Jump to content

Βοήθεια!!!!!!


Ankyv

Recommended Posts

Για εμένα μια εξίσου πολύ καλή τροφή είναι της Νew Era αυτή.. http://www.new-era-aquaculture.com/fish-food/tropical-range/rift-lake-cichlid-pellets-green

Αυτή που προτείνει ο κ.Σωκράτης την χρησιμοποιώ κ εγώ αλλά δυστυχώς την πήρα σε επιπλέοντα ( floating type) και δεν με βόλεψε...τα βυθιζόμενα σίγουρα θα είναι καλύτερα...

Έγινε επεξεργασία - \/ag
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χάθηκαν το ντεμασονι κ το λαμπιντο ήρθα το μεσημέρι κ έβλεπα πολυ έντονα χρώματα κ το περιμεμενα ότι δεν θα αντέξουν άλλο...η θεραπεία είχε γίνει με furan 2.αυτη την στιγμη όλα τα αλλα ψαρια τρωνε κανονικά απ οτουλαχιστον βλέπω κ το νερο που βλέπω ειναι διαυγες κ οι μετρησεις σε νιτρικα εντάξει...καμία συμβουλή κανένας;;;απο ότι κατάλαβα άργησαν να κανω διαγνωση οπότε ότι ήταν σε προχωρημένο επίπεδο χαιρέτησε....τώρα όμως πως συνεχίζω;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες κάποιος αν μπορει λίγο βοήθεια.....παρακαλω....

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έκανες θερμαπεία, τότε τα υπόλοιπα τα ψάρια για προληπτικούς λόγους είναι καλά!

Τα ψάρια που χαιρέτησαν δεν μπορούσαν μάλλον να αντεπεξέλθουν και ήταν θέμα χρόνου.

Εφόσον όλα είναι καλά, σταμάτα την θερμαπεία, και κάνε μια καλή αλλαγή νερού(50%).

Με τι τεστ μετράς?

Link to comment
Share on other sites

Μετραω με tropic marine άλλαξα σετ απ κ εχω κρατήσει μόνο 3 πλεον που προληπτικα γίνεται θεραπεία με flagyl δυο τα έβαλα σε καραντινα σε ένα μικρο που πήρα τα αλλα τα έδωσα απο κ απο εκει φυσικα έν γνώση του καθενός για ότι έχει συμβεί...θα τα αφήσω να ηρεμήσουν πριν ακομα κανω κίνηση για να πάρω κ αλλα...απο αυτα που κράτησα η μια ειναι μπούωμενη κ τα αλλα δυο(ασει) το ένα δεν έτρωγε οπότε θα κανω μια τελευταία προσπάθεια...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...