Jump to content

Κοντρες Σε Ενυδρειο


akis_chatzi

Recommended Posts

Ετοιμαζομαι να κατασκευασω ενα ενυδρειο 70χ40χ40 αυτο που με προβληματιζει ειναι εαν πρεπει να βαλω κοντρες η και χωρις θα ειναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Με τι παχος τζαμι το φτιαχνεις?

Έγινε επεξεργασία - math01141
Link to comment
Share on other sites

Θελεις κοντρες πανω κατω φιλε μου με 5αρι τζαμι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι εγω ο ειδικος που θα σου πει γιατι δεν ξερω κιολλας!

Παντος ειμαι σιγουρος οτι με 5αρι τζαμι θελεις

κοντρες!

Link to comment
Share on other sites

Θελεις κοντρες πανω κατω φιλε μου με 5αρι τζαμι!

Oποσδηποτε οπως λεει και ο φιλος κοντρες πανω κατω :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα να αφησεις τελειως το 5αρι και να ανεβεις λιγο για δικια σου ασφαλεια

Link to comment
Share on other sites

απλα διπλασιαζει το κοστος κατασκευης το 8ρι απο το 5ρι

το 5ρι μου ειπε ολα τα τζαμια 35 ευρω και το 8ρι 70 ευρω ,γιαυτο προβληματιζομαι ειναι μεγαλη η διαφορα

Link to comment
Share on other sites

επειδη φτιαχνω το πρωτο μου ενυδρειο αυτην την περιοδο θελω να σου πω τα εξης.

1)με 8αρι τζαμι θα εχεις μεγαλυτερη ασφαλεια.

2)μη σκεφτεσαι τοσο την τιμη αλλα τα πλεονεκτηματα που εχει το 8αρι απο το 5αρι

3)ψαξου καλυτερα με τους τζαμαδες μη πας να τα παρεις απο τον πρωτο που θα βρεις.κανε μια ερευνα αγορας γιατι εγω οταν εψαχνα για τζαμια ειδα μεγαλες διακυμανσεις τιμων

4) οσο για την τιμη εγω πληρωσα 75 ευρω για ενυδρειο 80χ45χ50

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ενυδρειο 1,00 χ 40χ 40 και ειναι από το εργοστάσιο με 8άρι τζάμι χωρίς κόντρες.

Αυτοι για να του βαλουν 8άρι κάτι ξέρουν.

Επίσης μην σκεφτεσαι τη διαφορά γιατι ακόμα και αν το κανεις με 5 άρι και κόντρες, σου ειπε κανείς πώς τις κόντρες θα σου τις δώσει τσάμπα??

Αν υπολογίσεις και τις κόντρες που θα πληρώσεις σύν την περισσότερη σιλικόνη που θα χρειαστείς άρα πάμε σε μία διαφορά χρηματική 15-20 ευρώ μόνο.

Βάλτα λοιπόν κάτω και σκέψου άν και κατά πόσο σε συμφέρει και από θεμα ασφάλειας αλλά και ταλαιπωρίας από τις επιπλέον κολήσεις.

Έγινε επεξεργασία - malamadre
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ενυδρειο 1,00 χ 40χ 40 και ειναι από το εργοστάσιο με 8άρι τζάμι χωρίς κόντρες.

Αυτοι για να του βαλουν 8άρι κάτι ξέρουν.

Επίσης μην σκεφτεσαι τη διαφορά γιατι ακόμα και αν το κανεις με 5 άρι και κόντρες, σου ειπε κανείς πώς τις κόντρες θα σου τις δώσει τσάμπα??

Αν υπολογίσεις και τις κόντρες που θα πληρώσεις σύν την περισσότερη σιλικόνη που θα χρειαστείς άρα πάμε σε μία διαφορά χρηματική 15-20 ευρώ μόνο.

Βάλτα λοιπόν κάτω και σκέψου άν και κατά πόσο σε συμφέρει και από θεμα ασφάλειας αλλά και ταλαιπωρίας από τις επιπλέον κολήσεις.

Σωστος :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

σωστα οσα λενε τα παιδια αλλα εγω θα το εκανα με 5αρι αφου εχουν μεγαλη διαφορα στα χρηματα..για τετοιες διαστασεις με 5αρι εγω θα εβαζα κοντρες μονο πανω ! οι κατω κοντρες ειναι περιττες εκτος αν θες να τις βαλεις για ψυχολογικους λογους! :D

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα πρότεινα 8αρι τζάμι χωρίς κόντρες .τα τζάμια ένα μικρό ροντέ .όπως είπαν και παραπάνω και οι κόντρες λεφτά κάνουν οπότε δες το λιγάκι πόσο θα σου βγει σαν σύνολο στις δύο περιπτώσεις και μετά αποφασίζεις .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημερα,

ειχα καποια προβληματα και χαθηκα αυτο το καιρο , επαναφερω το θεμα για την κατασκευη του ενυδρειου που θελω να κανω.

Αποφασισα να κανω ενα 35χ30χ30 για να αντικαταστησω το μικρο που εχω διοτι χανει νερο.

Το παχος των τζαμιων θα ειναι 8ρι για να ειμαι πιο ασφαλης , η ερωτηση ειναι 8ρια να ειναι ολα τα τζαμια??? δηλαδη και του πατου? η πρεπει του πατου να ειναι πιο μεγαλο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

8άρι τζάμι????? Είναι εντελώς υπερβολή φίλε μου σε αυτές τις διαστάσεις. Όλα τα τζάμια 5άρια χαλαρά και χωρίς κόντρες. Τσάμπα λεφτά θα δώσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω πολυ

γιαυτο ρωτησα μηπως και ειναι υπερβολη

Nα σαι καλά. Προσεκτικές κινήσεις και θα βγει σούπερ το ενυδρείο. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...