Jump to content

Giovanni's 600L Rimless Reef


Giovanni

Recommended Posts

1353968491107.jpg

1353968495660.jpg

Προχειρο στησιμο στα βραχια μιας και θα προσθεσω κιαλλο γιατι ..που να γεμισει το θηριο.. θελει ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Αααα και για πειτε κιολας... νεκρο ή ζωντανο?? Αυτο που ειναι ηδη μεσα ειναι απο το προηγουμενο ενυδρειο μου και ειναι σε αριστη κατασταση!

May the poll start... :bigemo_harabe_net-126:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την τιμη να το δω πρωτος αλλα και παλι μου προκαλει δεος... Εμενα μαρεσε κι ετσι το στησιμο... Προσθεσε και λιγα plates απο εκει που μου ειπες κι ολα οκ! Νεκρο θα προτιμουσα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη συνεχεια στο μεγαλο.με τοσο ζωντανο βραχο βαλε νεκρο ουτως η αλλιως σε λιγο θα ζωντανεψει και θα δεσει με τον υπολοιπο.αποφευγεις και το ρισκο να βαλεις τιποτα περιεργο μεσα στο ενυδρειο με το ζωντανο βραχο.

το στησιμο ειναι ενδιαφερον :thumbup: αλλα, προσωπικα παντα, θα ελεγα να του δωσεις και λιγο υψος τουλαχιστον στο ενα νησι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ναι και εγώ αυτό ήθελα να κάνω στο ύψος αλλά με τα κομμάτια αυτά δε γίνετε... 2 ώρες το πάλευα!! Όλα καλά .. θα παραγγείλω κ καμία 10άρια κιλά νεκρό κ θα δείξει τελείως διαφορετικό πιστεύω.Αν και έτσι όπως είναι τώρα αν το δεις live φαίνονται όλα του τα λίτρα...

Link to comment
Share on other sites

οι διαστασεις σου ειναι φοβερες και μπορεις να κανεις θαυματα.καλο ειναι να μην το μπουκωσεις και να ειναι αερατο.εχεις και την επιλογη του σαμπ οποτε μπορεις να βαλεις και εκει βραχο και να κανεις πιο μινιμαλ στησιμο.παντως live πρεπει να ειναι κολαση το ενυδρειο.μπραβο ρε φιλε.να σαι καλα να το χαρεις και να γινει τουμπανο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλαράκι.. κ γω πιο πολύ το μινιμαλ σκέφτομαι ..θέλω τα ψάρια μου να έχουν χώρο για κολύμπι!

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζει να δειχνει η ομορφια.....και εγω υπερ του ψοφιου βραχου ειμαι με μιξη με τον ζωντανο σου γιαννη.απο υψος νησιου; Ισως ενα μικρο κλικ το δεξι νησι ετσι ωστε να μην ειναι ολα στην ιδια ευθεια...κατα τα αλλα φτου φτου σκιζει!!

Πολλοι εμισησαν τον πλουτο.τον γκουφη κανεις...

Link to comment
Share on other sites

γιαννη ΤΕΛΕΙΟ και σιγα σιγα καλογεμιστο να ειναι!!!εμενα μ'αρεσε πολυ και ετσι το στησιμο!!!!σου ευχομαι να το χαρεις..............................!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κ τους δύο παίδες... λέω να παραγγείλω καμία πιατέλα από ακουαριστικ 4-5 κιλά κ είμαι κομπλέ.. δε θέλω να το μπουκωσω. .

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κ τους δύο παίδες... λέω να παραγγείλω καμία πιατέλα από ακουαριστικ 4-5 κιλά κ είμαι κομπλέ.. δε θέλω να το μπουκωσω. .

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονώ να πάω σπίτι να το δω! Εβαλα και φωτισμό πάνω από το σαμπ μέσα στο επιπλο. Το νεράκι θα είναι κρύσταλλο τώρα, θα του πάρω κ μετρήσεις θα του κάνω κ κομπρεσες θα το χαϊδεψω απαλά στην υπερχείλιση κ θα το αφήσω να κάνει τον κύκλο του.. ;)

Link to comment
Share on other sites

τελικά............

ρέυτηκε?

Link to comment
Share on other sites

πιτογυρο εφαγε..?μεχρι εδω βρωμισε ρε....χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ.... είμαστε σε δίαιτα... μαρουλακι σκέτο...

Link to comment
Share on other sites

ελα να σου δωσω χαετο,οποτε σε βολεψει μεσα τη βδομαδα.....

Link to comment
Share on other sites

Έγινε Κώστα σε ευχαριστώ.

Μόλις μέτρησα mg 1200-1230 .. είναι φυσιολογικό για θαλασσινό νερό? Να το ανεβάσω? Κ αν ναι πόσο? Κ πόσο γρήγορα? Δεν έχω ζωντανά μέσα.

Link to comment
Share on other sites

χαλαρωσε τζων.δεν εισαι και τοσο ασχημα......εαν εχεις αλατι με καλο μαγνησιο με τις αλλαγες θα το φερεις σιγα-σιγα.μην βιαζεσαι να το ''φτιαξεις''.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν περάσεις στις εξετάσεις στα τεστ δεν παίρνεις τίποτα πίσω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αν δεν περάσεις στις εξετάσεις στα τεστ δεν παίρνεις τίποτα πίσω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τώρα δηλ με απειλείς ή μου κανείς χάρη???? Χαχαχα...

Όκ ρίξε το blue στο main tank... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια καλλιτεχνικη της επιφανειας..

DSC_0816.jpg

Και μια προσπαθεια με την DSLR ...

Το scape θα αλλαξει οποτε δεν στεκομαστε σε αυτο..

DSC_0838b.jpg

Απο μετρήσεις:

Salinity: 1026

No3: 0.2

Kh: 7.7

Ca: 410

Mg: 1280

Τemp: 25.5

Φωτοπεριοδος στις 4:30 ωρες και ανεβαινουμε σταδιακα..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...