Jump to content

Το Ενυδρείο Μου Έσπασε !!!!!


AngelinaA

Recommended Posts

Τις ρίζες μπορούμε να τις φυτεψουμε.Όχι τον κορμό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τις ρίζες μπορούμε να τις φυτεψουμε.Όχι τον κορμό.

το ξερω παιδια εχω και αλλεσ ανουβιες και ο κορμος του ειναι απο εξω μονο μερικες ριζες φυτεμενες και εχει γινει τεραστια :!!
Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο πως λεγοντε τα ψαρια που καθαριζουν τα τζαμια??

Link to comment
Share on other sites

μαλλον τους γλυφτες θα λες...................και περαστικα με το ολο στορι σου!!!τωρα με την μια εκανες και αναβαθμιση ενυδρειου!!Καλογεμιστο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο κουβας ελπιζω να ηταν αχρησημοποιητος διοτι αν ειχε μεσα το παραμικρο θα υπαρχει προβλημα με τα ψαρια.

ναι μονο για ψαρια
Link to comment
Share on other sites

μαλλον τους γλυφτες θα λες...................και περαστικα με το ολο στορι σου!!!τωρα με την μια εκανες και αναβαθμιση ενυδρειου!!Καλογεμιστο!!!

ασε τι περασα αυτες τις μερες !! ναι θελω να παρω ενα γλυφτη η 2 ενα μικρο υπαρχουν μικρα ειδη γιατι εγω ξερω μονο τον κοινο τεραστιο που δεν ειναι για τα λιτρα μου ?επισης μου προτειναν γαριδες για την αλγη καθαριζουν οι γαριδες την αλγη?
Link to comment
Share on other sites

μαλλον τους γλυφτες θα λες...................και περαστικα με το ολο στορι σου!!!τωρα με την μια εκανες και αναβαθμιση ενυδρειου!!Καλογεμιστο!!!

Φιλε μου δεν υπαρχουν ψαρια που λεγονται γλυφτες και λανθασμενα τα ονομαζουν ετσι!

Φιλη AngelinaA τα τζαμια αν θες μπορεις να τα καθαριζεις με ενα καθαρο και καινουριο σφουγγαρι απο την μαλακη του πλευρα η αλλιως με καποιο μαγνητη καθαρισμου τζαμιων,δεν χρειαζεσαι καποιο ψαρακι να στο κανει αυτο. :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν υπαρχουν ψαρια που λεγονται γλυφτες και λανθασμενα τα ονομαζουν ετσι!

Φιλη AngelinaA τα τζαμια αν θες μπορεις να τα καθαριζεις με ενα καθαρο και καινουριο σφουγγαρι απο την μαλακη του πλευρα η αλλιως με καποιο μαγνητη καθαρισμου τζαμιων,δεν χρειαζεσαι καποιο ψαρακι να στο κανει αυτο. :)

ναι δικιο εχεις αλλα αυτο με τις γαριδες ισχυει
Link to comment
Share on other sites

Γαριδες δεν μπορεις να βαλεις γιατι θα γινουν μεζες απο τα χρυσοψαρα σου.

Επεισης αν στο μελλον εχεις αλγη,καλητερα να βρεις την αιτια της και να την καταπολεμισεις και οχι να βαλεις καποιο ψαρι η ασπονδυλο για να την τρωει.:)

Link to comment
Share on other sites

Γαριδες δεν μπορεις να βαλεις γιατι θα γινουν μεζες απο τα χρυσοψαρα σου.

Επεισης αν στο μελλον εχεις αλγη,καλητερα να βρεις την αιτια της και να την καταπολεμισεις και οχι να βαλεις καποιο ψαρι η ασπονδυλο για να την τρωει. :)

καθε εβδομαδα γεμιζει πρασινη αλγη ολη μερα καθαριζω για αυτο το λεω !
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βρεις τι φταιει και να το διορθωσεις.Αλλοστε δεν τρωνε ολες οι γαριδες ολες τις αλγες και οπως σου ειπα και πιο πανω με χρυσοψαρα δεν μπορεις να τις βαλεις.

Αν θες,ανοιξε ενα θεμα εδω http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showforum=199 και συμπληρωσε αυτη τη φορμα για να βρουμε τι αλγη εχεις και τι φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βρεις τι φταιει και να το διορθωσεις.Αλλοστε δεν τρωνε ολες οι γαριδες ολες τις αλγες και οπως σου ειπα και πιο πανω με χρυσοψαρα δεν μπορεις να τις βαλεις.

Αν θες,ανοιξε ενα θεμα εδω http://www.aquazone....p?showforum=199 και συμπληρωσε αυτη τη φορμα για να βρουμε τι αλγη εχεις και τι φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε πλεκόστομους μπορείς να βάλεις με τα χρυσόψαρα!

το ξερω!
Link to comment
Share on other sites

post-50906-0-21568500-1353052860_thumb.jpg το καινουριο post-50906-0-77987000-1353052911_thumb.jpgpost-50906-0-39388000-1353052951_thumb.jpg το σπιτακι θα φυγει ειναι μεχρι να παρω ξυλο!
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω!

Ε τότε τι ρωτάς πώς λέγονται οι γλύφτες;; :)

Πανέμορφα τα ψαράκια, να τα χαίρεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε τι ρωτάς πώς λέγονται οι γλύφτες;; :)

Πανέμορφα τα ψαράκια, να τα χαίρεσαι!!!

νομιζα οτι υπαρχει καποιο αλλο ειδος ! ευχαριστω :P
Link to comment
Share on other sites

παιδια γινετε να προσθεσω ακομα ενα χρυσοψαρο η δεν φτανει για τα λιτρα μου? απλα ειδα στο πετ κατι ομορφα οραντα και τα ζηλεψα :P !!!

Link to comment
Share on other sites

Μπηκε και ο βράχοςpost-50906-0-38529000-1353168664_thumb.jpg ^_^

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο , αν αυτό δεξιά είναι ανούμπια, καλό είναι να την βγάλεις από το βυθό. Αν είναι σκέτο φύλλο ανούμπιας καλό είναι επίσης να το βγάλεις γιατί δεν θα "φυτρώσει". :)

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο , αν αυτό δεξιά είναι ανούμπια, καλό είναι να την βγάλεις από το βυθό. Αν είναι σκέτο φύλλο ανούμπιας καλό είναι επίσης να το βγάλεις γιατί δεν θα "φυτρώσει". :)

εχει ριζουλες !! ευχαριστω τι αλλα φυτα γινετε να βαλω με χρυσοψαρα που να μην γινουν μεζεδακι?
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο!!!!

ευχαριστω αν και δεν ειναι ετοιμο !!
Link to comment
Share on other sites

εχει ριζουλες !! ευχαριστω τι αλλα φυτα γινετε να βαλω με χρυσοψαρα που να μην γινουν μεζεδακι?

Αν έχει ριζούλες και πάλι να την βγάλεις έξω και να την δέσεις στην πέτρα που έχεις βάλει. Για αυτό που με ρωτάς : ava Fern (Microsorum Pteropus), Anacharis (Egeria Densa), Moss, Sword plants, Anubias και Cryptocorines. Από το άρθο του Νίκου (ebenos).

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει ριζούλες και πάλι να την βγάλεις έξω και να την δέσεις στην πέτρα που έχεις βάλει. Για αυτό που με ρωτάς : ava Fern (Microsorum Pteropus), Anacharis (Egeria Densa), Moss, Sword plants, Anubias και Cryptocorines. Από το άρθο του Νίκου (ebenos).

ευχαριστω!! πως να την δεσω?
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...