Jump to content

Επιλογη Ψαριων


salvi

Recommended Posts

Γεια σας παιδια εχω ενα ενυδρειο 60l και ηθελα να μου πειτε την αποψη σας..Διαβασα τα θεματα με την ψαροσυνθεση κλπ κλπ..Σκεφτομαι ενοειται πως τα ψαρια θα μπενουν σιγα σιγα μιας και ειναι καινουργιο το ενυδρειο..Σκεφτομαι για

2 αρσενικα μολλυ

2 αρσενικα πλατυ

1 μονομαχο(τι λετε?)

Πως σας φενεται?Θα ηθελα να αποφυγω ζευγαρωματα γιατι δεν θα χωρανε στο ενυδρειο και δεν ειμαι σε φαση να παρω μικρο..Αργοτερα που ισως παω σε καπιο μεγαλο θα το δω..Ευχαριστω περιμενω αποψεις!

Έγινε επεξεργασία - salvi
Link to comment
Share on other sites

τα 4 οκ με καλη φιλτρανση...

το μονομαχο τι τον θελεις εκει μεσα?

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς 2 μολλυ ή 2 πλάτυ ή 1 μονομάχος;; Ή εννοείς όλα μαζί σε ένα;;

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα για 2 molly αρσενικα kai gia 2 platy αρσενικα..4 ΨΑΡΙΑ συνολικα δηλαδη αρσενικα..Το μονομαχο τον προτεινε ενας φιλος και γω ειδα οτι ειναι αλη οικογνεια αρα τελιως ακυρο..Οσο για φιλτρανση εχω το claro 600 http://www.zverimex-...upsilon;ω ειναι καλη επιλογη αυτα τα 4 ψαρακια.Για αλλα ψαρακια δεν με περνει στα λιτρα μου ε?Ας πουμε αλλα 2 αρσενικα gappy?

Έγινε επεξεργασία - salvi
Link to comment
Share on other sites

Ελεγα για 2 molly αρσενικα kai gia 2 platy αρσενικα..4 ΨΑΡΙΑ συνολικα δηλαδη αρσενικα..Το μονομαχο τον προτεινε ενας φιλος και γω ειδα οτι ειναι αλη οικογνεια αρα τελιως ακυρο..Οσο για φιλτρανση εχω το claro 600 http://www.zverimex-...upsilon;ω ειναι καλη επιλογη αυτα τα 4 ψαρακια.Για αλλα ψαρακια δεν με περνει στα λιτρα μου ε?Ας πουμε αλλα 2 αρσενικα gappy?

Το φίλτρο προσωπικά δεν το έχω δουλέψει αλλά από κάτι review στο νετ για τα λίτρα σου είναι μια χαρά. Τώρα για το +2 ψάρια, δώσε μας διαστάσεις ενυδρείου. Είναι στρωμμένο το ενυδρείο?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα φιλε μου τωρα θα μπουν τα πρωτα διο..Για το μελλον λεω..δεν βιαζομε πρωτα θα βαλω 2 μετα απο κανα 2 βδομαδες αλλα διο και ετσι..Εμενα το + 2 μ φενεται λιγο υπερβολικο για το δικο μου ενυδρειο και πιστευω αυτα τα 4 αρσενικα θα ειναι οτι πρεπει μεσα απλα ρωταω για να ξερω..οι διαστασεις ειναι 60 * 30 *30.

Link to comment
Share on other sites

Και για μένα τα 4 είναι μια χαρά και χωρίς να το φορτώνεις πολύ.. Οταν λες ''τω θα μπουν τα πρώτα 2'' εννοείς ότι είναι στρωμμένο και θα ξεκινήσεις να βάζεις ψάρια ή είναι άστρωτο και θα στρώσεις με ψάρια?

Link to comment
Share on other sites

το αφησα να τρεξει 3-4 μερες με easy balance και aquasafe και προσθεσα το safestart(ετοιμα βακτηρια) και σε 24 ωρες πρεπει να βαλω ψαρια..Θα ξεκινισω με 2 πλατυ και θα κανω τις μετρισεις μου με υγρα τεστ καθημερινα..Ελπιζω να ναι ολα οκ τουλαχιστον αρκετοι φιλοι μ και συνχομπιστες στρωσανε τ ενυδρειο τους με επυτιχια..Τωρα αν αποτυχει θα παω με τον κλασικο τροπο με αμμωνια η με μπολυ

Link to comment
Share on other sites

καλό είναι πριν βάλεις τα ψάρια να κάνεις τις μετρήσεις σου πρώτα και βλέπεις πως θα σε πάνε..!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...