Jump to content

Απαράδεκτοι Πετσοπάδες!


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια. Χθές, πηγα σε ενα πετ σοπ κοντα στην Κοζανη, για την αγορά μερικών φυτών, και αντίκρισα κατι πραγματικά απαράδεκτο!! Μπένοντας μέσα, είδα τον πετσοπα, μαζι με κατι φιλαρακια του, να βαζουν στοιχήματα με την ζωη δυο μονομάχων (bettas). Ειχαν βαλει 2 αρσενικά μαζι σε μια πλαστική γυάλα 6 λίτρων και στοιχιμάτιζαν στο ποιο θα καταφέρει να ζίσει. Βλέποντάς το παραπονέθηκα ΑΜΕΣΩΣ στο παλικαρι που ειχε το πετσοπ και του ειπα πως αυτο που εκανε ηταν απαρεδκτο και διεστραμένο ΕΙΔΙΚΑ για καποιον ο οποιος εχει και δικο του καταστημα ψαριων.. Μασοντας τα λογια του μου ειπε πως το κανανε για "χαβαλε" και για πλακα και πως θα τα βγαζανε αμεσως και του ειπα πως "Αν ειναι χαβαλες να να αφερεις την ζωη ενος ψαριου για πλακα...τοτε φιλε... κλειστο το μαγαζι και ανοιξε κανα ιχθυοπωλείο" .Τελως παντων, δυστυχως, του εκανα και την τιμη να παρω τα φυτακια (γιατι τα χρειαζομουν) και εφυγα. Εμενα παντως δεν θα με ξαναδουν ως πελατη εκει...! Τι να πω.. Αθλιοι, απαραδεκτοι ανθρωποι!! :bigemo_harabe_net-87::bigemo_harabe_net-86:

Έγινε επεξεργασία - Noutsman
Link to comment
Share on other sites

Απομονωστε τους και μαυρη πετρα.εχει πορτοκαλιες και αλλου ευτυχως.

Δεν το στελνω απο tapaltak

Link to comment
Share on other sites

Απομονωστε τους και μαυρη πετρα.εχει πορτοκαλιες και αλλου ευτυχως.

Δεν το στελνω απο tapaltak

Δεν σε καταλαβα.... :P:D Τι εννοεις "δεν το στελνω απο tapaltak?"

Έγινε επεξεργασία - Noutsman
Link to comment
Share on other sites

Σε ανοητους επαγγελματιες η οχι μα μαθετε να φερεστε οπως του αξιζει.μποικοταζ!!!τι δεν καταλαβες;

Δεν το στελνω απο tapaltak

Link to comment
Share on other sites

Σε ανοητους επαγγελματιες η οχι μα μαθετε να φερεστε οπως του αξιζει.μποικοταζ!!!τι δεν καταλαβες;

Δεν το στελνω απο tapaltak

Αυτο το τελευταιο δεν καταλαβαινω "Δεν το στελνω απο tapaltak" :P

Link to comment
Share on other sites

Χεχε χουμορ χουμορ

Δεν το στελνω απο tapaltak

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως δεν θα με ξαναδουν ως πελατη εκει...! Τι να πω.. Αθλιοι, απαραδεκτοι ανθρωποι!! :bigemo_harabe_net-87::bigemo_harabe_net-86:

Σε ανοητους επαγγελματιες η οχι μα μαθετε να φερεστε οπως του αξιζει.μποικοταζ!!!τι δεν καταλαβες;

Αυτό να λέγεται, θα συμφωνήσω με τον klaz, μποϊγκοτάζ είναι ό,τι καλύτερο, και ειδικά σε μια πιο ¨κλειστή κοινωνία¨ όπως είναι το μέρος που μένεις

Επιπλέον θα ήθελα να προσθέσω με αφορμή τον τίτλο του θέματος, θεωρώ επίσης αντιεπαγγελματικό κάποιος ο οποίος έχει μαγαζί σε ένα κεντρικό μέρος να μην τηρεί και να μην εφαρμόζει τα ωράριά του (υποτείθεται ότι έκλεινε 20:30 και είχα περάσει 19:45 και με έδιωξε ισχυριζόμενος ότι έχει κάνει ταμείο και ότι έκλεινε. Σα να μην έφτανε αυτό μου είπε να περάσω την επόμενη μέρα μέχρι τις 15:00 το μεσημέρι που θα ήτανε ανοιχτός και πέρασα λίγο μετά τις 13:00 και είχε κατεβασμένα τα ρολλά :o :o )

Ε λοιπόν έκανα αυτό που είπε ο klaz (δε με ξαναείδε κι αυτός θα χάσει) αλλά δυστυχώς αυτό που με λυπεί είναι ότι βρίσκεται στη λίστα των μαγαζιών εδώ στο AZ....

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ αν θέλετε τη γνώμη μου, διότι εκθέτει μια τόσο σημαντική δουλειά που γίνεται εδώ, και εκθέτει το ίδιο το AZ που του δείχνει μια α' εμπιστοσύνη...

