Jump to content

Yellow Tang


theofilos

Recommended Posts

εχω ενα yellow tang ρε παιδια και μου τρωει τουσ ζοανθουσ. ξερει κανεισ τι γινεται η τι να κανω.?

Link to comment
Share on other sites

Ή δεν το ταΐζεις καλά και την έπεσε στα ζοάνθους ή είναι γρουσούζικο από γεννησιμιού του, εγώ ένα που έχω εδώ και έξι μήνες δεν μου έχει πειράξει τίποτα, δοκίμασε λίγο παραπάνω ταισμα μήπως και σταματήσει.

Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν ειναι yellow tang και ειναι κατι αλλο ? :bigemo_harabe_net-134:

πχ

Chelmon_rostratus_Kupferstreifen-Pinzettfisch.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ή δεν το ταΐζεις καλά και την έπεσε στα ζοάνθους ή είναι γρουσούζικο από γεννησιμιού του, εγώ ένα που έχω εδώ και έξι μήνες δεν μου έχει πειράξει τίποτα, δοκίμασε λίγο παραπάνω ταισμα μήπως και σταματήσει.

+1

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδια yellow ειναι.αλλα το ειχα για κανα χρονο με ενα juv, emperor το οποιο μου ετρωγε τουσ ζοα και γι αυτο τον εβγαλα. απο τοτε ολα καλα με τουσ ζοα που ειχα αλλα σημερα πηρα 2 κομματια απο ενα μαγαζι και με το που τουσ εβαλα τουσ τσακισε και μαζι τσιμπαγαν λιγα και ανα blue tang οπωσ και ενα cloon perideraion.τα ψαρια τρωνε 2 φορεσ τη μερα, και τα ταισα ενα καλο γευμα οταν ειδα οτι τα χτυπανε αλλα το απογευμα παλι τα ιδια.μηπωσ εμαθαν απο τον αυτοκρατορα.?

Link to comment
Share on other sites

^ ^ :hysterical:

μηπως αφου πανε ολα μονο σε αυτα τα καινουργια βραχακια απλα εχει αλγες κ πανε να φανε οτι υπαρχει γυρω γυρω απο τα zoanthus?

εχω ακουσει κ για περιεργες συμπεριφορες ψαριων που θεωρουνται reef safe αλλα ποτε tang με zoanthus

εγω ειχα παλιοτερα λευκοστερνο που πειραζει τους πολυποδες απο τις ακροπορες κ τις κατεστρεφε :bigemo_harabe_net-111:

τον εχεις δει δηλ να ξηλωνει πολυποδα κ να τον τρωει?

Link to comment
Share on other sites

^ ^ :hysterical:

μηπως αφου πανε ολα μονο σε αυτα τα καινουργια βραχακια απλα εχει αλγες κ πανε να φανε οτι υπαρχει γυρω γυρω απο τα zoanthus?

εχω ακουσει κ για περιεργες συμπεριφορες ψαριων που θεωρουνται reef safe αλλα ποτε tang με zoanthus

εγω ειχα παλιοτερα λευκοστερνο που πειραζει τους πολυποδες απο τις ακροπορες κ τις κατεστρεφε :bigemo_harabe_net-111:

τον εχεις δει δηλ να ξηλωνει πολυποδα κ να τον τρωει?

Δεν ειναι σπανιο :D

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα ρε???? :huh:

στα ετρωγε στρατο η απλα τα πειραζε σε σημειο που να τα στρεσαρει κ να πεθαινουν?

δεν το εχω ξανακουσει!ειχα κ ενα blue tang που ειχε διαλυσει κατι green star polyps αλλα ποτε

tang με zoanthus!!

τελικα ολα ειναι θεμα χαρακτηρα ψαριου κ τυχης δικης μας στην επιλογη! :bigemo_harabe_net-126:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αναγκη να τα φαει.Μονο να πηγαινει να ξεριζωνει ενα ενα,να ανεβαινει επιφανεια και να το αφηνει να πεφτει και ξανα μανα το ιδιο φτανει.Αυτο μου το εκανε ενα blue tang πριν καιρο,μαλλον για παιχνιδι.Δεν εκατσα πολυ να το εξακριβωσω :D

Link to comment
Share on other sites

τα τρωει κανονικα παιδια δεν το εχω ξαναδει.εχω τρελαθει δεν ξερω τι να κανω, να δωσω το ψαρι η να βγαλω τουσ ζοα.τα ξηλωνει απο τη βαση τουσ.

Έγινε επεξεργασία - theofilos
Link to comment
Share on other sites

μαλλον να δωσεις το ψαρι σε καποιον με fo.εκτος και αν εσυ θα το γυρισεις σε fo,και θα διωξεις τα κοραλια σου..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σπανια,αλλα συμβαινει.Καποιος φιλος επαθε σχεδον το ιδιο με blue tang.Ταιζε περισσοτερο αλγες ατυχε φιλε και μπορει να στρωσει το ψαρι :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Αμα σου κάτσει κολοψαρο ...... Αστα να πανε.

Το δικό μου το μπλου το χαρισα σε μαγαζί να παει για fish only.

Δεν αλλάζει το ψάρι γεννιέται. Και ξύλο να φάει, πάλι στραβό θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αμα σου κάτσει κολοψαρο ...... Αστα να πανε.

Το δικό μου το μπλου το χαρισα σε μαγαζί να παει για fish only.

Δεν αλλάζει το ψάρι γεννιέται. Και ξύλο να φάει, πάλι στραβό θα είναι.

Ετσι ειναι :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...