Jump to content

Γέννα απο Molly


diman

Recommended Posts

Γεια σας!

Προχθές γέννησε ένα molly! Στην αρχή έβλεπα 12 ψαράκια αλλά μετά παρατήρησα οτι ήταν περίπου 32! Το θέμα είναι ότι δεν τα έχω σε διαφορετικό χώρο από τον οποίο γεννήθηκαν (δηλαδή είναι μαζί με την μαμά και τα άλλα 2 molly του ενυδρείου). Σήμερα μου φαίνεται ότι δεν ήταν τόσα πολλά όσο χθες. Υπάρχει περίπτωση να τα έχουν φάει ή να τα φάνε? (θα πρέπει να τα βάλω σε ειδικό διχτάκι?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Υπάρχει περίπτωση να τα έχουν φάει ή να τα φάνε? (θα πρέπει να τα βάλω σε ειδικό διχτάκι?

Tο μονο σιγουρο ειναι οτι θα τα φανε ολα.

Μπορει να γλιτωσει κανενα εαν εχεις πολλα φυτα η' κρυψωνες.

Βαλτα μεσα στο διχτυ μεχρι να μεγαλωσουν λιγο

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να βιαστεις!Οι απωλειες θα ειναι πολυ μεγαλες!!Οσο πιο γρηγορα το κανεις τοσο το καλυτερο για σενα αλλα και για τα ψαρακια σου!!!!Αντε να σου ζησουν!!ανεβασε και καμια φωτο να δουμε και εμεις!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Θα τελειώσω απο τη δουλειά μετά 17:00. Μετά θα πάω στο καπάκι να πάρω το δίχτυ. ΤΟ ωραίο θα ήταν να έβγαζα μια χθες που ήταν τόσα πολλά!!! Κρίμα... (τουλάχιστον μαθαίνουμε απο τα λάθη μας)

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι. Σε λίγο καιρό θα ξαναγεννήσουν και σύντομα δεν θα ξέρεις τι να τα κάνεις.

Αν έχεις αρκετές κρυψώνες θα επιζήσουν αρκετά. Εγώ στη θέση σου δεν θα έκανα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα που γέννησαν τα guppy τα άφησα έξω μαζί με τα μεγάλα. Απο τα 30 έμειναν περίπου τα μισά, καλό ποσοστό πιστεύω. Δεν έχω και πολλά φυτά μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έδρασα! Πήρα ένα διχτάκι και τα έβαλα όλα μέσα. Το πρωί μάλλον ιδέα μου ήταν οτι κάποια είχαν φαγωθεί. Απλά κάποια είχαν κρυφτεί και κάποια άλλα τα είχε ρουφήξει το φίλτρο (πάλι καλά που τα είδα... ένα είχε πεθάνει εκεί). Τώρα πια θα μεγαλώσουν ήρεμα και εγώ θα είμαι τουλάχιστον χωρίς αγχος. Παραθέτω φωτογραφία

post-2814-1169142548_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - diman
Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη μέρα που την πήρα. Μάλλον γέννησε από το ζόρε της! (που λέμε εμείς οι Κρητικοί)

Έγινε επεξεργασία - diman
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...