδη οταν ξεκιναει η προπονηση ειναι over the limit γιαυτο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Για πρώτη φορά στο ιντερνετ χρησιμοποιώ το πραγματικό μου όνομα σαν nickname.

Πάντα σε όλα τα παιχνίδια και τα φορουμς είχα το Ntemis. (το ντεμις επειδή είμαι φόλα αεκτζής και τρελαμένος τότε με τον ντεμι). Το κακό είναι ότι ελάχιστοι από τότε γνωρίζουν το πραγματικό μου όνομα. Όταν πριν λίγο καιρό μιλούσα με ένα φίλο εδώ στο φόρουμ σε μηνύματα, ανακαλύψαμε ότι ήμασταν συμπαίκτες σε ένα game αλλά δεν ήξερε το πραγματικό μου όνομα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...