Jump to content

Προβλημα Με Ati Sunpower 6X39 Dimm


Giovanni

Recommended Posts

Ναι,ναι να τους τα χωσεις τους μακακες.Ρουφα και απο το μπαλωνι, θα τους τα πεις σιγουρα καλυτερα :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρουφηξα και τους τα ειπα.. ουτε Dear SIrs oυτε τπτ...

JOHN LAZOPOULOS johnlaz4@gmail.com

11:10 μ.μ. (Πριν από 37 λεπτά)

cleardot.gif

cleardot.gif

cleardot.gif

προς T.Rieger

cleardot.gif

Ok this is unexpected from a company like ATI to let their own byuers like this.

I spend 500E for this Sunpower and i dont have any answer yet for my problem and it has gone a month long.

This is rediculus sirs.

cleardot.gif

Link to comment
Share on other sites

το ρεντίκολο μου άρεσε πολύ !!!!

Link to comment
Share on other sites

το ρεντίκολο μου άρεσε πολύ !!!!

Με την έννοια του "γελοίου".. μιλάει ο transteam κύριε γενικέ... πρέπει να σας κάνω μαθήματα αγγλικών... να χειρίζεστε κ τα υπεριωνια τσατ μπαμ!!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά και ανοίγει και φτιάχνεται.Αλλιώς κάνε το εύκολο.Υπολόγησε τις ώρες που θέλεις και βάλε έναν χρονοδιακόπτη την ώρα που θέλεις να ανάψει αρχικά για να πάει μετά το πρόγραμμα μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Αντιπρόσωπος Ελλάδος και εισαγωγέας είναι η http://www.lionfish.gr επικοινώνησε μαζί τους και θα σε εξυπηρετήσουν σίγουρα αλλά με το αζημίωτο φυσικά λόγο του ότι έχει λήξει η εγγύηση.Εγώ είχα παρόμοια θέματα με ένα 6*80 και οι Γερμανοί με έγραφαν,ο προηγούμενος αντιπρόσωπος ήταν τα ζώα μου αργά και η http://www.lionfish.gr μου έλυσε το θέμα μέσα σε δέκα μέρες με αντικατάσταση εντελώς δωρεάν ενώ βρισκόμουν σε εγγύηση όμως.

Έγινε επεξεργασία - POLYCHRONAKIS NIKOS
Link to comment
Share on other sites

Λογικά και ανοίγει και φτιάχνεται.Αλλιώς κάνε το εύκολο.Υπολόγησε τις ώρες που θέλεις και βάλε έναν χρονοδιακόπτη την ώρα που θέλεις να ανάψει αρχικά για να πάει μετά το πρόγραμμα μόνο του.

Alex δε γίνετε αυτό που λες γιατί χάνει την ώρα άμα δεν έχει ρευμα. .

Αντιπρόσωπος Ελλάδος και εισαγωγέας είναι η http://www.lionfish.gr επικοινώνησε μαζί τους και θα σε εξυπηρετήσουν σίγουρα αλλά με το αζημίωτο φυσικά λόγο του ότι έχει λήξει η εγγύηση.Εγώ είχα παρόμοια θέματα με ένα 6*80 και οι Γερμανοί με έγραφαν,ο προηγούμενος αντιπρόσωπος ήταν τα ζώα μου αργά και η http://www.lionfish.gr μου έλυσε το θέμα μέσα σε δέκα μέρες με αντικατάσταση εντελώς δωρεάν ενώ βρισκόμουν σε εγγύηση όμως.

Σε ευχαριστώ Νίκο αν δε βγάλω άκρη με την ΑΤΙ θα επικοινωνήσω με αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Τα μπινελίκια πιάσανε τόπο!!!!!!

Dear Mr Lazopoulus,

 

apologize the delay in getting back to you.

 

Our technical support is really busy as they overwork the manual currently.

It seems as your support E-Mail was forgetten. Sorry for that.

 

Last week we had a publich holiday on Thursday and we closed the company for a long weekend on Friday. Just as reason why my answer was delayed, too.

 

In your last E-Mail, you wrote that the issue is now happening on channel 1, too.

 

Does that mean that the unit is making nothing?

If you start them manually, you wrote that they are working correctly, right?

 

Is there an exclamation mark at the right side of the display?

 

 

Mit freundlichen GrΓΌΓen / With best regards

 

Tristan Rieger

Support - Production Management

Link to comment
Share on other sites

Dear Mr. Rieger,

I apologise for my last mail but I don't know what to do!

