Jump to content

Σαλιγγαρια Στο Ενυδρειο Μου


Recommended Posts

Μετα απο 1 μηνα λειτουργειας του ενυδρειο μου , παρατηρησα 4-5 σαλλιγγαρακια που ισα ισα φαινονται.Μηπως μου δημιουργησουν κανενα προβλαμα ή να τα αφησω μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Άστα μέσα! Αν μπορείς βγάλε μας και μια φωτογραφία όμως. Πρόβλημα μπορεί να δημιουργηθεί αισθητικό αν γίνουν πάρα πάρα πολλά. Αν δεις και δεν μπορείς να ελέγξεις τον πληθυσμό τους μπορείς να δράσεις με φυσικά μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Αφαίρεση δια χειρός αλλά ακόμα καλύτερα προσθήκη μιας ομάδας σαλιγκαριών Helena. Σου προτείνω το 2ο γιατί και η αφαίρεση με το χέρι είναι κάπως ... :)

Link to comment
Share on other sites

τα σαλιγκάρια λαθρεπιβάτες κάνουν πολλά καλά στο σύστημά μας αφου τσιμπάνε άλγες και καθαρίζουν το βυθό από υπολείμματα τροφής. εγώ να φανταστείς προσέθεσα εν γνώση μου μερικά και έχουν αρχίσει το ευεργετικό έργο τους :)

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται να βάλεις έχεις...αυτά που έχεις είναι...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αφού σαλιγκάρια έχεις ηδη στο ενυδρείο σου η ερωτησή σου αφορά τις γαρίδες.

Η γνώμη μου είναι μιας και το ενυδρείο σου είναι μόλις ενός μηνός να μην βάλεις από τώρα γαρίδες, μιας και χρειάζονται ώριμο βυθό.

Τι άλλα ζωντανά έχεις μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Άρα φίλε μου το ενυδρείο σου είναι ακόμα άστρωτο. Διάβασε εδώ αν θέλεις για το στρώσιμο και ότι απορίες έχεις ρώτα. :)

Link to comment
Share on other sites

Τις γαριδες τις βαζουμε σε ενυδρειου που τρεχει τουλαχιστον 2 μηνες γιατι θελουν πολυ καλα στρωμενο βυθο,οπωτε εσυ θα πρεπει να περιμενεις τουλαχιστον κανενα μηνα ακομη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...