Jump to content

Συμβιωση Μονομάχου Με ...


Crowntail8

Recommended Posts

ειναι δυνατη κατα την γνωμη σας η συμβιωση ενος μονομαχου με Corydoras trilineatus ?
αν ναι , σε ποσα λιτρα ?
μπαινουν κατα ομαδες στο ενυδρειο η και μονα τους ?
αν στα υψηλα στρωματα του ενυδρειου ειναι ο μονομαχος και στα χαμηλα τα Corydoras trilineatus ποιο ειδος ψαριου αλλου θα μπορουσε να προστεθει για τα μεσαια επιπεδα ? ( τετρας ?)
παρακαλω να γινει αναφορα με βαση τα λιγοτερα δυνατα λιτρα με πολλες κρυψωνες φυσικα !!
κυριως ως προσ τα πρωτα 2 ειδη (μονομαχος και Corydoras trilineatus και μετεπειτα για καποιο αλλο ειδος ... )

Link to comment
Share on other sites

απο το μηδεν θα αρχισω δν εχω κατι .... καινουργιο ενυδρειο !!

Link to comment
Share on other sites

εγω στο 22λιτρο εχω εναν crwontail μονομαχο και 2 νεον(αν και πανε σε κοπαδι αλλα...)και δεν εχω κανενα απολυτος προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

εγω στο 22λιτρο εχω εναν crwontail μονομαχο και 2 νεον(αν και πανε σε κοπαδι αλλα...)και δεν εχω κανενα απολυτος προβλημα!

Αυτο ειναι μεγαλο λαθος...εκτος οτι τα νεον πανε σε κοπαδι θελουν και πολυ μεγαλητερο ενυδρειο απο αυτο που εχεις..

Link to comment
Share on other sites

απο το μηδεν θα αρχισω δν εχω κατι .... καινουργιο ενυδρειο !!

Συμφωνα μ αυτο τα κορυ που ρωτας θελουν ενυδρειο 80 λιτρων οπωτε οπως καταλαβαινεις θελεις ενα ευδρειο με ελαχιστα λιτρα τα 80

Link to comment
Share on other sites

Διαατηρώ τον δικό μου μαζί με C. aeneus σε 180 λίτρα καθαρά, με ύψος νερού 60 εκατοστά και μέχρι στιγμής (ύστερα από 6 μήνες) δεν έχω δει κάποια αντιπαράθεση. Σε ένα αρκετά πιο μικρό ενυδρείο μπορεί να αντιμετωπίσεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...