Jump to content

Guppies


xristinaki

Recommended Posts

Αν είναι στρωμένο έχεις κάνει μετρήσεις και είναι κομπλέ σε καμιά 15 αριά μέρες βάλτα εκεί...και σιγά σιγά ψάχνε να βρεις που θα τα χαρίσεις....(έχω είδη χαρίσει γύρω στα 60 γκάπυ...)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 101
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι όπως είχα πει έχουμε ενυδρείο μιας φίλης 120 λίτρα που τα περιμένει! Την θηλυκιά πότε να την αφήσω στο 60άρι? είναι ακόμα φουσκωμένη !

Link to comment
Share on other sites

άστην ακόμα μη βιάζεσαι... όταν τη δεις να κινείται άνετα και ξεφουσκώσει..

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση....Της θηλυκιάς που γέννησε έχουν μαυρίσει πολύ τα μάτια της και το στόμα της... είναι λογικό?

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο...φωτο ανέβασε....

Link to comment
Share on other sites

Το μαύρισμα των ματιών συμβαίνει συχνά στα guppies. Είναι σα να καλύπτεται όλη η περιοχή από την "κόρη". Δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Για το στόμα τώρα όντως , αν μπορείς βγάλε μια φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

αλανιάρα η μικρή γκαπίνα και προφανώς θα είναι ντροπαλή στα φλας της δημοσιότητας.. :P :P

Link to comment
Share on other sites

xaxa ναι έτσι νομίζω .. Σήμερα είναι πολύ καλύτερα. Μάλλον ήταν από την γέννα. Έχει επανέλθει το χρώμα της ... και το μαύρο στο στόμα της έχει μείνει πολύ λίγο! Όσο για τα μικρα.... έκανε 22 και έχω είκοσι

Link to comment
Share on other sites

xaxa ναι έτσι νομίζω .. Σήμερα είναι πολύ καλύτερα. Μάλλον ήταν από την γέννα. Έχει επανέλθει το χρώμα της ... και το μαύρο στο στόμα της έχει μείνει πολύ λίγο! Όσο για τα μικρα.... έκανε 22 και έχω είκοσι

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Πριν 3 μέρες έβαλα έναν μινι γλύφτη στο ενυδρείο μου αλλά σήμερα τον βρήκα νεκρό... γιατί??? χθες ήταν μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , κρίμα για το ψαράκι αν και με "μίνι γλύφτη" δεν μπορούμε να καταλάβουμε τι εννοείς. Φαντάζομαι ότι έβαλες κάποιον pleco. Σε κάθε περίπτωση, τα λίτρα σου είναι υπερβολικά λίγα για το συγκεκριμένο ψαράκι.

Αν δεν μας δώσεις και άλλα στοιχεία δεν μπορούμε να καταλάβουμε τι έφταιξε. Καλό είναι να μην ξαναβάλεις pleco στο ενυδρείο σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Για να λές μίνι μήπως εννοείς ancistrus? http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=36765

Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατόν..2 εκατοστά περίπου, θηλυκό Γκάπι να είναι έγκυο !! Έχει μαύρο τριγωνάκι πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τώρα σχηματίζει το φύλλο του

Link to comment
Share on other sites

Τι φυτά προτείνεται (εκτός Ανούμπια) για Γκάπυ και Ανκίστρους αλμπίνο !

Link to comment
Share on other sites

Τι φυτά προτείνεται (εκτός Ανούμπια) για Γκάπυ και Ανκίστρους αλμπίνο !

Κερατόφυλλο για τα μικρά των guppies. Ο ancistrus δεν ταιριάζει με τα guppies όμως. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά..είδα γκάπυ, να κηνυγάει την ουρά του για 4-5 στροφές !!

Link to comment
Share on other sites

Κερατόφυλλο για τα μικρά των guppies. Ο ancistrus δεν ταιριάζει με τα guppies όμως. ;)

:bigemo_harabe_net-64: :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...