Jump to content

Τροφη Για Τις Μερες Απουσιας Λογω Των Διακοπων...


DevilFish

Recommended Posts

μιας και πλησιαζουν οι γιορτες και ολοι λιγο πολυ καπου 8α παμε 8α 8ελα να σας ρωτησω εαν μπορειτε να μου προτεινετε καποια τροφη η οποια μπορει να αντε3ει στο ενυδρειο και να μν διαλυ8ει ετσι ωστε να μπορουν οι μικροι μας φιλοι να φανε την δικη τους "γαλοπουλα"

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να μην χρησιμοποιήσεις κάποια απο τις λεγόμενες τροφές διακοπών. Καλύτερη λύση είναι μια ταίστρα. Πόσες μέρες θα λείψεις?

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες θα λείπεις ;

Αυτές οι τροφές που ρίχνεις και διαλύονται σιγά σιγά καλό θα ήταν να τις αποφύγεις

Αν έχεις δυνατότητα για ταιστρα έχει καλώς

Αν είναι να λείπεις για λίγες μέρες λίγη νηστεία δε κάνει κακό

Εξάλλου συνήθως το πολύ φαΐ κάνει τη ζημιά

Link to comment
Share on other sites

Τί ψαράκια έχεις? Θα μπορούσες κιόλας να τους κάνεις και καμιά νηστεία. Μπορείς να βρείς ταίστρες και με 15€ ή να ζητήσεις απο κάποιον να σε δανείσει για λίγες μέρες αν δε τη χρειάζεται. Ρίξε μια ματιά και στις αγγελίες ή άνοιξε εσύ μία

Link to comment
Share on other sites

ψαρια guppy εχω δεν 3ερω εαν αντεχουν τοσο ποολυ χωρις φαγητο.....8α το σκεφτω να ζητησω να μου δανεισουν

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως δεν είναι θέμα guppie!! Είναι πολλές οι μέρες κια δεν ξέρω.. Αν δεν μπορείς να διαθέσεις 12-15ε μπορείς να ζητήσεις δανεισμό!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ζητήσεις και από κάποιον να ταΐσει τις μέρες που θα λείπεις!

Αυτό κάνω εγώ.

Σε αυτήν την περίπτωση να προσέξεις το είδος της τροφής,γιατί άτομα που δεν ξέρουν έχουν την συνήθεια να ταΐζουν παραπάνω από όσο πρέπει.

Και εννοώ φυλλαράκι και πελετς.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάποιον που να μπορεί να πάει να ταϊσει αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις τις "μερίδες" της τροφής που θα ρίξει ξεχωριστά και να μη πάει μόνος του να ανοίξει τη τροφή, πχ μέσα σε κομματάκια αλουμινόχαρτου βάλε τη ποσότητα τροφής για τάισμα και φτιάξε ένα πακετάκι για κάθε μέρα που πηγαίνει. Οπότε έτσι θα είσαι σίγουρος ότι θα έχει ρίξει μόνο τη ποσότητα τροφής που του έχεις δώσει σε κάθε πακετάκι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...