The exact problem is that the Sunpower cannot dim from 0% to 100%.When doing this the lamps are on at 1% and when they reach 4-5% the lamps are off but on the dim computer it shows that it still dims to 100% normally even if the lamps are off. But this problem does NOT happen when it dims from 100% to 0% and it dims to 0% and Off correctly.

Waiting for your answer on how to fix the problem!

Regards,

John Lazopoulos.

Link to comment
Share on other sites

Και η απάντηση του είναι ότι πιθανόν να φταίνε οι λάμπες λέει... θα μας τρελάνει?? 4 μηνών λάμπες??

Dear Mr Lazopoulus,

 

Thank you for the update.

 

Did you change the bulbs from the first setting?

Did you burn in the bulbs at 100% for about 100 hours?

 

New bulbs need to be burn in to be stable during the dimming period.

If the bulbs are not burned in, something like your issue can happen.

 

Mit freundlichen GrΓΌΓen / With best regards

 

Tristan Rieger

Support - Production Management

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σίγουρος ότι θα απαντήσουν.... πάντα απαντάνε αν τους κράξεις γιατί φοβούνται τις μηνύσεις! Γιαυτο σου είπε με κάθε λεπτομέρεια τι και γιατί καθυστέρησε !!Αυτό τώρα με τις λάμπες πρώτη φορά το ακούω!! Τι θέλουν στρώσιμο???

Link to comment
Share on other sites

Για το burn in failure το ξέρω κ γω, ότι δηλ για να ντιμαρει μια λάμπα σωστά πρέπει να έχει μια συγκεκριμένη θερμοκρασία αλλά στις κοινές τ5 πρώτη φορά το ακούω κ στο κάτω κάτω 4 μήνες δουλεύουν μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν στην αποθήκη κάποιες λάμπες Τ5, 39watt... καινούργιες μάλιστα,... δεν τις δοκιμάζεις να δούμε αν φταίνε οι λάμπες σου?

Ας τα πάρουμε ένα - ένα και θα βρεθεί η λύση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παντως και εγω νομιζω οτι μπορει να ειναι οι λαμπες γιατι πρεπει να τρωνε τρελο ζορι για να ντιμαρουνε...πειτε και εμας τι εδειξε η επεμβαση....

Off topic:Slipkot-Iowa-Surfering???

Link to comment
Share on other sites

Off topic:Slipkot-Iowa-Surfering???

Slipknot - Surfacing

Έγινε επεξεργασία - Johnlaz
Link to comment
Share on other sites

4 μήνες λάμπες και να χάλασαν?

Μακαρι παντως να ειναι αυτες και να γλυτώσεις την ταλαιπωρια.

Link to comment
Share on other sites

Κ γωνία αυτό σκέφτομαι.. αλλά δε νομίζω να φταίνε οι λάμπες... μακάρι να είναι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση του..

Dear Mr Lazopoulos,

 

it seems as this issue is caused by not burning in the bulbs.

 

Please set the programm that the bulbs will switch on and off directly for about 100 hours.

 

Like 10 days with this programm:

 

8.00  ON

8.01  100%

17.59 100%

18.00 OFF

 

The problem is, that if the bulbs are not burned in, the dimming period can not be operated stable and sometimes the bulbs switch off.

 

Mit freundlichen GrΓΌΓen / With best regards

 

Tristan Rieger

Support - Production Management

 

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα από αυτό που λέει ο τύπος από την ΑΤΙ είχε δίκιο... μάλλον φταίνε οι λάμπες μου.. έβγαλα τις λάμπες απο το ένα κανάλι κ έβαλα παλιές και ντιμαρουν κανονικά... άνοιξα και το τεφτερevernote και είδα ότι όντος οι λάμπες μου σε 10 μέρες κλείνουν 7 μήνες!!!!! Ποτέ πέρασε τόσος καιρός!?!?!?!?!?!???

Έγινε επεξεργασία - Johnlaz
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζατε ότι όταν βάζεις καινούριες λάμπες πρέπει για τις πρώτες 100 ώρες λειτουργίας να μην τις ντιμαρεις? Κ ότι έτσι αυξανεις τον χρόνο ζωης τους?? Εγώ δεν το γνώριζα!

Link to comment
Share on other sites

Οντως εαν ποτε μπλεξει κανεις με ντιμαριστο φωτιστηκο να ξερει που παταει....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...