Οφείλει, αν θέλει να αποκαλείται σωστός επαγγελματίας, να φέρεται πιο σωστά, και ειδικά τις δύσκολες μέρες κρίσης που διανύουμε, για να μην κλαίγεται αν αύριο-μεθαύριο βάλει λουκέτο στο μαγαζί του και τα βάλει με την οικονομική κρίση.

Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ Α ΚΑΙ ΤΟ Ω, ας μην τα φορτώνουμε όλα αλλού όπου μας συμφέρει !!

Έγινε επεξεργασία - nospanos
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το να μη πατήσει κανείς στο μαγαζί του αλλά και η ανάλογή δυσφήμηση είναι ότι του χρειάζεται. Δόξα το θεό πλέον στην εποχή μας υπάρχουν αρκετές επιλογές στα χέρια του κάθε χομπύστα ώστε να βρεί αυτά που θέλει και να μην εξαρτάται απο το μοναδικό μαγαζί της πόλης.

Φίλε nospanos σε ποιά περιοχή είσαι γιατί νομίζω ότι κατάλαβα σε ποιον αναφέρεσαι. Είχα και εγώ μια τέτοια αντιμετώπιση και μάλιστα στις αρχές της ενασχόλησης μου με το χόμπυ. Τόσο έξυπνος ήταν που αντί να κοιτάξει να με πιάσει πελάτη απο την αρχή με έκανε να μην έχω πατήσει στο μαγαζί του εδώ και δύο χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το να μη πατήσει κανείς στο μαγαζί του αλλά και η ανάλογή δυσφήμηση είναι ότι του χρειάζεται. Δόξα το θεό πλέον στην εποχή μας υπάρχουν αρκετές επιλογές στα χέρια του κάθε χομπύστα ώστε να βρεί αυτά που θέλει και να μην εξαρτάται απο το μοναδικό μαγαζί της πόλης.

Φίλε nospanos σε ποιά περιοχή είσαι γιατί νομίζω ότι κατάλαβα σε ποιον αναφέρεσαι. Είχα και εγώ μια τέτοια αντιμετώπιση και μάλιστα στις αρχές της ενασχόλησης μου με το χόμπυ. Τόσο έξυπνος ήταν που αντί να κοιτάξει να με πιάσει πελάτη απο την αρχή με έκανε να μην έχω πατήσει στο μαγαζί του εδώ και δύο χρόνια!

Καλησπέρα φίλε μου!

Μένω Σεπόλια αν ξέρεις, 5 λεπτά από την Αττική και δίπλα στον Κολωνό... εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nospanos σε ποιά περιοχή είσαι γιατί νομίζω ότι κατάλαβα σε ποιον αναφέρεσαι. Είχα και εγώ μια τέτοια αντιμετώπιση και μάλιστα στις αρχές της ενασχόλησης μου με το χόμπυ. Τόσο έξυπνος ήταν που αντί να κοιτάξει να με πιάσει πελάτη απο την αρχή με έκανε να μην έχω πατήσει στο μαγαζί του εδώ και δύο χρόνια!

Ακριβώς αυτό!! κι εγώ στην αρχή ήμουν (όχι ότι τώρα πάω πίσω) και μάλιστα από τα ελάχιστα λόγια που με άφησε να πω ήταν ότι ήθελα να φτιάξω φουλ φυτεμένο ενυδρείο και μου πρότεινε βιαστικά ένα ενυδρείο σαν αυτά με τα πήλινα ναυάγια, με φωτισμό κάτω από 0,25W ανά λίτρο και μαλιστα είχε και μπλε λάμπα :lmao:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχχαχαχαα καλά το κατάλαβα!!! η συμπεριφορά λοιπόν είναι στάνταρ αυτή. καλά δε παίζεται ο τύπος. ρε και το αντιχλωρίο να μου τελειώσει σάββατο μεσημέρι σε αυτόν δεν πάω και ας είναι 5 λεπτά με τα πόδια απο το σπίτι μου.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχχαχαχαα καλά το κατάλαβα!!! η συμπεριφορά λοιπόν είναι στάνταρ αυτή. καλά δε παίζεται ο τύπος. ρε και το αντιχλωρίο να μου τελειώσει σάββατο μεσημέρι σε αυτόν δεν πάω και ας είναι 5 λεπτά με τα πόδια απο το σπίτι μου.

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa κλαίω με τις αντιδράσεις σου!!!! εσύ με πέρασες εμένα.... :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη παρακαλάμε κιόλας για να δώσουμε τα λεφτά μας. Για αυτό λέω και στον φίλο τον Noutsman, άμα δε θέλει ο άλλος να δουλέψει σωστά δεν θα τον παρακαλέσεις κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη παρακαλάμε κιόλας για να δώσουμε τα λεφτά μας. Για αυτό λέω και στον φίλο τον Noutsman, άμα δε θέλει ο άλλος να δουλέψει σωστά δεν θα τον παρακαλέσεις κιόλας

Καλά η δική μας περίπτωση είναι ένα θέμα συμπεριφοράς από έλλειψη απλών και στοιχειώδων κανόνων που πρέπει να ξέρεις όταν ανοίγεις μαγαζί, και ειδικά στην δύσκολη περίοδο κρίσης που διανύουμε... "Παλικάρι.. θελεις κάτι γιατί κλείνω" xaxaxaxaxa θεός ο fantazio77 :hysterical:

Αυτό που μας λέει το παλικάρι είναι πολύ σκληρό, απάνθρωπο και αντιεπαγγελματικό τελείως και ο τύπος πρέπει κανονικά να γίνει βούκινο παντού.

