Jump to content

110Lit Hi-Tech Φυτεμενο


jimbit22

Recommended Posts

Πολύ καλή και προσεγμένη δουλεία!

Να το χαίρεσαι, είναι υπέροχο!

Link to comment
Share on other sites

ομορφιά να το χαίρεσαι

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια! εχει πολυ δουλεια ακομα ομως..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια! εχει πολυ δουλεια ακομα ομως..

Έλα άσε τις δικαιολογίες :P :P τέλειο είναι και έχεις τις γνώσεις και την εμπειρία πολλών χρόνων να το διατηρείς!!

Έγινε επεξεργασία - nospanos
Link to comment
Share on other sites

Θαυμάσια δουλειά!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

dscn0680la.jpg
Link to comment
Share on other sites

dscn0680la.jpg

Εχεις κάνει τρελή δουλεία.....

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα :) θελει δουλεια ακομα ;)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα :) θελει δουλεια ακομα ;)

Έστω.. και για αρχή όπως λες είναι εξαιρετικό!!

και το σημαντικότερο ότι είναι "εκπαιδευμένα" και τα φυτά σου ως προς την ανάπτυξη (το Πολύσπερμα που μου 'δωσες έχει φουντώσει για τα καλά ;))

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Το ενυδρείο μετακόμισε σε καινούριο σπίτι και το ξανά έστησα με καινούρια υλικά..

Το plant list άλλαξε λίγο, έβγαλα μερικά είδη και μπορεί να προσθέσω μερικά στο μέλλον..

Τα φυτα είναι πολύ ταλαιπωρημένα γιατί πέρασαν μερικές μέρες σε cooler με αεραντλια αλλά έχουν αρχίσει ήδη και πετάνε καινούρια φύλλα..

post-49591-0-62745400-1373884711_thumb.jpg

post-49591-0-15265100-1373884730_thumb.jpg

post-49591-0-08411500-1373884770_thumb.jpg

post-49591-0-16204100-1373884789_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλή συνέχεια εύχομαι φίλος .

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο μετακόμισε σε καινούριο σπίτι και το ξανά έστησα με καινούρια υλικά..

Το plant list άλλαξε λίγο, έβγαλα μερικά είδη και μπορεί να προσθέσω μερικά στο μέλλον..

Τα φυτα είναι πολύ ταλαιπωρημένα γιατί πέρασαν μερικές μέρες σε cooler με αεραντλια αλλά έχουν αρχίσει ήδη και πετάνε καινούρια φύλλα..

Πλάκα μας κάνεις ; Το pearling θα μας βγάλει τα μάτια... :)

Περιμένω σε κανένα μήνα update ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξαν όμως..

Οι bluxia japonica έχασαν όλα τούς τα φύλλα αλλά πετάνε καινούρια και το stargrass έχει σχεδόν χαλάσει..

Η Cuba συνεχίζει ακάθεκτη και πετάει δρομείς αριστερά δεξιά και τα υπόλοιπα αναπτύσσονται κανονικά..

Ακόμα κανένα ίχνος αλγης αλλά μπουμπουνιζω co2..

post-49591-0-97264800-1374228115_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξαν όμως..

Οι bluxia japonica έχασαν όλα τούς τα φύλλα αλλά πετάνε καινούρια και το stargrass έχει σχεδόν χαλάσει..

Η Cuba συνεχίζει ακάθεκτη και πετάει δρομείς αριστερά δεξιά και τα υπόλοιπα αναπτύσσονται κανονικά..

Ακόμα κανένα ίχνος αλγης αλλά μπουμπουνιζω co2..

Φίλε Δημήτρη είχα πάθει κι εγώ αν όχι το ίδιο με σένα τώρα, παρόμοιο πράγμα... αν είναι μικρά τα κλαδέματα που φυτεύεις και ειδικά κι αν είναι και ελάχιστα ταλαιπωρημένα όπως λες, δυστυχώς χαλάνε εύκολα... όταν όμως ευδοκιμήσουν θα βαρεθείς να κλαδεύεις, #truestory ;).

Αν θες να σώσεις ό,τι μπορείς από τα υπάρχοντα, δοκίμασε να τα κλαδέψεις κι ας σου φαίνεται παράξενο.. το είχα δοκιμάσει και έσωσα αρκετά... εκτός κι αν έχεις κάποιον να σου δώσει καινούργια

Έγινε επεξεργασία - nospanos
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αρχίσει και πετάνε καινούρια κ τ περιμένω να μεγαλώσουν.. Τα υπόλοιπα πάνε πάλι καλά.. Το pearling είναι πάλι στο φουλ και ριχνω τα δίπλα λιπάσματα από παλιά..

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αρχίσει και πετάνε καινούρια κ τ περιμένω να μεγαλώσουν.. Τα υπόλοιπα πάνε πάλι καλά.. Το pearling είναι πάλι στο φουλ και ριχνω τα δίπλα λιπάσματα από παλιά..

:thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

bvff.jpg

evmh.jpg

q7vh.jpg

Έτσι είμαστε τώρα.. Έχω ενα πρόβλημα με green hair και ψάχνομαι πως να το λύσω..

Από ζωντανά μέσα έχω red cherry, amano, Malaysian trumpet, ramshorn, tracked nerite, ottos..

Link to comment
Share on other sites

bvff.jpg

evmh.jpg

q7vh.jpg

Έτσι είμαστε τώρα.. Έχω ενα πρόβλημα με green hair και ψάχνομαι πως να το λύσω..

Από ζωντανά μέσα έχω red cherry, amano, Malaysian trumpet, ramshorn, tracked nerite, ottos..

Πολυ όμορφο φίλος. Να το χαίρεσαι!
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...