Jump to content

Πως Βγαζω Συλικονη


Recommended Posts

καλησπερα παιδια.σημερα κολλησα το πρωτο μου ενυδρειο.ελπιζω να το εκανα καλα!εχω το εξης προβλημα ομως.πατησαμε συλικονες με τα παπουτσια μας και τις μεταφεραμε μεσα στο σπιτι.ξερετε καποιον τροπο για να βγαλουμε την συλικονη απο το μαρμαρο?

αν οι συντονιστες κρινουν οτι το θεμα πρεπει να μεταφερθει αλλου,να το κανουν.δεν ηξερα που ακριβως να το αναφερω

Link to comment
Share on other sites

παρε μια ξυστρα για τα τζαμια απο ενα χρωματοπωλείο

TLS.060023.jpg

Link to comment
Share on other sites

μαριε παρε οτι σου πε ο γιωργος κ καθαρο ασετον απο το φαρμακειο!

το πατωμα ειναι ξυλινο? αν ναι προσοχη!

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα θα καθαρίσει η σιλικόνη αλλά ίσως αφήσει μια λαδίλα στο μάρμαρο δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

μαριε παρε οτι σου πε ο γιωργος κ καθαρο ασετον απο το φαρμακειο!

το πατωμα ειναι ξυλινο? αν ναι προσοχη!

το πατωμα ειναι και ξυλινο? αν ναι προσοχη!

αυτο εννοουσα..............αν υπαρχουν καποια μερη με ξυλο!!, στο μαρμαρο δεν εει προβλημα το ασετον!.δοκιμασμενο!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ακόμα νωπή μπορείς να βάλεις ελαιολαδο

Link to comment
Share on other sites

το πατωμα ειναι και ξυλινο? αν ναι προσοχη!

αυτο εννοουσα..............αν υπαρχουν καποια μερη με ξυλο!!, στο μαρμαρο δεν εει προβλημα το ασετον!.δοκιμασμενο!

Ασετον :thumbup: σωστος !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μαρμαρο ειναι.το πρωι λερωθηκε το πατωμα. αυτη η ξυστρα ειναι ακριβη?

Link to comment
Share on other sites

οχι ωρε κανα 3ευρω!!!............κ κανα 10ευρω το ασετον γιατι μονο σε συσκευασια λιτρου.....προσεξε ειναι ''φαρμακευτικο'' ασετον!!!

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λίτρα είναι το ενυδρείο που κόλλησες?

Link to comment
Share on other sites

έχεις ξανακάνει κόλληση ενυδρείου? 180 λίτρα δεν είναι μικρό και θέλει κάποια εμπειρία

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να με παρεξηγήσεις για αυτά που θα σου πω, αλλά στα λέω για να προσέξεις.

Το ότι έγινε το σπίτι χάλια από σιλικόνη δείχνει απειρία και απροσεξία στο χειρισμό της, πράγμα που μπορεί (μπορεί και το τονίζω αυτό), αυτή η απειρία να "πέρασε" και στο ενυδρείο.

180 λίτρα είναι ένας μεγάλος όγκος νερού και αν δεν το κόλλησες σωστά, με το σωστό πάχος τζαμιού και τις κόντρες που απαιτούνται, δεν αποκλείεται το νερό να κάνει παρέα στη σιλικόνη που είναι στο πάτωμα.

Δεν θέλω να σε τρομάξω, ούτε και να σε προσβάλω, αλλά για να είσαι σίγουρος για το αποτέλεσμα, φώναξε κάποιον σχετικό και έμπειρο να δει το ενυδρείο σου πριν το γεμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα.το ενυδρειο δε θα γεμισει ολοκληρο θα ειναι 120 λιτρα γιατι θα φτιαχτει και sump μεσα.θα γινει δοκιμη στο μπαλκονι δε θα μπει κατευθειαν στο σπιτι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεώρησα σκόπιμο να σε ενημερώσω για τους κινδύνους.

Link to comment
Share on other sites

καθε συμβουλη απο εμπειρους ειναι αποδεκτη

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει κόντρες?

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει ηδη θεμα με την συζήτηση για την κατασκευη του Μαριου στην χελωνοκατηγορια!! :D

οπως σου ειπαν τα παιδια Μαριε!! Ξυσιμο!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει ηδη θεμα με την συζήτηση για την κατασκευη του Μαριου στην χελωνοκατηγορια!! :D

οπως σου ειπαν τα παιδια Μαριε!! Ξυσιμο!!

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...