Jump to content

Εξοπλισμος Ενυδρειου Τι??


Recommended Posts

Παντως και με μια ματια που εριξα εδω μεσα στις αγγελιες ...

''σκιμερακι'' καθαριζει με 150ευρο ( και ειναι αρχοντας για τα λιτρα του και για ακομα παραπανω ) http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=80423&view=findpost&p=730787

Link to comment
Share on other sites

Βρε Παναγιώτη αυτά μπορούμε να τα κάνουμε εσυ και γω που έχουμε την εμπειρία και να μην φάμε το οποίο παραμύθι και ξεφύγουμε.

Ο νέος ο χόμπιστας που καλά καλά δεν ξέρει τι θέλει, θα κανει και τις super αγορές.

Αν τον πάρεις απο το χεράκι και του πεις να κανει υπομονη κανά 3 μηνο μέχρι να βρεθούν ολα τα πράγματα και κανά μήνα να στρώσει, θα σου πει εγω για τα Χριστούγεννα θέλω νεμο όχι το Πάσχα.

Και όπως είδες και σύ τσιμα τσιμα σου βγήκαν τα νούμερα. Και μην μου πεις ότι όλες η αγορές απο μεταχειρισμένα θα έχουν και 100% επιτυχία.

Ακη όπως καταΛαβενεις κάπου εδώ ανάμεσα είναι η αλήθεια.

Τώρα 500€ θα ειναι 1000€ θα είναι, στο χέρι σου είναι ανάλογα με το πάπλωμα και το ξαπλωμα.

Γίαυτο υπομονη διάβασμα μέχρι να ξέρεις απο μόνος σου τι ακριβός θα θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Βρε Παναγιώτη αυτά μπορούμε να τα κάνουμε εσυ και γω που έχουμε την εμπειρία και να μην φάμε το οποίο παραμύθι και ξεφύγουμε.

Ο νέος ο χόμπιστας που καλά καλά δεν ξέρει τι θέλει, θα κανει και τις super αγορές.

Αν τον πάρεις απο το χεράκι και του πεις να κανει υπομονη κανά 3 μηνο μέχρι να βρεθούν ολα τα πράγματα και κανά μήνα να στρώσει, θα σου πει εγω για τα Χριστούγεννα θέλω νεμο όχι το Πάσχα.

Και όπως είδες και σύ τσιμα τσιμα σου βγήκαν τα νούμερα. Και μην μου πεις ότι όλες η αγορές απο μεταχειρισμένα θα έχουν και 100% επιτυχία.

Ακη όπως καταΛαβενεις κάπου εδώ ανάμεσα είναι η αλήθεια.

Τώρα 500€ θα ειναι 1000€ θα είναι, στο χέρι σου είναι ανάλογα με το πάπλωμα και το ξαπλωμα.

Γίαυτο υπομονη διάβασμα μέχρι να ξέρεις απο μόνος σου τι ακριβός θα θέλεις.

κατ'αρχας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες

τωρα οσο αφορα εμενα σαφως και θα ηθελα με ενα μαγικο τροπο να το ειχα ετοιμο τωρα ,αλλα το αλλο χομπυ μου ειναι τα bonsai και εχω μαθει να περιμενω για να γινει καλο το αποτελεσμα , αν ολοι εδω λετε οτι πρεπει να περιμενω θα περιμενω και τα βηματα μου θα ειναι αργα και σταθερα, ετσι κι αλλιως ειδη εχω ξεκινησει ενα ενυδρειο 20 λιτρων το οποιο ελπιζω μεχρι τα Χριστουγεννα να ειναι ετοιμο, γιαυτο απο τωρα ρωταω τι θα χρειαστω για αυτο που σκεφτομαι να κατασκευασω ετσι ωστε να εχω ολο το χρονο να βρω σε καλες τιμες οτι εξοπλισμο θα χρειαστω

Το πρωτο βημα τωρα ειναι η κατασκευη του ενυδρειου και η αγορα του εξοπλισμου σιγα σιγα

ευχαριστω για τα σχολια σας και εδω θα ειμαστε να ξαναζηταω βοηθεια και γνωμες

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν θες να εξοικονομήσεις χρήμα, κοίτα να πάρεις τον εξοπλισμό σου μεταχειρισμένο αλλα να ειναι σε καλή κατάσταση, και τα αναλώσιμα ούτως η άλλος θα τα πάρεις καινούρια.

Απλά θέλει καλό ψάξιμο στις αγγελίες του θαλασσινού. Κάνε εναν απολογισμό των χρημάτων που μπορείς να διαθέσεις και πράξε αναλογα. Βέβαια αν έχεις την δυνατότητα για καινουρια μην το σκεφτεσαι καθόλου! Παρτα καινουρια.

Τελικα τι διαστασεις θα το κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...