Πως θα του φαινόταν να τον βάζαμε να επιβιώσει σε ένα περιβάλλον με λύκους σαν την ταινία The Grey, εκεί να τον έβλεπα και τον πετσοπα (ο Θεός να τον κάνει) και τον φιλαράκο του που μου βαζαν και στοιχήματα κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα οτι να 'ναι. Για καψιμο ειναι ολοι τους..!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς τέτοια ποσοστά ανευθυνότητας είναι λίγα στο χώρο... και πάλι ευτυχώς υπάρχουν και πολλοί συνειδητοποιημένοι επαγγελματίες

Link to comment
Share on other sites

Noutsman μπορείς να μου πεις το όνομα του καταστήματος γιατί από Κοζάνη παίρνω τροφές, φυτά και ό,τι άλλο χρειαστεί; Τι εννοείς κοντά στην Κοζάνη; Όχι στην Κοζάνη;

Με το ενυδρείο δε με ενημέρωσες.. το έστειλες Κέρκυρα; :( Βολεύτηκα με DIY τελικά..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μεσα στην Κοζανη, αλλα κοντα στην κοζανη. Ονομα δεν θελω να αναφερω...! Το ενυδρειο, αφου δεν το θελεις, θα μιλησω με το αλλο το παιδι αν το θελει ακομα. Απλα επρεπε να με ειχες ενημερωσει νοριτερα γιατι τωρα μπορει να εχει ηδη αγορασει καινουριο. Τελως παντων, θα δουμε! Καλη συνεχεια ;):D

Link to comment
Share on other sites

Στο πμ σου έγραψα εάν δεν το πάρει άλλος να με ενημερώσεις Παρασκευή, αλλά δε με ενημέρωσες και θεώρησα πως το έδωσες!! Αν ήξερα θα έστελνα εγώ.. Δες ξανά τη συνομιλία μας.. Πού είναι; Πτολεμαΐδα, Σιάτιστα, Σέρβια;; Πού; Μη λες όνομα, απλά περιοχή.. δε θέλει πολύ να καταλάβω.. ;-)

Σε ευχαριστώ και λυπάμαι για την αναστάτωση, αλλά νόμιζα θα με ενημέρωνες..

Link to comment
Share on other sites

όχι βρε σιγά το πράγμα..! ;):D Στην κέρκυρα ειναι (αν ρωτας για τον πιθανο γοραστη)...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Χθές, πηγα σε ενα πετ σοπ κοντα στην Κοζανη, για την αγορά μερικών φυτών, και αντίκρισα κατι πραγματικά απαράδεκτο!! Μπένοντας μέσα, είδα τον πετσοπα, μαζι με κατι φιλαρακια του, να βαζουν στοιχήματα με την ζωη δυο μονομάχων (bettas). Ειχαν βαλει 2 αρσενικά μαζι σε μια πλαστική γυάλα 6 λίτρων και στοιχιμάτιζαν στο ποιο θα καταφέρει να ζίσει. Βλέποντάς το παραπονέθηκα ΑΜΕΣΩΣ στο παλικαρι που ειχε το πετσοπ και του ειπα πως αυτο που εκανε ηταν απαρεδκτο και διεστραμένο ΕΙΔΙΚΑ για καποιον ο οποιος εχει και δικο του καταστημα ψαριων.. Μασοντας τα λογια του μου ειπε πως το κανανε για "χαβαλε" και για πλακα και πως θα τα βγαζανε αμεσως και του ειπα πως "Αν ειναι χαβαλες να να αφερεις την ζωη ενος ψαριου για πλακα...τοτε φιλε... κλειστο το μαγαζι και ανοιξε κανα ιχθυοπωλείο" .Τελως παντων, δυστυχως, του εκανα και την τιμη να παρω τα φυτακια (γιατι τα χρειαζομουν) και εφυγα. Εμενα παντως δεν θα με ξαναδουν ως πελατη εκει...! Τι να πω.. Αθλιοι, απαραδεκτοι ανθρωποι!! :bigemo_harabe_net-87::bigemo_harabe_net-86:

Καλημερα ολοι αυτοι που που κανουν με ψαρια με σκυλια και με αλλα ζωα ειναι θρασυδοιλοι εχει και ανθρωπομαχιες σε κλουβια εαν θελουν να δοκιμασουν? :thumbup:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

κοιτάχτε που πήγε το μυαλό κάποιων "εταιριών" και κατ' επέκτασιν κάποιων αθάνατων Ελλήνων "επαγγελματιών" για να τσεπώσουν περισσότερα, πως θα βγάλουν άλλωστε το δώρο τους μέρες που έρχονται... :thumbdown:http://www.aquazone....showtopic=81199

Έγινε επεξεργασία - nospanos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...