Jump to content

Χρυσοψαρα Θυληκα Ή Αρσενικα?


AngelinaA

Recommended Posts

Παιδια μπορειτε να μου πειτε το φυλο τους γιατι δεν ξερω πως να τα ονομασω ?post-50906-0-85022800-1350726096_thumb.jpg post-50906-0-74994900-1350726050_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο διαχωρισμός του φίλου στα χρυσόψαρα είναι δύσκολος αλλά όχι ακατόρθωτος!

Ένα κύριο χαρακτηριστικό που μας βοηθά στην αναγνώριση είναι ο πρωκτός τους, ο προεξέχων υποδηλώνει θηλυκό ενώ αντίστοιχα ο επίπεδος υποδηλώνει αρσενικό. Πάντως μην σκας γιατί όπως και να τα ονομάσεις θα τα αγαπάς εξίσου το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ο διαχωρισμός του φίλου στα χρυσόψαρα είναι δύσκολος αλλά όχι ακατόρθωτος!

Ένα κύριο χαρακτηριστικό που μας βοηθά στην αναγνώριση είναι ο πρωκτός τους, ο προεξέχων υποδηλώνει θηλυκό ενώ αντίστοιχα ο επίπεδος υποδηλώνει αρσενικό. Πάντως μην σκας γιατί όπως και να τα ονομάσεις θα τα αγαπάς εξίσου το ίδιο.

ευχαριστω νομιζω οτι το ασπρο ειναι θυληκο γιατι ο πρωκτος προεξεχει και το αλλο αρσενικο υπαρχει περιπτωσει να ζευγαρωσουν?
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά δύσκολο έως ακατόρθωτο σε συνθήκες ενυδρείου μιας που οι φυσικές εποχιακές μεταβολές δεν μπορούν να συμβούν σε ένα κλειστό σύστημα. Σε μια εξωτερική λίμνη οι πιθανότητες είναι πολύ μεγάλες!

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά δύσκολο έως ακατόρθωτο σε συνθήκες ενυδρείου μιας που οι φυσικές εποχιακές μεταβολές δεν μπορούν να συμβούν σε ένα κλειστό σύστημα. Σε μια εξωτερική λίμνη οι πιθανότητες είναι πολύ μεγάλες!

θελω να κανω μια λιμνη στην αυλη μου μια μεγαλη λιμνη αλλα δεν εχω ιδεα πως εχω τοσο χωρο στην αυλη που ειναι αδειος θα ηταν καλη ιδεα !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου πειτε το φυλο τους γιατι δεν ξερω πως να τα ονομασω ?post-50906-0-85022800-1350726096_thumb.jpg post-50906-0-74994900-1350726050_thumb.jpg

Μια επιλογη ειναι να τα λες Elis ( απο το Βαγγελης Η απο το Ελισαβετ ) :P ετσι τα ποιανεις και τα 2

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω νομιζω οτι το ασπρο ειναι θυληκο γιατι ο πρωκτος προεξεχει και το αλλο αρσενικο υπαρχει περιπτωσει να ζευγαρωσουν?

Δυσκολο ....

ποσο μαλιστα οταν ειναι και σε μικρο ενυδρειο που πιθανον τα εχεις

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια λιμνη στην αυλη μου μια μεγαλη λιμνη αλλα δεν εχω ιδεα πως εχω τοσο χωρο στην αυλη που ειναι αδειος θα ηταν καλη ιδεα !

Μπορεις να κοιταξεις μεσα στο φορουμ να δεις λιμνες που εχουν φτιαχτει κατα καιρους, να παρεις μια ιδεα και απο εκει και περα σιγα σιγα βοηθαμε και εμεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια επιλογη ειναι να τα λες Elis ( απο το Βαγγελης Η απο το Ελισαβετ ) :P ετσι τα ποιανεις και τα 2

χαχα καλο !
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο ....

ποσο μαλιστα οταν ειναι και σε μικρο ενυδρειο που πιθανον τα εχεις

ναι δικιο εχεις!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κοιταξεις μεσα στο φορουμ να δεις λιμνες που εχουν φτιαχτει κατα καιρους, να παρεις μια ιδεα και απο εκει και περα σιγα σιγα βοηθαμε και εμεις ;)

ποιος μπορει να κατασκευαση μια >? μπορω να απευθυνθω σε καποιο πετ ?
Link to comment
Share on other sites

ποιος μπορει να κατασκευαση μια >? μπορω να απευθυνθω σε καποιο πετ ?

Εαν σου πω οτι θα σου ''παρουν το κεφαλι'' θα με πιστεψεις ?

μπορεις εαν ποιανουν τα χερια σου και με λιγη υπομονη καθως και τα σωστα υλικα να την φτιαξεις σιγα σιγα μονη σου

Η

να παρεις καποιες πλαστικες που υπαρχουν σε καταστηματα

πχ μια σαν και αυτη

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=55591

Link to comment
Share on other sites

Εαν σου πω οτι θα σου ''παρουν το κεφαλι'' θα με πιστεψεις ?

μπορεις εαν ποιανουν τα χερια σου και με λιγη υπομονη καθως και τα σωστα υλικα να την φτιαξεις σιγα σιγα μονη σου

Η

να παρεις καποιες πλαστικες που υπαρχουν σε καταστηματα

πχ μια σαν και αυτη

http://www.aquazone....showtopic=55591

ευχαριστω πολυ για την συμβουλ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...