Jump to content

Ιδεες Για Διακοσμηση!!


Recommended Posts

καλησπερα παιδες! εχω βαλει ενα βιντεακι απο το ενυδρειο μου και θελω να μου δωσετε μερικες ιδεες για το πως θα μπορουσα να το διακοσμησω μεσα γιατι τωρα μου φαινεται λιγο αδειο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά .

αν μπορείς δώσε κάποιες πληροφορίες για το ενυδρείο .υπόστρωμα βυθό κλπ.

με μια ματιά εγώ θα πρότεινα να βγάλεις τις πέτρες και να βάλεις αρκετές ρίζες .κάποια εύκολα φυτά ανούμπιες βαλεστινέριες ένα μαύρο φόντο.και να δέσεις κάποια μοςς στις ρίζες .

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο ειναι 200lt και απαρτιζεται απο 2 σκαλαρια και 2 jack dempsey,η αμμος που βλεπεται ειναι λευκη!

θα ηθελα πολυ να φυτεψω το ενυδρειο μου αλλα θα αφησουν τα jack? υποστρωμα για φυτα δεν εχω..

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου θα σε απογοητευσω λιγο αφου μαλλον κανενα απο τα ψαρια που εχεις δεν κανει για το ενυδρειο σου! ποιες ειναι οι διαστασεις του? τα dempsey φτανουν τους 25 ποντους και τα αγγελοψαρα θελουν τουλαχιστον 50εκ. καθαρο υψος!

επισης τα ψαρια που εχεις δεν ταιριαζουν μεταξυ τους! τα αγγελοψαρα προερχονται απο νοτιο αμερικη, ενω τα dempsey απο κεντρικη!

συγνωμη αν σε στεναχωρισα αλλα αν εχεις ορεξη και θες να κανεις κατι καλο και να το χαρεις, θα την βρουμε την λυση! ;)

Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη μου φιλαρακι καλο θα ηταν να αποχωριστεις τα ψαρια σου! τα μεν γινονται πολυ μεγαλα, τα δε θελουν τουλαχιστον 50εκ. ΚΑΘΑΡΑ στήλη νερου!

αν το παρεις αποφαση ανοίγουν πολλοι δρομοι με σωστες επιλογες! και απο αμερικη και απο αφρικη και απ' οπου θες!! ;)

Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη μου φιλαρακι καλο θα ηταν να αποχωριστεις τα ψαρια σου! τα μεν γινονται πολυ μεγαλα, τα δε θελουν τουλαχιστον 50εκ. ΚΑΘΑΡΑ στήλη νερου!

αν το παρεις αποφαση ανοίγουν πολλοι δρομοι με σωστες επιλογες! και απο αμερικη και απο αφρικη και απ' οπου θες!! ;)

+1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μετά από πολύ σκέψη για το πως θα διακοσμησω το ενυδρειο μου τελικά το αποφάσισα.

είχα σκεφτεί να αγοράσω ένα έτοιμο backround αλλά τελικά δεν έγινε από

οικονομικής άποψης,μετά σκέφτηκα να φτιάξω μόνος μου αλλά φοβήθηκα πως δεν

θα τα καταφέρω.τελικά αποφάσισα να το φυτέψω με εύκολα φυτά(βαλισνερια,

ανουμπια,κερατοφυλλο και άλλο ένα που δεν θυμάμαι πως λέγεται) και σιγά σιγά

μεγαλώνοντας τα φυτά μου πιστεύω πως θα γίνεται ακόμα πιο ωραίο!

Link to comment
Share on other sites

ok απλά κάνε μερικές δοκιμές να τα βάλεις κάθε είδος μαζί και όχι ένα απο εδώ και αλλό απο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

μόλις ξεκινήσουν τα κλαδεματα θα μπούνε όλα με τη σειρά τους

και όπως πρέπει! είδη το κερατοφυλλο αναπτυσεται με τρελλους ρυθμούς!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...