Jump to content

σηστημα ανατοληs δυσηs


peris30

Recommended Posts

καλημερα

σκεφτομε να βαλω σηστημα ανατοληs δυσηs κ θελω να ρωτησω

1)ειναι ευκολο να τοποθετηθη η πρεπη να βγαλω το καπακη κ να κανω διαφορεs πατεντεs

ο φωτησμοs μου αποτελητε απο 3 λαμπεs τ8 30w

αν μπορητε να με βοηθησετε οσο πιο αναλυτηκα γινετε γιατι δεν σκαμπαζω απο υλεκτρολογικα :)

2)ειναι ακρηβο?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα πολλα πραγματα istellas παντωs ευχαρηστω

απο που μπορω να προμηθευτω το ολο σηστημα απο υλεκτρολογικο καταστημα η pet shop

Link to comment
Share on other sites

Από ηλεκτρολογικό κατάστημα..40€ περίπου μόνο το ballast για τα άλλα δεν ξέρω τιμές...

Link to comment
Share on other sites

Το κοντρόλερ που δίνει το μεταβαλόμενα 1-10VDC απο πού και πόσο το πήρες?

Με ενδιαφέρει γιατι μπορεί να με βγάλει από την ταλαιπωρία να βιαστώ να φτιάξω τον κοντρόλερ!

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερες πληροφορίες για τον κοντρόλλερ μπορείτε να δείτε στη παραπάνω σελίδα καθώς και το manual του ώστε να δείτε πως ακριβώς δουλεύει και τι κάνει. Η τιμή του όταν είχα πάρει εγώ ήταν 40 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

απο πού είναι το θέμα όμως....

Υπάρχει σε όλα τα μαγαζιά τέτοιος controller ?

Link to comment
Share on other sites

απο πού είναι το θέμα όμως....

Υπάρχει σε όλα τα μαγαζιά τέτοιος controller ?

Όχι δεν υπάρχει στα καταστήματα. Τα φτιάχνει και τα προγραμματίζει ένας φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα λέει .......... το έχω και εγώ στους δίσκους μου και εκτός της "ηρεμίας" που προσφέρει στα ψάρια είναι και ιδιαίτερα εντυπωσιακό στο μάτι.

Απο τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει το προτείνω με κλειστά μάτια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Φίλε geros αν μπορείς γράφε με ελληνικά γιατί τα greeklish είναι παίδεμα στην ανάγνωση... :thumbup:

Από κει και πέρα το σύστημα προυποθέτει την ύπαρξη ειδικών ballast (μπορεί από λάθος να τα έχεις ακούσει και ως μετασχηματιστές) που επιτρέπουν αυτή τη λειτουργία. Το κόστος για 2 λάμπες 40watt είναι γύρω στα 60€ από εξωτερικό, από Ελλάδα δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε geros αν μπορείς γράφε με ελληνικά γιατί τα greeklish είναι παίδεμα στην ανάγνωση... :thumbup:

Από κει και πέρα το σύστημα προυποθέτει την ύπαρξη ειδικών ballast (μπορεί από λάθος να τα έχεις ακούσει και ως μετασχηματιστές) που επιτρέπουν αυτή τη λειτουργία. Το κόστος για 2 λάμπες 40watt είναι γύρω στα 60€ από εξωτερικό, από Ελλάδα δεν γνωρίζω.

TO BALLAST (DIMMABLE) κοστιζει 47€ (για Τ5) σε ηλεκτολογικα καταστηματα (εγω το πηρα απο ΚΑΥΚΑ) και ειναι για 2 λαμπες .

το ζητας αναλογα με το τυπο των λαμπων σου (Τ5 η Τ8) και τα WATT τους.

ο κοντρολερ μετα κανει 40€ και τον ζητας απο εδω sot@arctel.gr με υπομονη ομως (εγω περιμενω 2 εβδομαδες).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...