Jump to content

Giovanni's 600L Rimless Reef


Giovanni

Recommended Posts

αιντε φτανει τοσο...παμε για νανι.

Link to comment
Share on other sites

Βρε τρελοί εμένα λέτε?? Εγώ τουλάχιστον έκανα δουλειά ..εσείς?? Χαζευατε τα υπέροχα ενυδρεία σας?? ;)

Άιντε καλημέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη πριν το γεμίσεις βγάλε κανένα τζάμι απο το σάμπ... Τι μπούκωμα είναι αυτό...όλα τα υλικά σε κάλτσες θα μπούνε?

Όσο για αναβαθμίσεις μην βιάζεσαι...είναι όπως ακριβώς τα λες φιλαράκι.

Δουλειά και υγεία να έχουμε και μην φοβάσαι τίποτα..Όσο το καθυστερείς θα βρεις πολύ καλύτερα πράγματα...

Θα σε προγραμματίσω και σένα για πολύ ρίφ καταστάσεις...Υπομονή και ταπεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη πριν το γεμίσεις βγάλε κανένα τζάμι απο το σάμπ... Τι μπούκωμα είναι αυτό...όλα τα υλικά σε κάλτσες θα μπούνε?

Όσο για αναβαθμίσεις μην βιάζεσαι...είναι όπως ακριβώς τα λες φιλαράκι.

Δουλειά και υγεία να έχουμε και μην φοβάσαι τίποτα..Όσο το καθυστερείς θα βρεις πολύ καλύτερα πράγματα...

Θα σε προγραμματίσω και σένα για πολύ ρίφ καταστάσεις...Υπομονή και ταπεινότητα.

Ευχαριστώ δόκτορα! Η αλήθεια είναι ότι το σαμπ είναι τεράστιο αλλά προς το παρών θα το αφήσω έτσι. Μόνο που μου καρφώθηκε σήμερα το βράδυ να το πατήσω κ αυτό μια σιλικόνη περιμετρικά για να τα έχω καλά με την ψυχολογία μου.. κάλτσες? Γιατί? Δεν είναι όπως φαίνεται στη φωτο.. το πρώτο διαμέρισμα αριστερά κατεβαίνει η υπερχείλιση κ το σκιμερ το διπλανό είναι ένα μεγάλο διαμέρισμα για χαετο ριακτορες θερμοστατες κτλ, το επόμενο είναι το διαμέρισμα της αντλίας επιστροφής και το τελευταίο είναι ξεχωριστό διαμέρισμα για την οσμωση για αναπλήρωση...

Link to comment
Share on other sites

καλογέμιστο φίλε μου... το πες και το κανες! Θηρίο πραγματικό

Link to comment
Share on other sites

καλογέμιστο φίλε μου... το πες και το κανες! Θηρίο πραγματικό

Να σαι καλά μαν!! Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

τραπατονι......το οτι θα ειναι καλογεμιστο,αυτο ειναι δεδομενο.....το νικ σου συνεχιζει να μου καθεται στραβα.....

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

τραπατονι......το οτι θα ειναι καλογεμιστο,αυτο ειναι δεδομενο.....το νικ σου συνεχιζει να μου καθεται στραβα.....

Ου βρε .. σε όποιον αρεσουμε κύριε... :)

Link to comment
Share on other sites

Κατασκευή με προοπτικές ενός εκπληκτικού υφάλου! Μπράβο φίλε μου για την προσπάθεια, είμαι σίγουρος πως το αποτέλεσμα θα μας καταπλήξει!

Καλή συνέχεια και κράτα μας ενήμερους!

Link to comment
Share on other sites

Κατασκευή με προοπτικές ενός εκπληκτικού υφάλου! Μπράβο φίλε μου για την προσπάθεια, είμαι σίγουρος πως το αποτέλεσμα θα μας καταπλήξει!

Καλή συνέχεια και κράτα μας ενήμερους!

Όντος δείχνει αρκετά επιβλητικό στο χώρο.. σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.. όπως είπα όλα θα γίνουν σιγά σιγά και συνετα διότι οι καιροί δεν είναι για πεταμένα λεφτά... :)

Link to comment
Share on other sites

Όντος δείχνει αρκετά επιβλητικό στο χώρο.. σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.. όπως είπα όλα θα γίνουν σιγά σιγά και συνετα διότι οι καιροί δεν είναι για πεταμένα λεφτά... :)

Σωστός…αν και δεν σε βλέπω να αντιστέκεσαι στους πειρασμούς…. Το τσιγάρο βέβαια το έκοψες…..

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα αυτό είναι αλήθεια δεν αντιστέκομαι πολύ αλλά το όνειρο μου είναι πολύ μακρινό κ από την αρχή του προηγούμενου ενυδρείου μέχρι κ τώρα ακόμα αγοράζω εξοπλισμό... όταν ολοκληρώσω τον εξοπλισμό ( ψάχνομαι για δοσομετρικες τώρα) κ πω οκ αυτό ήταν τότε θα αρχίσω το στοκαρισμα για τα καλά... κ όσο ένα ενυδρείο είναι φρέσκο νομίζω είναι χοντρή ****** να ρίχνεις λεφτά σε ζωντανά που ξέρεις ότι σχεδόν στάνταρ θα τα χάσεις... οπότε χαλλλλλλαρα όπως λέμε κ στο Σαλονικα. .. ;)

Link to comment
Share on other sites

καλογέμιστο φιλαράκι και υπομονή που είναι το Α και το Ω η για το Reef.

Link to comment
Share on other sites

Με τα σωστα εργαλεια γινονται οι σωστες δουλειες..

20121124_084158.jpg

Και με την σωστη και καλη παρεα γινετε η δουλεια διασκεδαση!!

20121124_193622.jpg

Το ταβανι δεν μας εκανε την χαρη, αλλα δεν ηταν στο χερι του κ του αλλαξα τα... φωτα!

20121124_202314.jpg

Ετοιμο για ολα το φορτηγακι για ταξιδακι με τον καλο φιλο Θωδορη για συλλογη ... 550 λιτρα καθαγο και γαγαγο νεγο απο τον εξωτικη Ν.Ηρακλεια..

20121125_112643.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στη Ν. Ηράκλεια δύο τινά μπορούν να συμβούν... η θα είμαστε persona grata (δεν παίζει και πολύ), ή θα μας ανακηρύξουν persona non grata και θα μας παίρνουν με τις πέτρες από την στροφή ακόμη... πριν καλά καλά μπούμε στο χωριό !!!

χα χα χα

Έμαθα ότι κατέβηκε λίγο η στάθμη της θάλασσας εκεί !!!

Link to comment
Share on other sites

και κακος συνδιασμος....

εκπροσωπος υγρων καυσιμων σε συνεργασια με εκπροσωπο του νομου....??κατι βρωμαει εδω...χχεχεεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Στη Ν. Ηράκλεια δύο τινά μπορούν να συμβούν... η θα είμαστε persona grata (δεν παίζει και πολύ), ή θα μας ανακηρύξουν persona non grata και θα μας παίρνουν με τις πέτρες από την στροφή ακόμη... πριν καλά καλά μπούμε στο χωριό !!!

χα χα χα

Χαχαχααα η αληθεια ειναι οταν πλεναμε τον αραγωνιτη κ ριχναμε το "γαλα" μεσα στη θαλασσα κατι ψαραδες διπλα, μας κοιτουσαν με μισο ματι...φοβηθηκα λιγο για τον bababrilios μην του την πεσουν οι ψαραδες με τα καλαμια αλλα αμεσως σκεφτηκα πως ειμαι εγω μαζι του κ ετσι ηρεμησα μεσα μου.. :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά έκατσε...

Ναι μη συζητάς.. το φορτηγάκι μας έλυσε τα χέρια και φυσικά η οργάνωση του Θοδωρή ήταν τέλεια με αποτέλεσμα η δουλειά να γίνει όσο το δυνατόν πιο ξεκούραστα κ τον ευχαριστώ κ πάλι που αφιέρωσε μια ολόκληρη Κυριακή μακρυά από το σπίτι του για μένα!

Θενκιου μπος!

Link to comment
Share on other sites

Απορώ που βρήκες τόσα μπιτόνια...

....η οργάνωση του Θοδωρή ήταν τέλεια με αποτέλεσμα η δουλειά να γίνει όσο το δυνατόν πιο ξεκούραστα ....

;)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι η αγάπη για το χόμπι.

Σε αυτή την ζωή το χρήμα πλεων δεν έχει καμία αξία.

Αλλα πράγματα έχουν αξία στην ζωή.

Οσο υπάρχει αυτό το φόρουμ, δεν νομίζω ποτέ να βρεθεί χομπιστας χωρίς βοήθεια.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=45461

Και γω το ξέρω πολλή καλά αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι η αγάπη για το χόμπι.

Σε αυτή την ζωή το χρήμα πλεων δεν έχει καμία αξία.

Αλλα πράγματα έχουν αξία στην ζωή.

Οσο υπάρχει αυτό το φόρουμ, δεν νομίζω ποτέ να βρεθεί χομπιστας χωρίς βοήθεια.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=45461

Και γω το ξέρω πολλή καλά αυτό.

Έτσι ΑΚΡΙΒΏΣ...άλλα πράγματα έχουν αξία στη ζωή κ ειδικά όταν κανείς φίλους σαν κ σένα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...